#مهسا_امینی

مایکروسافت سرویس میکسر را برای همیشه تعطیل می‌کند

محتوا و کاربران میکسر به پلتفرم Facebook Gaming منتقل خواهد شد

مایکروسافت میکسر (mixer)

مایکروسافت طی تصمیمی ناگهانی، سرویس استریم میکسر (Mixer) را حدود یک ماه دیگر برای همیشه تعطیل خواهد کرد. ردموندی‌ها برای انتقال محتوا فعلی از میکسر به پلتفرم Facebook Gaming با فیس بوک به توافق رسیده‌اند.

میکسر که قبل از خرید توسط مایکروسافت با نام Beam.io شناخته می‌شد، از زمان راه‌اندازی تلاش کرد تا با سرویس‌های استریمی نظیر یوتیوب و توییچ رقابت کند و استریمر‌های معروفی همچون Ninja و Shroud را نیز به خدمت گرفت تا کاربران بیشتری را جذب کند؛ اما این تلاش‌ها موفقیت‌آمیز نبودند تا ردوموندی در تاریخ چهارشنبه ۱ مرداد (مصادف با ۲۲ جولای) این سرویس را برای همیشه تعطیل کنند؛ تمامی سایت‌ها و برنامه‌های میکسر، کاربران را به پلتفرم Facebook Gaming منتقل خواهد کرد.

بیانیه فیل اسپنسر، رئیس ایکس‌باکس، درمورد تعطیل شدن میکسر به شرح زیر است:

در نهایت، موفقیت همکارها و استریمرهای میکسر به توانایی ما در گسترده کردن این سرویس در سریع‌ترین زمان ممکن بستگی دارد. مشخص شد که ما به هدف خود برای رشد جامعه کاربری برای رسیدن به چشم‌اندازی که می خواهیم به استریمرها تحویل دهیم، نرسیدیم؛ بنابراین تصمیم به تعطیلی Mixer گرفتیم و به انتقال کاربران به پلتفرمی جدید کمک می‌کنیم.

هنوز مشخص نیست که استریمرهای محبوب میکسر، همچون Ninja و Shroud چه تصمیمی گرفته‌اند، اما به‌نظر می‌رسد، آن‌ها آزاد خواهند بود تا پلتفرم بعدی خود را مشخص کنند و اجباری برای فعالیت در Facebook Gaming وجود ندارد.

در آخر، در بخشی از توضیح دلیل تعصیل شدن میکسر، اسپنسر گفت که اولویت ایکس‌باکس تمرکز بر عناوین تولید شده توسط ۱۵ استودیوی بازی‌سازی خود، تکامل Xbox Game Pass، راه‌اندازی ایکس‌باکس سری ایکس و Project xCloud است. از همین رو، این شرکت در نظر دارد تا در ماه جولای کنفرانسی با هدف معرفی از بازی‌های فرست پارتی خود برگزار کند.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا