1%
  • 0/10

سرفیس دئو مایکروسافت از قلم پیشرفته با دقت بالا پشتیبانی می‌کند

امکان فعال کردن همزمان لمس انگشت و قلم روی نمایشگر

سرفیس دئو مایکروسافت از قلم پیشرفته با دقت بالا پشتیبانی می‌کند ۰ ۰۷ خرداد ۱۳۹۹ موبایل کپی لینک
سرفیس دئو

سرفیس دئو یکی از مورد انتظارترین محصولاتی است که مایکروسافت مدت‌هاست وعده‌ی عرضه‌ی آن را داده و حالا اخباری  درباره‌ی پشتیبانی این دستگاه از قلم پیشرفته با دقت بالا منتشر شده است.

مایکروسافت مدت‌هاست وعده داده که دستگاهی از سری سرفیس البته با نمایشگر تاشو و پشتیبانی از سیستم عامل اندروید به بازار عرضه می‌کند؛ اما فقط هرزگاهی شاهد انتشار اخباری در رابطه با این محصول هستیم. حالا گزارش‌ها حکایت از پشتیبانی این دستگاه از قلم پیشرفته با دقت بالا دارند. بر اساس اخبار منتشر شده، سرفیس دئو از قلم پیشرفته‌ و ویژگی‌هایی برای مطابقت بهتر با تجربه کلی دستگاه سرفیس برخوردار است.

گفته می‌شود که دستگاه به گونه‌ای طراحی شده که به طور همزمان لمس انگشت و قلم را فعال کند و هر دو صفحه نمایشگر به شکل یکپارچه کار می‌کنند.

از آنجا که قلم سرفیس پن قادر به تشخیص سطح فشارهای مختلف است، مایکروسافت این قابلیت را روی سیستم عامل اندروید نیز ممکن می‌کند. مثلا می‌توان اپلیکیشن‌ها یا آیکون‌های روی نمایشگر را از یکی به دیگری منتقل کرد و نیز می‌شود با استفاده از قلم دوربین را برای عکاسی فعال کرد.

توسعه دهندگان در تلاش‌ هستند تا قلم به گونه‌ای روی هر دو نمایشگر سرفیس دئو کار کند که تجربه‌ای طبیعی مثل کار روی کاغذ به کاربر القا کند و هنگام نقاشی بتواند تجربه‌ای کاملا طبیعی و متفاوت را در استفاده از این نمایشگر تاشو به دست آورد.

سرفیس دئو در حالت گوشی صفحه نمایش ۵.۶ اینچ و در حالت باز شده، یک تبلت ۸.۳ اینچی را ارائه می‌دهد که وجه تمایز آن نسبت به سایر گوشی‌های تاشو موجود این است که از دو طرف باز و بسته می‌شود.

اگرچه هنوز تاریخ دقیقی برای عرضه‌ی این دستگاه اعلام نشده، اما آخرین گزارش‌ها حکایت از عرضه‌ی این دستگاه اواخر سال جاری با پشتیبانی از اندروید 10 می‌دهد که بعد از مدت کوتاهی اندروید 11 را دریافت خواهد کرد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments