#مهسا_امینی

شایعه: نسخه‌‌‌ی فیزیکی Minecraft برای PS4 در راه است

این نسخه قرار است از کراس‌پلی هم پشتیبانی کند

Minecraft برای PS4

طبق صفحه‌ای که به تصادف در سایت Best Buy بالا آمده بود، بازی Minecraft قرار است صاحب یک نسخه‌ی فیزیکی در نسخه‌ی پلی‌استیشن 4 شود.

سایت Best Buy نسخه‌ای از بازی با نام کامل Minecraft Bedrock Edition را فهرست‌بندی کرده بود که پس از مدتی از روی سایت برداشته شد، اما افراد تیزبین به سرعت از این صفحه عکس گرفتند. طبق اطلاعات موجود در صفحه، این نسخه به صورت فیزیکی منتشر خواهد شد و ۳۰ دلار قیمت خواهد داشت. تاریخ انتشار هم ۱۰ دسامبر یعنی پس فردا ذکر شده است. این نسخه قرار است از قابلیت کراس‌پلی با پلتفرم‌های دیگر بهره ببرد، ولی برای کراس‌پلی با پلتفرم ایکس‌باکس، به اکانت مایکروسافت نیاز خواهید داشت. بازی به جز ایکس‌باکس با رایانه‌های شخصی، نینتندو سوییچ و اندروید نیز کراس‌پلی خواهد داشت.

کاربری دیگر در توییتر حتی موفق شده است تا از نزدیک نگاهی به این نسخه بیندازد و از آن عکس بگیرد.

در حال حاضر شرکت مایکروسافت که مالک Minecraft به شمار می‌آید، هیچ واکنشی نسبت به این اخبار و انتشار بازی برای PS4 نشان نداده است. این امکان وجود دارد در قسمت جدید State of Play که سه‌شنبه‌ی همین هفته برگزار می‌شود، شاهد رونمایی رسمی این نسخه باشیم.

عنوان Minecraft از زمان انتشار در نوامبر سال ۲۰۱۱ میلادی تا به حال، بیش از ۱۸۰ میلیون نسخه فروش داشته و با عبور از عنوان تتریس، به پرفروش‌ترین بازی تاریخ تبدیل شده است. در سال ۲۰۱۴ میلادی، شرکت مایکروسافت با مبلغ ۲.۵ میلیارد دلار، حقوق این بازی و استودیوی Mojang سازنده‌ی آن را از  Markus Persson با لقب Notch که یکی از دو خالق اصلی بازی‌ست، خریداری کرد.

محبوبیت بی حد و حصر ماینکرافت باعث خلق عناوین بیشتری از آن شده است؛ برای مثال بازی Minecraft China که نسخه‌ی Free-to-Play بازی مخصوص کشور چین است و بیش از ۳۰۰ میلیون بازیکن فعال دارد. یک عنوان جدید با نام Minecraft Dungeons در سبک اکشن نقش‌آفرینی هم در حال ساخت است که در سال ۲۰۲۰ میلادی برای رایانه‌های شخصی، پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان و نینتندو سوییچ در دسترس قرار خواهد گرفت.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا