فصل ششم مانی هایست

آیا فصل ششم مانی هایست ساخته خواهد شد؟

آدمی به امید زنده است!

حالا که ماجراجویی‌های پروفسور و اعضای تیمش با فصل پنجم به انتها رسیده، گروهی از طرفداران می‌خواهند بدانند احتمال ساخت فصل ششم مانی هایست چقدر است.

استودیو ونکوور مدیا برای اولین محصول خود با شبکه اسپانیایی Antena 3 وارد همکاری شد و La casa de papel را جلوی دوربین برد. داستان درباره تعدادی خلافکار است که توسط فردی مرموز به نام پروفسور استخدام شده‌اند تا با همکاری یکدیگر نقشه‌های بزرگی را عملی کنند. شخصیت‌های اصلی داستان برای لو نرفتن هویت واقعی خود از ماسکی با الهام از سالوادور دالی استفاده می‌کنند و برای خطاب کردن یکدیگر از نام شهرهای مشهور مانند برلین و توکیو بهره می‌برند.

La casa de papel در قالب یک مینی سریال ۱۵ قسمتی ساخته شد و سازندگان تمایلی به ساخت ادامه نداشتند. با این حال، عرضه سریال در نتفلیکس همه چیز را تغییر داد. اگرچه سرویس استریم آمریکایی هیچ گونه کمپین تبلیغاتی‌ای برای آن راه‌اندازی نکرد، محصول ونکوور مدیا توانست به طرفداران زیادی در سراسر جهان دست یابد. همین اتفاق باعث شد یک همکاری میان نتفلیکس و ونکوور مدیا برای ساخت ادامه شکل بگیرد. در ضمن، ترجمه انگلیسی نام سریال عبارت The House of Paper می‌شود که به House of Cards شباهت دارد. احتمالا به همین دلیل سرویس استریم آمریکایی ترجیج داد نام دیگری را برایش انتخاب کند: Money Heist یا سرقت پول.

قسمت‌های پایانی فصل پنجم چند روز پیش در نتفلیکس منتشر شد تا ماجراجویی‌های پروفسور و اعضای تیمش به سرانجام برسد. با این حال، گروهی از طرفداران امیدوار هستند دست‌اندرکاران برنامه‌هایی برای ساخت فصل یا فصل‌های جدید داشته باشند.

آیا فصل ششم مانی هایست متنفی شده است؟

اینکه فصل ششمی در کار بود یا خیر، مشخص نیست اما می‌دانیم داستان قطعا با فصل پنجم به انتها رسیده است. دست‌اندرکاران مانی هایست درجولای سال ۲۰۲۰ میلادی به صورت رسمی اعلام کردند داستان با فصل پنجم تمام می‌شود. علاوه بر این، در تریلری که برای فصل پنجم منتشر شد، جمله‌ای معنادار را شاهد هستیم: بزرگترین سرقت جهان به انتها می‌رسد!

با در نظر گرفتن این موارد، نباید انتظار داشت ونکوور مدیا و نتفلیکس برنامه‌ای برای ساخت فصل ششم Money Heist داشته باشند.

پایان‌بندی Money Heist رضایت‌بخش بوده است

با نگاهی به تاریخ صنعت سریالسازی به مواردی برخوریم که طرفداران زیادی در سراسر جهان داشتند اما در زمینه پایان‌بندی عملکرد بسیار ضعیفی داشته‌اند؛ برای مثال می‌توان به Dexter و Game of Thrones اشاره کرد. تلاش‌های طرفداران طی سال‌های گذشته نتیجه داد و شوتایم فصل جدید ماجراجویی‌های دکستر را ساخته است؛ فصلی که نخستین قسمتش چندی پیش از راه رسید. البته چنین اتفاقی قطعا برای بازی تاج و تخت رخ نخواهد داد.

با توجه به بازخوردهای کاربران در فضای مجازی، پایان‌بندی Money Heist توانسته نظر مثبت اکثریت را جلب کند. بدین ترتیب، نباید به ساخت فصل جدید به خاطر نارضایتی طرفداران دل بست.

منتظر اسپین آف مانی هایست باشید

اگرچه ساخت فصل ششم مانی هایست بسیار بعید به نظر می‌رسد، طرفداران می‌توانند خودشان را برای با بازگشت به دنیای سریال آماده کنند. این اتفاق به لطف یک اسپین آف رخ خواهد داد.

نتفلیکس در نوامبر سال ۲۰۲۱ میلادی به صورت رسمی از ساخت سریالی به نام Berlin خبر داد که روی آندرس د فونویوسا ملقب به برلین تمرکز دارد.

ندرس د فونویوسا در جریان Money Heist جان خود را از دست می‌دهد. از همین رو، با اطمینان می‌توان گفت Berlin یک پیش درآمد خواهد بود. در ضمن، نتفلیکس در بیانیه کوتاه خود پیرامون سریال فاش کرد این اثر در سال ۲۰۲۳ میلادی از راه می‌رسد.

کره‌ای‌ها دست به کار شده‌اند

نتفلیکس در نوامبر سال ۲۰۲۰ میلادی از ساخت نسخه کره‌ای مانی هایست خبر داد که ۱۲ قسمت بوده و توسط کیم هونگ سون (Kim Hong-sun) کارگردانی می‌شود. تیم بازیگری‌اش هم یک چهره شاخص را در خود جای داده است: پارک هه سو (Park Hae-soo). او یکی از نقش‌های اصلی سریال Squid Game را بر عهده داشت.

نسخه کره‌ای سریال مانی هایست در سال آینده میلادی منتشر خواهد شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

نظرات

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا