برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

فیلم جدید Mortal Kombat به پرفروش‌ترین اثر سینمایی در رده سنی بزرگسال تبدیل شد

خشونت بالا به جای داستان قوی

فیلم جدید Mortal Kombat به پرفروش‌ترین اثر سینمایی در رده سنی بزرگسال تبدیل شد ۰ ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ اخبار سینما کپی لینک
فیلم جدید Mortal Kombat

فیلم جدید Mortal Kombat که جمعه گذشته در سینما و شبکه استریم HBO Max اکران شده بود، به پرفروش‌ترین اثر سینمایی باکس آفیس در دوران قرنطینه تبدیل شد.

یک ریبوت کلی از داستان سری بازی محبوب Mortal Kombat در قالب یک فیلم، ایده بسیار جالبی بود که در سال گذشته میلادی در دست ساخت قرار گرفت. با این حال پس از مدت‌ها انتظار، بالاخره پس از یک هفته تاخیر در روز جمعه ۳ اردیبهشت شاهد اکران این اثر سینمایی بودیم که با نظرات مثبت و منفی منتقدان و همچنین طرفداران همراه شد. با این وجود هرقدر هم که سازندگان در بازگو کردن داستان و یا نمایش روایتی که طرفداران انتظارش را داشتند کم‌کاری کرده بودند، ظاهرا خشونت کافی برای تکه تکه شدن افراد به خوبی نشان داده شده بود!

به نحوی که این کیفیت در بیرون ریختن دل و روده کاراکترها در فیلم جدید Mortal Kombat در واقع باعث شده تا این اثر سینمایی در رده بزرگسال به پرفروش‌ترین فیلمی که در دوران پاندمی ویروس کرونا عرضه شده است تبدیل شود.

فیلم جدید Mortal Kombat طرفداران را برای نظر نهایی گیج می‌کند

استان فیلم از آنجا شروع می‌شود که طبق معمول و آن چیزی که در بازی‌ها دیده بودیم، یک دوره مسابقات به نام مورتال کامبت هر چند صد سال یکبار رخ می‌دهد و در آن مبارزان قلمروهای مختلف با یکدیگر می‌جنگند. با این حال اگر یک قلمرو تا ۱۰ بار بتواند قهرمانان جهانی دیگر را شکست دهد، حاکمان آن می‌توانند سرزمین جدید را برای خود به تصرف درآورده و بر آن حکومت کنند. این در حالی است که قلمرو زمین ۹ دوره قبلی مسابقات را شکست خورده و حال نوبت به دهمین دوره رسیده که طبق گفته پیشگویان، نتیجه برعکس خواهد داشت.

قهرمانان زمین در این فیلم سونیا بلید (Sonya Blade)، جکس (Jax)، لو کنگ (Liu Kang)، کونگ لائو (Kung Lao) و کول یانگ (Cole Young) هستند که توسط لرد رِیدن (Raiden) خدای رعد رهبری می‌شوند. از آن سمت نیز مبارزان قلمرو جهان خارج (Outworld) ساب زیرو (Sub-Zero)، ملینا (Mileena)، کینو (Kano)، کابال (Kabal)، نیتارا (Nitara) و گورو (Goro) هستند که توسط جادوگر شنگ سونگ (Shang Tsung) برای کشتن کاراکترهای قلمرو زمین هدایت می‌شوند.

با این وجود جالب است بدانید که مبارزه همه این کاراکترها هرگز در یک مسابقه مورتال کامبت اتفاق نمی‌افتد! بلکه داستان همه چیز قبل از آن را روایت می‌کند؛ جایی که شنگ سونگ سعی می‌کند تا جلوی پیشگویی پیروزی قهرمانان زمین را بگیرد. حال بدون داشتن یک دوره مسابقات و تبدیل شدن فیلم جدید Mortal Kombat به پرفروش‌ترین اثر سینمایی عرضه شده در دوران پاندمی ویروس کرونا، می‌تواند نوید این خبر باشد که Mortal Kombat 2 قطعا صحنه‌های بدتری را هم خواهد داشت!

تاد گارنر (Todd Garner) تهیه کننده فیلم جدید Mortal Kombat در صفحه توئیتر خود اعلام کرده که آن‌ها با ساخت یک دنباله بر این فیلم، سعی می‌کنند تا برخی اشتباه‌های پیشین خود را جبران کرده و اثری به مراتب قوی‌تر را بسازند. این در حالی است که این فیلم خود در هفته گذشته و در شروع اکران، ۲۲.۵ میلیون فروش داشته و رتبه اول را کسب کرده تا نشانی از موفقیت سازندگان باشد.

با این حال موفقیت این اثر هرگز باعث نشده تا نظر منتقدان درباره آن کاملا مثبت باشد. طی آخرین نقدهای به عمل آمده از این اثر سینمایی، میانگین امتیاز ۴۴ را در نقدهای متاکریتیک به دست آورده که عملا نتیجه مورد نظر برای یک فیلم Mortal Kombat با وجود کاراکترهای محبوب و همیشگی طرفداران نیست.

اما نظر شما درباره فیلم یا شاید بهتر است بگوییم سری جدید Mortal Kombat چیست؟ آیا در اثر دوم که احتمالا در سال آینده منتشر می‌شود، می‌توان انتظار یک مبارزه تمام عیار به سبک بازی‌های مورتال کامبت را داشت؟
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments