1%
  • 0/10

تماشا کنید: کاربری موفق به ساخت کشتی هوایی در بازی ماینکرفت شد

تماشا کنید: کاربری موفق به ساخت کشتی هوایی در بازی ماینکرفت شد ۱ ۱۷ بهمن ۱۴۰۲ تریلر بازی کپی لینک

یک یوتیوبر اخیراً موفق شده یک کشتی هوایی در بازی ماینکرفت (Minecraft) بسازد که واقعی بوده و می‌تواند به حرکت در بیاید.

بازی Minecraft نقشه بسیار وسیعی داشته و اگر یک کاربر بخواهد مسیری طولانی را طی کند، گزینه‌های متعددی در اختیارش قرار می‌گیرد تا بتواند این کار را در مدت زمان کمتری انجام دهد. سازندگان در استودیو موجانگ (Mojang Studios) همچنین قابلیت پرواز را برای کاربران عنوان خود مهیا کرده‌اند.

کاربر در حالت Creative یا Spectator کافی است دابل جامپ (Double Jump) انجام دهد تا به پرواز در بیاید. اگر هم کاربری در حالت Survival باشد، می‌تواند دستور mayfly را وارد کرده و از سطح زمین فاصله گرفته و در آسمان به حرکت بیاید. در ضمن، آیتمی به نام Elytra در حالت Survival وجود دارد که در واقع یک جفت بال بوده و امکان پرواز را فراهم می‌کند. البته این آیتم بسیار کمیاب است.

یوتیوبری به نام lumiklaud اخیراً موفق شده یک کشتی هوایی در بازی ماینکرفت بسازد که واقعاً حرکت می‌کند. او برای ساخت چنین وسیله نقلیه‌ای از مادهای Create: Interactive و Create: Steam ‘n’ Rails استفاده کرده است. یوتیوبر همچنین گفته این کشتی در واقع روی یک مسیر ریلی نامرعی حرکت می‌کند که با استفاده از ماد Interactive ساخته شد.

lumiklaud در ویدیویی که منتشر کرده، نه تنها نحوه ساخت کشتی هوایی در بازی ماینکرفت را توضیح می‌دهد، بلکه فضای داخلی آن را هم به تصویر می‌کشد؛ برای مثال، در داخل کشتی شاهد صندوقچه برای ذخیره سازی آیتم‌های مختلف و حتی کوره برای ذوب کردن آهن و ساخت شمش آن هستیم. در ضمن، نخستین باری نیست که lumiklaud یک کشتی هوایی می‌سازد و دفعات قبل، مدل‌های دیگری را امتحان کرده بود.

ساخت وسیله‌های نقلیه در ماینکرفت اتفاق عجیبی نبوده و باید آن را نتیجه آزادی عملی دانست که موجانگ به کاربران این بازی داده تا قادر به ساخت چیزهای مختلف باشند.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments