اولین نقد‌های فیلم Mortal Kombat نوید فیلمی خشن و جذاب را می‌دهد

فیلمی وفادار به سری بازی‌های Mortal Kombat!

اولین نقد‌های فیلم Mortal Kombat نوید فیلمی خشن و جذاب را می‌دهد نریمان هروی ۰ ۲۶ فروردین ۱۴۰۰ سینمای جهان
اولین نقد‌های فیلم Mortal Kombat

اولین نقد‌های فیلم Mortal Kombat منتشر شده‌اند و این ریبوت به دلیل وفاداری بسیارش به سری بازی‌های Mortal Kombat مورد تشویق قرار گرفته است.

با انتشار نقد‌های اولیه‌ی فیلم Mortal Kombat طرفداران این سری بازی خشن و جذاب، باید آماده‌ی تماشای یک اقتباس قوی و دوست‌داشتنی شوند. این فیلم در آمریکا تا روز ۲۳ آوریل (مصادف با سوم اردیبهشت) عرضه نخواهد شد ولی در چندین منطقه‌ی منتشر شده است. بازیگران این فیلم شامل Lewis Tan ،Joe Taslim ،Hiroyuki Sanada ،Jessica McNamee ،Ludi Lin ،Mehcad Brooks و Josh Lawson هستند و این فیلم توسط Simon McQuid کارگردانی‌ شده است.

تاریخچه‌ی اقتباس‌های سینمایی از بازی‌های ویدئویی، پر از اثر‌های متوسط، ناامیدکننده و عمدتا ناخوشایند است. فیلم Mortal Kombat سال ۱۹۹۵ به نوعی اقتباسی آبرومند به چشم می‌آمد ولی دنباله‌ی آن فیلم یعنی Mortal Kombat: Annihilation محصول سال ۱۹۹۷ به قدری بد بود که برای سال‌ها طرفداران این سری بازی را بابت فیلم‌های اقتباسی از این سری حسابی ناامید و وحشت‌زده کرد. حالا با انتشار نقد‌های اولیه‌ی فیلم Mortal Kombat به نظر می‌رسد که این طرفداران می‌توانند بالاخره نفسی راحت بکشند!

نقد‌های اولیه‌ی فیلم Mortal Kombat منتشر شده‌اند و بیشتر منتقدین بر این باور هستند که این فیلم، یک فیلم جذاب و وفادار به سری بازی‌های ویدئویی Mortal Kombat است و با این‌که داستانی قوی و جذاب ندارد، می‌توانیم شاهد مبارزه‌ها و بدل‌کاری‌هایی جذاب و جشم‌نواز باشیم.

Mufaddal Fakhruddin از IGN Middle East نوشته:

اگر شما از طرفداران Mortal Kombat نیستید، قرار است حسابی از دیدن حجم خشونت این فیلم متعجب شوید! فیلم جدید Mortal Kombat اقتباسی قوی از یک بازی ویدئویی به شمار می‌رود و می‌تواند حسابی گیمر‌ها را به وجد آورد و همچنین یک فیلم اکشن جذاب و مناسب برای اشخاصیست که گیمر نیستند.

Kervyn Cloete از Critical Hit نوشته:

فیلم Mortal Kombat با هر افت ریتمی، بلافاصله سکانسی جذاب را پیش روی مخاطب می‌گذارد و نه تنها با تماشای این فیلم سرگرم شدم، بلکه از همین الان انتظار دنباله‌ی این فیلم را نیز می‌کشم! هیج تضمینی برای ساخت یک دنباله از این فیلم وجود ندارد اما امیدوارم که به زودی ساخت دنباله‌ی این فیلم جذاب و دوست‌داشتنی تایید شود.

James Marsh از South China Morning Post اظهار کرده که:

ساده عرض کنم، این یک فیلم درام نیست! این فیلمی شامل شلوارهایی آغشته از خون یک نینجا، بازوهایی آهنی مشغول تکه تکه کردن شیاطینی با بال‌هایی شبیه به خفاش و  مارمولک‌های نامرئی است! وقتی هم که با یکدیگر مبارزه نمی‌کنند، مشغول جر و بحث می‌شوند تا دوباره به میدان رفته و همدیگر را لت و پار کنند. فیلم مورتال کامبت برای کسانی نیست که می‌خواهند یک داستان عمیق و فلسفی را تجربه کنند، بلکه برای کسانیست که مفهوم عبارت “Get Over Here” را درک می‌کنند و یاد کارکتر اسکورپیون می‌افتند!

A’bidah Zaid از Geek Culture در نقدش نوشته:

فیلم Mortal Kombat در مقایسه با دیگر فیلم‌های اقتباسی از بازی‌های ویدئویی، دنیای این بازی را به خوبی و پر از شاخ و برگ، روی پرده‌ی نقره‌ای سینما به نمایش کشیده است. شخصیت‌پردازی مبارزان این فیلم به اندازه‌ی معادل این کارکتر‌ها در بازی Mortal Kombat جذاب است و به اندازه‌ی کافی به یکدیگر نزدیک هستند. فرای شباهت لباس‌ها و استایل مبارزات، طراحی بصری و افکت‌های صوتی و صد البته خشونت این فیلم بسیار به سری بازی‌های محبوب Mortal Kombat نزدیک است و طرفداران را خشنود و راضی خواهد کرد.

Sergio Pereira از Fortress نوشته که:

فیلم Mortal Kombat سال ۲۰۲۱ بی عیب و نقص نیست! این فیلم مشکلاتی از قبیل مشکل در Pacing و صد البته character development نسبتا ضعیف دارد و همچنین تدوینی عجیب دارد! اما با وجود تمامی این تقص‌ها، این فیلم به خوبی دست و پا می‌زند و در نهایت نیز پیروز از میدان بیرون می‌آید.

Husain Rizvi در مورد این فیلم نوشته:

اگر هنوز هم از خود سوال می‌کنید که آیا فیلم Mortal Kombat اقتباسی جذاب و آبرومند است، باید بگویم علی رغم پلات نسبتا ناامیدکننده‌ی این فیلم، فیتلیتی‌ها و بازی Lawson این نسخه از مورتال کامبت را تبدیل به یکی فیلم اکشن جذاب و دوست‌داشتنی کرده‌اند.

Bryan Tan از Yahoo! News Singapore توشته که:

همه‌‌ی طرفداران این فیلم به شدت از این فیلم راضی خواهند بود و در مقایسه با فاجعه‌ی Mortal Kombat Annihilation یک فیلم شاهکار به نظر می‌رسد! همچنین طرفداران با تکیه کلا‌ها و حرکات منحصر به فرد کارکتر‌های بازی در این فیلم نیز حسابی شگفت‌زده خواهند شد و این فیلم وفاداری‌اش را به سری بازی‌های Mortal Kombat ثابت کرده است.

اولین نقد‌های فیلم Mortal Kombat

در مجموع اکثر منتقدین بر این باور هستند که این فیلم برای کسانی که با بازی‌ّای ویدئویی آشنا نیستند، به اندازه‌ی کافی لذت‌بخش و جذاب نیست ولی در مقایسه با اقتباس‌های قبلی بسیار بهتر و جذاب‌تر ظاهر شده است. بسیاری از اقتباس‌های سینمایی از بازی‌های ویدئویی به دلیل تغییرات زیاد نسبت به معادل ویدئوگیم خود، مورد انتقاد قرار می‌گیرند اما فیلم Mortal Kombat سال ۲۰۲۱ به خوبی از پس مشکلات برآمده و به فرنچایز بازی‌های Mortal Kombat وفادار مانده تا اقتباس جذابی را شاهد باشیم و بی‌صبرانه طلب دنباله‌هایی از این فیلم را کنیم.

فرای صحنه‌ها و بدلکاری‌های جذاب، این فیلم عرصه‌ی بازی چندین بازیگر توان‌مند است تا با یک ریبوت جذاب رو به رو باشیم و این نکته که این فرنچایزی که بر پایه‌ی نینجاها، اژدهایان و فیتلیتی‌ها قرار دارد، دلیل بر ضعیف بودن آن نمی‌شود. در نهایت فیلم Mortal Kombat یک اقتباس لذت‌بخش برای طرفدارانی به شمار می‌رود که سال‌ها منتظر یک اقتباس درخور برای فرنجایز مورتال کامبت بوده‌اند و به هیچ وجهی نمی‌توان این دست‌آورد را نادیده گرفت!

شما نسبت به این اقتباس چه فکری می‌کنید؟ آیا شما هم مثل بنده با خواندن این نقد‌ها نسبت به تماشای این فیلم در اسرع وقت اقدام می‌کنید؟ اقتباس سینمایی مورد علاقه‌ی شما از یک بازی ویدئویی چه فیلمی است؟ ممنون می‌شویم که نظر خود را با ما در میان بگذارید و در قسمت کامنت‌ها برای ما در این مورد بنویسید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا