#مهسا_امینی

چیت بازی Call of Duty: Modern Warfare 2 زیر ۲ هفته عرضه شد

اعصاب خوردی جدید، در بازی جدید

چیت بازی Call of Duty: Modern Warfare 2

طبق آخرین گزارش‌ها، ظاهرا چیت بازی Call of Duty: Modern Warfare 2 به راحتی بین کاربران به فروش می‌رسد و این موضوع خود باعث شده تا کاربران در بسیاری از لابی‌های بخش چند نفره، شاهد افرادی باشند که بدون هدف‌گیری کشته می‌گیرند و پشت دیوارها را می‌بینند!

مسئله چیت بین کاربران بازی Call of Duty یک مورد بسیار شناخته شده است؛ طوری که عملا بعد از چند بار تجربه عناوین بخش چند نفره بازی‌های آن به صورت آنلاین، می‌توانید حس کنید که برخی از بازیکنان خودی یا از تیم مقابل، به طرز عجیبی شما را از پشت دیوار می‌زنند یا از فاصله ۱ کیلومتری، بدون اینکه هدف‌گیری کرده باشند، تک به تک تیرها را به شما می‌زنند!

این موضوع عملا باعث می‌شود تا برخی از کاربران پس از گذشت مدتی و مواجه شدن با این صحنه‌ها، حتی کیبورد یا کنترلر خود را بشکنند و درباره شرکت اکتیویژن (Activision) و سیستم آنتی چیت بازی‌های آن نیز نظرهای فوق منفی بدهند (منظور مشخص است). با این وجود هر سال این کمپانی به همراه استودیوهای خود اعلام می‌کند که دیگر مشکل چیت را حل کرده‌اند و قرار نیست تا خبری از افراد متقلب در لابی‌های آنلاین Call of Duty باشد، اما هربار این حرف‌ها به صورت کاملا برعکس ثابت می‌شود.

برای مثال، چند هفته پیش از عرضه بازی Call of Duty: Modern Warfare 2 عملا تیم‌های هکری که چیت این بازی را در نسخه بتا به فروش گذاشته بودند، اعلام کردند که تقلب در نسخه نهایی این عنوان هم کاملا راحت است و آن‌ها از همین الآن اپلکیشن‌ها و ابزار لازم برای چیت زدن در بخش چند نفره آن را حاضر کرده‌اند؛ موردی که امروزه انجام شده و می‌بینیم که حتی اوضاع بخش Multiplayer بازی Modern Warfare 2 حتی از Warzone هم بدتر است! چیزی که حتی بازیکنان را برای تجربه عنوان Warzone 2.0 بیشتر نگران می‌کند.

آیا بالاخره مسئله چیت در بازی Call of Duty: Modern Warfare 2 حل خواهد شد؟

در واقع مشکلی که برای این بازی وجود دارد، این است که سازندگان مجددا از همان سیستم آنتی چیت قبلی که برای عنوان Call of Duty: Vanguard استفاده کرده بودند، بهره گرفته‌اند. سیستم اختصاصی Ricochet سال گذشته همراه با انتشار عنوان Vanguard برای جلوگیری از چیت در این عنوان اضافه شد و سپس شاهد روی کار آوردن آن در بازی Call of Duty: Warzone بودیم؛ یک اقدام بی‌نتیجه که البته همراه با تعطیلات تیم طراحی (در دی ماه سال گذشته)، عملا باعث نابودی همه چیز شد!

این سیستم کارآمد نیست و بارها به کاربران و سازندگان ثابت شده که گرچه ابزار مختلفی برای جلوگیری از چیترها را دارد، اما در نهایت نمی‌تواند راه‌های دسترسی به برخی از داده‌های سرور را قطع کند. به همین ترتیب نیز هکرهای عزیز می‌توانند به راحتی جزئیاتی را که می‌خواهند بردارند، تغییر دهند و سپس در بازی تنظیماتی را اعمال کنند که بازیکن بتواند بدون هدف گیری و فقط با شلیک دو گلوله به سر، دشمن را با خاک یکسان کند.

چنان که به نظر می‌رسد، قرار نیست تا روزی شاهد عوض شدن این سیستم آنتی چیت با نسخه‌ای جدید باشیم، اما اگر همان اتفاقی که در تابستان افتاده بود (بن شدن جمع بسیاری از کاربران) مجددا تکرار شود، احتمالا اینبار هم تعداد بسیاری از افراد بی‌دلیل اکانت خود را از دست می‌دهند و همین موضوع باعث کم شدن تعداد بازیکنان خواهد شد. همچنین احتمال دارد که بالاخره سازندگان به فکر ایجاد برخی تغییرات کلی و هزینه کردن برای پیشرفت این آنتی چیت باشند که البته، باز هم بعید به نظر می‌رسد و بعدها مجددا نقاط ضعف تازه‌ای برای استفاده توسط چیترها پیدا خواهد شد.

با این وجود در نظر داشته باشید که در حال حاضر، بیشترین استفاده چیت گزارش شده در بازی Call of Duty: Modern Warfare 2 وال هک است که به افراد اجازه می‌دهد تا دشمنان را از پشت دیوارهای نقشه هم ببینند. این یعنی هنوز چیت‌های Aimbot و Headshot Only زیاد توسط کاربران متقلب استفاده نمی‌شود. همچنین برخی از کاربران گزارش داده‌اند که حتی پس از ریپورت کردن یک بازیکن چیتر در تیم مقابل، چند روز بعد مجددا با همان فرد در یک لابی دیگر ملاقات کرده‌اند و فعلا خبری از بن شدن فوری چیترها نیست.

چیت بازی Call of Duty: Modern Warfare 2 هم‌اکنون از روش‌های مختلف خارج از کشور به فروش می‌رسد و کاربران بسیاری از آن استفاده می‌کنند. این بازی برای کنسول‌های پلی استیشن 5، پلی استیشن 4، ایکس باکس سری ایکس – اس، ایکس باکس وان و همچنین پلتفرم رایانه شخصی در دسترس قرار دارد.


guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا