تصاویری از ریمیک بازی مورتال کمبت 4 منتشر شد

ایده‌ای که اد بون می‌پذیرد

ریمیک بازی مورتال کمبت 4

طبق گفته‌های اد بون (Ed Boon)، کارگردان و خالق سری Mortal Kombat ریمیک بازی مورتال کمبت 4 یکی از موارد قطعی در برنامه آن‌ها بوده است.

ساختن ریمیک‌ها و ریمسترها از چند سال پیش رواج بیشتری را پیدا کرده‌اند. بسیاری از این بازسازی‌های عناوین قدیمی، بنا بر نداشتن ایده تازه و جذاب، برای روایت داستانی جدید است، اما از طرفی اینکه یک تجدید خاطره با یک بازی قدیمی، اینبار با گرافیک و طرحی تازه انجام شود، همیشه نظر طرفداران را به خود جلب می‌کند؛ طوری که به عنوان یکی از موفق‌ترین‌های این امر، می‌توان به بازی Dead Space اشاره کرد که به تازگی ریمیک شده و با استقبال طرفداران و منتقدان همراه بوده است.

با این وجود، وقتی صحبت از سری بازی Mortal Kombat باشد، عملا تعداد بسیاری از بازی‌های مختلف در این سری عرضه شده‌اند که همگی یک خط داستانی خاص را دنبال می‌کنند. در سال ۲۰۰۶ بود که بازی Mortal Kombat: Armageddon برای کنسول پلی استیشن 2 عرضه شد و سازندگان اظهار کردند که این یک خداحافظی با سری محبوب مورتال کمبت است. اما چند سال بعد، ناگهان خبر از یک ریبوت عجیب به گوش رسید؛ چیزی که داستان را به کلی از نو بازنویسی می‌کرد و داستان را پس از Armageddon ادامه می‌داد.

بازی Mortal Kombat 9 که البته بدون عدد و عنوان عرضه شده بود، توانست یکبار دیگر داستان سری Mortal Kombat را برای طرفداران بازخرید کند؛ طوری که پس از آن، شاهد عناوین بسیار موفق Mortal Kombat X و سپس Mortal Kombat 11 بودیم. اما آیا این پایان راه برای تقابل جنگجویان قلمرو زمین خواهد بود؟ احتمالا نه؛ چراکه شایعه‌های ساخت بازی MK 12 از سال پیش هم در حال گسترش بود و تا چند سال آینده شاهد عرضه آن خواهیم بود. اما نظرتان درباره یک ریمیک از بازی مورتال کمبت 4 چیست؟

آیا ریمیک بازی مورتال کمبت 4 ساخته خواهد شد؟

در واقع این خبر از آنجا منتشر شده که فردی در فضای مجازی، دست به انتشار تصاویری جذاب از ریمیک بازی Mortal Kombat 4 زده بود. این تصاویر عملا توسط این کاربر ساخته شده‌اند، اما کیفیت آن‌ها واقعا در حد قابل قبولی قرار دارد؛ تا حدی که خود اد بون، خالق سری Mortal Kombat برای این پست کامنت خاصی را مبنی بر اینکه «این ایده را سال‌هاست در سر دارم» گذاشته است!

در واقع واکنش کارگردان سری مورتال کمبت به یک فن آرت، نشان می‌دهد که تا چه حد این سازنده به فکر ایده‌های کاربران و میزان استقبال آن‌ها، از آثار متنوع است. به همین ترتیب نیز در بازار ویدیوگیم امروز که انواع بازی‌ها از سری‌ها و فرنچایزهای مختلف ریمیک و ریمستر می‌شوند، هیچ بعید نیست که ریمیک بازی مورتال کمبت 4 هم توسط استودیو ندررلم (NetherRealm) در دست ساخت قرار گرفته باشد.

بازی Mortal Kombat 4 در سال ۱۹۹۷ عرضه شده بود و برای اولین بار، از گرافیک سه بعدی پشتیبانی می‌کرد. این بازی ابتدا برای سیستم‌های آرکید و سپس برای کنسول پلی استیشن 1، نینتندو 64 و پلتفرم رایانه شخصی عرضه شد. در آن زمان، بررسی‌های این بازی با نظرات مختلفی از سوی منتقدان مواجه شد، اما طرفداران سری مورتال کمبت طبق معمول آن را به یکی از عناوین موفق تبدیل کردند.

5 2 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا