تماشا کنید: تاریخ انتشار فصل پنجم Money Heist مشخص شد

فصل پایانی به دو نیمه تقسیم شده است

سرویس استریم نتفلیکس با انتشار یک تیزر در فضای مجازی، تاریخ انتشار فصل پنجم Money Heist را اعلام کرده است.

نتفلیکس تنها مخاطبان آمریکایی را هدف نگرفته و طی سال‌های گذشته سعی کرده مخاطبان دیگر کشورها را هم به سمت خود جذب کند. در همین راستا، امتیاز پخش فیلم یا سریال‌های غیرانگلیسی زبان را خریداری می‌کند. یکی از آثار غیر انگلیسی زبان و مشهور سرویس، سریالی اسپانیایی به نام La casa del papel است که با نام Money Heist هم شناخته می‌شود. نتفلیکس در سال ۲۰۱۷ میلادی امتیاز پخش جهانی را خریداری کرد و تمامی قسمت‌‎ها را در دسترس علاقه‌مندان قرار داد. پس از اینکه بازخوردهای مخاطبان بسیار مثبت بودند، مدیران سرویس تصمیم گرفتند ادامه سریال را بودجه بیشتری بسازند. تا به این لحظه چهار فصل منتشر شده و فصل پایانی هم در آستانه پخش قرار دارد.

داستان Money Heist، درباره یک گروه از سارقین به رهبری فردی مرموز به نام پرفسور است که نه تنها نقشه می‌کشد، بلکه روی اجرایشان نظارت می‌کند. اعضای گروه از ماسک به خصوصی استفاده می‌کنند که با الهام از سالوادور دالی (Salvador Dalí) نقاش فراواقع‌گرای اسپانیایی طراحی شده است. علاوه بر این، آن‌ها به جای اشاره به یکدیگر از طریق نام‌های واقعی، از نام‌های مستعار بهره می‌برند که از اسامی شهرهای بزرگ گرفته شده است. شخصیت‌های اصلی داستان طی دو فصل ابتدایی درگیر سرقت از ضرابخانه سلطنتی اسپانیا بودند و حالا هم سعی دارند با سرقت حجم زیادی شمش طلا از بانک اسپانیا به ثروت زیادی دست یابند. مطابق انتظار، حین سرقت با چالش‌های فراوانی روبرو می‌شوند.

نتفلیکس با انتشار یک تیزر ۶۹ ثانیه‌ای تاریخ انتشار فصل پنجم Money Heist را فاش کرده است. سرویس استریم معمولا تمامی قسمت‌های یک فصل را به صورت همزمان در دسترس علاقه‌مندان قرار می‌دهد اما چنین موضوعی برای فصل پایانی La casa del papel صادق نیست. نیمه اول فصل در تاریخ ۱۲ شهریور سال ۱۴۰۰ (مصادف با ۳ سپتامبر) و نیمه دوم هم در تاریخ ۱۲ آذر سال ۱۴۰۰ (مصادف با ۳ دسامبر) منتشر خواهند شد. تیزری هم که به اشتراک گذاشته شده، چیز خاصی را شامل نمی‌شود. تنها شخصیت‌های اصلی را می‌بینیم که مشغول درگیری مسلحانه با نیروهای پلیس هستند. در همین حین، توکیو در نقش راوی ظاهر شده و جمله‌ای را به زبان می‌آورد: مهم‌ترین لحظه‌ها زمانی هستند که متوجه می‌شویم بازگشتی وجود ندارد.

از شخصیت‌های فصل پایانی Money Heist می‌توان به پرفسور با نقش‌آفرینی آلوارو مورته (Álvaro Morte)، توکیو با نقش‌آفرینی اورسولا کوربیرو (Úrsula Corberó)، لیسبون با نقش‌آفرینی ایتسیار ایتونیو (Itziar Ituño)، ریو با نقش‌آفرینی میگل هران (Miguel Herrán)، دنور با نقش‌آفرینی هایمه لورنته (Jaime Lorente)، استکهلم با نقش‌آفرینی استر آسبو (Esther Acebo)، هلسینکی با نقش‌آفرینی دارکو پریچ (Darko Perić) و آرتورو با نقش‌آفرینی انریکه آرسه (Enrique Arce) اشاره کرد. میگل آنخل سیلوستره (Miguel Ángel Silvestre) هم از چهره‌های جدید فصل پایانی به شمار می‌رود. در پرونده او نام سریال Sense8 دیده می‌شود.

احتمال می‌رود همه‌گیری ویروس کرونا دست‌اندرکاران Money Heist را مجبور کرده باشد فصل پایانی را در قالب دو نیمه منتشر کنند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا