تیزر نیمه دوم فصل پنجم Money Heist روی پروفسور تمرکز دارد

این ویدیو کمتر از یک دقیقه زمان دارد

سرویس استریم نتفلیکس چند ساعت قبل تیزر نیمه دوم فصل پنجم Money Heist را منتشر کرد که روی شخصیت پروفسور تمرکز دارد.

سریال‌های غیرانگلیسی زبان در سال‌های نه چندان دور شانس کمی برای جلب توجه مخاطب جهانی و دستیابی به شهرت داشتند اما نتفلیکس ورق را برگردانده است. این سرویس استریم آمریکایی همزمان با آغاز فعالیت رسمی خود در دیگر کشورهای جهان، شرایطی را مهیا کرده است تا بتواند با استودیوها و ناشران غیرآمریکایی همکاری داشته و محصولاتشان را منتشر کند. Money Heist یا La casa de papel یکی از اولین سریال‌هایی است که به واسطه سیاست جدید نتفلیکس توانست به شهرت برسد. در ضمن، این اثر قرار بود یک مینی سریال باشد اما موفقیت‌هایش باعث شد داستان تا فصل پنجم ادامه یابد.

داستان سرقت پول درباره یک مرد مرموز به نام پروفسور است که تعدادی خلافکارها را دور هم جمع کرده و قصد دارد به واسطه آن‌ها نقشه‌های جاه‌طلبانه خود برای انجام سرقت‌های بزرگ را عملی کند. او و اعضای گروهش در نخستین سرقت خود ضرابخانه سلطنتی اسپانیا را هدف گرفته و موفق می‌شوند با مبلغی نزدیک به ۱ میلیارد دلار آنجا را ترک کنند. دومین سرقتشان که شامل ورود به بانک اسپانیا می‌شود، با چالش‌های متعددی روبرو شده و مطابق انتظار پیش نمی‌رود.

نتفلیکس ساعاتی قبل تیزر نیمه دوم فصل پنجم Money Heist را در فضای مجازی منتشر کرد که کمتر از یک دقیقه زمان دارد. در حالی که ویدیو شخصیت‌های مختلف سریال را نشان می‌دهد، صدای مغز متفکر گروه را می‌شنویم که می‌گوید طی ماه‌های گذشته افراد عزیزی را از دست داده و اجازه نمی‌دهد دیگر اطرافیانش به خاطر سرقت از بانک به سرنوشت مشابهی دچار شوند. پس از اینکه بیان جملات به انتها می‌رسد، پروفسور جلوی دوربین ظاهر شده و سلاح به دست دارد؛ اتفاقی که در نوع خود جالب توجه‌ است زیرا همیشه ترجیح می‌داد حکم یک راهنما را داشته و نقش مستقیمی در درگیری‌ها نداشته باشد.

طبق اطلاعاتی که در گذشته در نیمه دوم فصل پنجم Money Heist منتشر شده بود، اختلافی میان اعضای گروه سارقان به وجود آمده و نسبت به اقدامات بعدی خود مطمئن نیستند. البته پالرمو تاکید دارد طبق نقشه پیش رفته و طلاهای ذوب شده را انتقال دهند اما دیگر اعضای گروه احتمال می‌دهند پلیس از مقصد طلاهای ذوب شده خبر داشته و همین حالا آنجا خضور باشد. به این مورد باید ناپدید شدن ناگهانی پروفسور را افزود که کار را بسیار سخت کرده است. در حال حاضر نمی‌دانیم مغز متفکر با چالش جدیدی روبرو شده یا ناپدید شدنش بخشی از نقشه است. با این حال، تیزری که منتشر شده یک نکته بسیار مهم را تایید می‌کند: او قصد ندارد اعضای گروهش را رها کرده و فقط به فکر جان خود باشد.

نتفلیکس علاقه‌ای به ارائه آمار و ارقام از عملکرد فیلم و سریال‌های خود نداشته و رسانه‌ها مجبور می‌شوند برای آماده‌سازی مطالب خود به اعداد غیررسمی اکتفا کنند. این شرایط ادامه داشت تا اینکه سرویس استریم آمریکایی در سپتامبر امسال لیست پربازدیدترین فیلم و سریال‌‎هایش را رسما اعلام کرد. فصل چهارم سریال سرقت پول توانست در پنجره انتشار (۲۸ روز نخست عرضه) به رکورد ۶۲۵ میلیون ساعت بازدید دست یافته و در نیمه بالای لیست قرار بگیرد. در حال حاضر اطلاعاتی از عملکرد فصل پنجم موجود نیست.

۵ قسمت پایانی سریال Money Heist در تاریخ ۱۲ آذر سال ۱۴۰۰ (مصادف با ۳ دسامبر) منتشر خواهند شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا