ایکس باکس از هوش مصنوعی برای تولید بازی بهره خواهد برد

اجباری در کار نخواهد بود

ایکس باکس و هوش مصنوعی Inworld

طبق بیانیه رسمی‌ای که منتشر شده، در آینده شاهد همکاری ایکس باکس و هوش مصنوعی Inworld برای توسعه بازی‌های ویدیویی خواهیم بود.

پیشرفت تکنولوژی باعث شده عملکرد هوش‌های مصنوعی طی سال‌های گذشته بطرز چشمگیری بهبود یافته و نه تنها شرکت‌ها، بلکه حالا عموم مردم هم از آن‌ها بهره می‌برند. کاربران عادی کارهای مختلفی با هوش مصنوعی انجام می‌دهند که برای مثال می‌توان به تولید محتوای متنی، یافتن پاسخ پرسش مد نظر یا تولید محتوای صوتی و تصویری را نام برد.

طبق بیانیه‌ای که اخیراً منتشر شده، شاهد همکاری ایکس باکس و هوش مصنوعی Inworld خواهیم بود. به بیان دقیقتر، استودیوی آمریکایی قراردادی چند ساله را با اینورلد به امضا رسانده تا با کمک آن ابزارهایی را توسعه دهد؛ ابزارهایی مبتنی بر هوش منصوعی که استودیوهای زیرمجموعه ایکس باکس را در موارد مختلف از جمله خلق شخصیت، داستانسرایی، دیالوگ نویسی و طراحی مراحل کمک خواهد کرد. در ضمن، این ابزارها طراحی پویا خواهند داشت تا بتوان از آن‌ها برای هر نوع عنوانی بهره برد.

تیمی که Inworld را ساخته، پیش از این تمرکزش را روی خلق ان پی سی‌های (کاراکترهای غیر قابل کنترل) مبتنی بر هوش مصنوعی گذاشته بود که به سوال‌های کاربران پاسخ متناسب ارائه می‌دهند؛ دقیقاً مانند کاری که هوش‌های مصنوعی ChatGPT یا Bing قادر به انجامش هستند. از تکنولوژی اینورلد همچنین می‌توان برای داستانسرایی استفاده کرد؛ برای مثال، ان پی سی همراه به لطف آن‌ها می‌تواند جملاتی را به زبان آورده و کاربر را از حضور دشمنان یا رقبا در مسیر پیش رو مطلع کند.

استفاده از ابزارهای مبتنی بر هوش مصنوعی در توسعه بازی‌های ویدیویی کاملاً اختیاری بوده و استودیوهای زیرمجموعه ایکس باکس در این زمینه اختیار عمل کامل دارند. با این حال، دور از ذهن نیست که کارشناسان یا حتی برخی توسعه دهندگان بازی‌ به چنین اقدامی بازخورد منفی نشان دهند؛ مانند اتفاقی که پیش از این در صنعت سینما و تلویزیون رخ داد و به اعتصاب فیلمنامه نویسان منجر شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا