تاریخ اکران Creed 3 به صورت رسمی اعلام شد

کارگردانی بر عهده‌ی مایکل بی. جردن قرار دارد

تاریخ اکران Creed 3

استودیوی آمریکایی مترو گلدوین میر با ارسال یک بیانیه‌ی مطبوعاتی برای وب سایت Deadline تاریخ اکران Creed 3 را اعلام کرده است.

پس از اکران Rocky Balboa در سال ۲۰۰۶ میلادی به نظر می‌رسید فرنچایز راکی به پایان مسیر خود رسیده و دیگر شاهد انتشار قسمت جدیدی نخواهیم بود. با این حال، سیلوستر استالونه (Sylvester Stallone) با همکاری یک کارگردان جوان به نام رایان کوگلر (Ryan Coogler) قسمت جدید را ساخت و تحت عنوان Creed به سینما آورد. اگرچه طرفداران قدیمی بابت بازگشت راکی خوشحال نبودند، این اثر موفق شد بازخوردهای بسیار مثبتی را دریافت کرده و فروشی ۱۷۳ میلیون دلاری را در سراسر جهان تجربه کند. دستیابی به چنین موفقیت‌هایی مترو گلدوین میر را به سمت ساخت قسمت دوم کرید سوق دارد.

Creed II در سال ۲۰۱۸ میلادی روی پرده‌ی نقره‌ای آمد. اگرچه نقدهای قسمت اول بهتر بودند اما این فیلم ورزشی توانست ۲۱۴ میلیون دلار در باکس آفیس جهانی فروخته و موفقیت تجاری بزرگتری را رقم بزند. این اتفاق باعث شد گمانه‌زنی‌هایی مبنی بر ساخت قسمت سوم به وجود بیاید. مترو گلدوین میر و نیو لاین سینما نهایتا به توافق رسیده و تصمیم گرفتند دنباله‌ی Creed II را بسازند. با گذشت مدت کوتاهی، زک بیلین (Zach Baylin) به پروژه اضافه شد تا وظیفه‌ی آماده‌سازی فیلمنامه را بر عهده بگیرد. در همین حین، شایعه‌هایی در فضای مجازی منتشر شد مبنی بر اینکه مایکل بی. جردن (Michael B. Jordan) قرار است روی صندلی کارگردانی بنشیند. او در فیلم‌های پیشین کرید نقش اصلی را ایفا کرده بود.

مترو گلدوین میر با ارسال بیانیه‌ی مطبوعاتی برای وب سایت Deadline تاریخ اکران Creed 3 را اعلام کرده است. بر این اساس، هشتمین فیلم فرنچایز راکی از تاریخ ۲ آذر سال ۱۴۰۱ (مصادف با ۲۳ نوامبر سال ۲۰۲۲ میلادی) روی پرده‌ی نقره‌ای خواهد آمد. استودیوی آمریکایی همچنین شایعه‌ها را تایید کرد و گفت مایکل بی. جردن اینبار نه تنها بازیگر نقش اصلی است، بلکه وظیفه‌ی کارگردانی را هم به دوش می‌کشد. طبق اطلاعاتی که در گذشته منتشر شده بودند، تسا تامپسون (Tessa Thompson) بار دیگر نقش بیانکا همسر آدونیس کرید را جلوی دوربین ایفا می‌کند. در ضمن، منتظر بازگشت سیلوستر استالونه در نقش راکی بالبوآ نباشید.

حالا که مایکل بی. جردن به عنوان کارگردان Creed 3 انتخاب شده، می‌توان گفت تمامی فیلم‌های مجموعه‌ی کرید توسط اشخاص مختلفی کارگردانی شدند. رایان کوگلر قسمت اول را جلوی دوربین برده بود و قسمت دوم هم توسط استیون کیپل. جونیور (Steven Caple Jr) ساخته شد. در ضمن، نخستین باری نیست که بازیگر نقش اصلی فرنچایز راکی روی صندلی کارگردانی می‌نشیند. سیلوستر استالونه طی دهه‌های گذشته مجموعا چهار فیلم این مجموعه را ساخته بود.

در حال حاضر اطلاعاتی از فیلمنامه موجود نبوده و مشخص نیست آدونیس کرید در تازه‌ترین ماجراجویی خود مقابل کدام بوکسور قرار می‌گیرد. در ضمن، فیلم Creed 3 اواخر سال جاری میلادی جلوی دوربین خواهد رفت.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

بالا