سازمان نظارتی اتحادیه اروپا معامله اکتیویژن و مایکروسافت را تایید کرد

تصمیم درست یا اشتباه!

سازمان نظارتی اتحادیه اروپا معامله اکتیویژن و مایکروسافت را تایید کرد حمید توحیدلو ۰ ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ اخبار بازی
تایید معامله اکتیویژن و مایکروسافت

سازمان نظارت بر بازار اتحادیه اروپا در نهایت معامله اکتیویژن بلیزارد و مایکروسافت را تایید کرد.

بیش از یک سال از خرید کمپانی اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت می‌گذرد؛ معامله‌ای به ارزش ۶۹ میلیارد دلار که مالکیت تمام استودیوها و بازی‌های اکتیویژن از جمله سری کالاف دیوتی را در اختیار ردموندی‌ها قرار می‌دهد. البته، این معامله هنوز نهایی نشده و سازمان‌های نظارتی کشورهای مختلف در حال بررسی آن هستند.

در همین راستا، در حالی که این معامله توسط سازمان نظارت بر بازار انگستان (CMA) و همچنین کمیسیون تجارت فدرال آمریکا به کلی رد شد، لیکن ساعاتی پیش نهاد نظارتی اتحادیه اروپا در پیامی رسما اعلام کرد که با تکمیل این خرید موافق است و پیوستن اکتیویژن به مایکروسافت هیچ اختلالی در صنعت بازی‌ها ایجاد نمی‌کند.

بر اساس اظهارات این سازمان، مایکروسافت به دنبال انحصارگرایی نیست و با توجه به تعهد ردموندی‌ها برای انتشار بازی‌های کالاف دیوتی روی تمام پلتفرم‌ها به مدت ده سال، این خرید تاثیری در روند بازار بازی‌ها و کنسول‌ها در اروپا نمی‌گذارد. از طرفی، این نهاد معتقد است که انتشار انحصاری عناوین اکتیویژن فضای رقابتی کنسول‌ها را از بین نمی‌برد.

گفتنی است که تا به امروز سازمان‌های نظارت بر بازار کشورهای متعددی از جمله برزیل، عربستان، شیلی، صربستان، ژاپن و آفریقای جنوبی موافقت خود با خرید اکتیویژن بلیزارد توسط ایکس باکس را اعلام کردند. از طرفی، کشورهای مهم دیگری نظیر کره جنوبی، چین، نیوزلند و استرالیا کماکان در حال بررسی این قرارداد هستند.

در پایان این خبر، دیدگاه شما در رابطه با تایید معامله اکتیویژن بلیزارد و مایکروسافت توسط سازمان نظارتی اتحادیه اروپا چیست؟ با توجه به شکایت سازمان‌های نظارتی انگلستان و آمریکا از این خرید، به نظر شما آیا در نهایت شاهد تکمیل معامله خواهیم بود؟ فراموش نکنید که نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه سرگرمی به اشتراک بگذارید.

1 1 رأی
امتیاز مطلب


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا