آماری از فروش فیلم Mission Impossible 7 منتشر شد

آیا قسمت جدید ماموریت غیرممکن به سودآوری رسیده است؟

آماری از فروش فیلم Mission Impossible 7 منتشر شد عرفان بدری ۰ ۲۷ مرداد ۱۴۰۲ سینمای جهان
فروش فیلم Mission Impossible 7

به تازگی آماری از فروش فیلم Mission Impossible 7 منتشر شده که با وجود درآمد ۵۲۳ میلیون دلاری آن در باکس آفیس جهانی، از ضرر ۱۰۰ میلیون دلاری آن خبر می‌دهد.

پس از پنج سال از اکران فیلم Mission: Impossible – Fallout، حالا هفتمین قسمت از مجموعه ماموریت غیرممکن با نام Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One اکران شده است. این اثر با نقش‌آفرینی تام کروز (Tom Cruise) یکی از مهم‌ترین بلاک‌باسترهای سال ۲۰۲۳ بود و با توجه به موفقیت قسمت قبلی، انتظار می‌رفت تا فروش بسیار بالایی را در باکس آفیس ثبت کند.

با این حال این فیلم اکشن مورد انتظار کار خود را به شکل تکان‌دهنده‌ای ضعیف آغاز کرد و در ۵ روز اول اکران خود، در باکس آفیس آمریکای شمالی تنها ۸۰ میلیون دلار درآمد داشت. اگرچه عملکرد این فروش در گیشه جهان بهتر بوده، اما با این حال هنوز این اثر موفق به جبران بودجه ساخت خود نشده و بنابراین به سودآوری نیز نرسیده است.

حالا رسانه ورایتی (Variety) نیز در گزارشی به فروش فیلم Mission Impossible 7 پرداخته و اعلام کرده که ممکن است این اثر با ضرری حدود ۱۰۰ میلیون دلار مواجه شود. بودجه ساخت فیلم Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One بدون احتساب هزینه‌های بازاریابی آن در حدود ۲۹۱ میلیون دلار گزارش شده است. همچنین هزینه بازاریابی آن نیز حدود ۱۰۰ میلیون دلار تخمین زده می‌شود. با این حال رسانه ورایتی ادعا می‌کند که اگر این اثر که تاکنون ۵۲۳ میلیون دلار فروش داشته، به فروش ۶۰۰ میلیون دلاری نیز برسد، بازهم ممکن است که در گیشه شکست بخورد.

البته رسانه ورایتی می‌گوید که فیلم Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One می‌تواند با انتشار نسخه دیجیتالی و در دسترس قرار گرفتن در سرویس‌های اشتراکی پخش فیلم و سریال این ضرر را جبران کند و حتی به سودآوری برسد. این فیلم هم اکنون دهمین فیلم پرفروش سال ۲۰۲۳ است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا