چرا کاربران ماینکرافت یک کمپین بزرگ علیه استودیوی سازنده راه اندازی کرده‌اند؟

کمپینی که شدیداً مورد استقبال قرار گرفت

کاربران ماینکرافت

کاربران ماینکرافت (Minecraft) که از عملکرد استودیو موجانگ رضایت ندارند، یک کمپین علیه آن راه اندازی کرده‌اند.

همان‌طور که وعده داده شده بود، موجانگ (Mojang Studios) دو روز پیش نظرسنجی برای انتخاب جدیدترین موجود یا اصطلاحاً ماب (Mob) را در دسترس قرار داد. این نظرسنجی شامل سه گزینه شده و هر کدام که بیشترین رای را از سوی کاربران بدست آورد، بعنوان جدیدترین ماب به ماینکرافت اضافه می‌شود. علاقه مندان می‌توانند از طریق ماینکرافت لانچر یا وب سایت Minecraft.Net در نظر سنجی شرکت کنند. در ضمن، نظرسنجی سه گزینه دارد: خرچنگ (Crab)، پنگوئن (Penguin) و زره دوز یا آرمادیلو (Armadillo).

یکی از کاربران ماینکرافت با نام Holly Mavermorne اخیراً کمپینی در وب سایت Change.Org راه اندازی کرده و خواستار تغییر رویکرد موجانگ شده است. او در متن کمپین می‌گوید استودیوی سوئدی پس از اینکه با مایکروسافت ادغام شد، سرعت انتشار محتوای جدید را کاهش داده است. همچنین استفاده از نظرسنجی برای انتخاب جدیدترین ماب را یک ایده اشتباه دانسته و خواستار حذفش شده است. به گفته او، استفاده از نظرسنجی نه تنها به ایجاد اختلاف در میان کاربران منجر می‌شود، بلکه از اضافه شدن ایده‌های جذاب بسیاری به Minecraft جلوگیری می‌کند.

کمپینی که Holly Mavermorne راه انداخته، شدیداً در شبکه اجتماعی تیک تاک مورد توجه قرار گرفته و همین موضوع باعث شده تعداد امضاهای آن به نیم میلیارد نزدیک شود. البته نخستین باری نیست که کاربران اعتراض خود را نسبت به نظرسنجی برای اضافه کردن ماب نشان می‌دهند و اقدامات مشابهی قبلاً هم صورت گرفت.

موجانگ قصد دارد امشب یک رویداد زنده با محوریت ماینکرافت برگزار کند. اطلاعات چندانی در دسترس نبوده اما می‌دانیم برنده نظرسنجی امشب مشخص شده و همچنین جزئیاتی از آپدیت 1.21 به اشتراک گذاشته می‌شود. در ضمن، می‌توان انتظار داشت استودیوی سوئدی از برنامه‌های خود برای دیگر نسخه‌‎های ماینکرافت مانند Minecraft Legends رونمایی کند.

نظر شما در این باره چیست؟ آیا عملکرد موجانگ پس از خریداری توسط مایکروسافت افت کرده است؟ در پایان، لازم به ذکر است بازی ماینکرافت برای کنسول‌های ایکس باکس و پلی استیشن، رایانه‌های شخصی، نینتندو سوییچ و سیستم عامل گوشی هوشمند در دسترس قرار دارد و برای تجربه این اثر به صورت آنلاین می‌توانیداز طریق دکمه زیر وارد سرور‌های کراس پلتفورمماینکرفت لانچر گیم آپ شوید.  

5 1 رأی
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا