سری بازی Metal Gear

ترسناک‌ترین لحظات سری بازی Metal Gear

این لحظات از دلایل محبوبیت عجیب کوجیما هستند!

سری بازی Metal Gear همیشه به داستان‌های جذاب و صحنه‌های عجیب و گه گاه ترسناک معروف بوده و همین موضوع باعث شد ما در این مطلب نگاهی به عجیب‌ترین و ترسناک‌ترین بخش‌ها در این سری بازی محبوب داشته باشیم.

سری بازی Metal Gear به لطف نوآوری‌ها، بخش‌های عجیب و غریب و البته جذاب خود همیشه به عنوان بهترین فرنچایز با کارگردانی هیئدو کوجیما (Hideo Kojima) شناخته خواهد شد. همانطور که اشاره شد این سری بازی همیشه میزبان برخی اتفاقات عجیب و غریب و گاهی ترسناک بوده که هرگز از خاطر ما حذف نمی‌شوند. این سری بازی همیشه سبک‌های مختلف را در خود داشته و سبک ترس و بقا بخشی مهم از آن را تشکیل می‌دهد. حال در این مطلب قصد داریم نگاهی به ترسناک ترین اتفاقات سری بازی Metal Gear داشته باشیم.

سایکو منتیس در Metal Gear Solid

رویارویی سالید اسنیک (Solid Snake) با سایکو منتیس (Psycho Mantis) در اولین نسخه از این سری بازی، ما را به دنیای ماورالطبیعه برد. سایکو منتیس به شمارش دفعات ذخیره کردن بازی، کشته شدن یا دستیگر شدن شما می‌پردازد! علاوه بر آن، او اطلاعات شما در کارت حافظه را می‌خواند. طی مبارزه با او، صفحه نمایش شما به طور مداوم خاموش و روشن شده و شما گمان می‌کنید مشکل از نمایشگر است، اما در حقیقت این حقه سازندگان است. چنین چیزی برای عنوانی توسعه یافته در سال ۱۹۹۸ خارق العاده است.

مرد آتشین در Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain

ونوم اسنیک (Venom Snake) طی حضور خود در بیمارستان، با اجسادی آغشته به خون روبرو شده که هدفون‌هایی در زخم‌های آن‌ها دیده می‌شود، اما هیچ یک از آن‌ها به اندازه مرد آتشین (The Man on Fire) ما را آزار نداد! این باس عجیب و غریب همیشه ترسناک است. گلوله‌ها و مواد منفجره بر او بی اثر بوده و همچنین به راحتی به شما حمله می‌کند. در کنار او، تماشای پسری معلق با ماسک گاز شرایط را بدتر می‌کند. آیا باید فرار را به قرار ترجیح داد؟ نمی‌دانیم!

گای سویج در Metal Gear Solid 3: Snake Eater

در نسخه سوم، نیکد اسنیک (Naked Snake) دستیگر شده و به زندان می‌افتد. ما می‌دانیم که سری بازی متال گیر بدون فرار از زندان بی معنی است! شما اگر در این بخش بازی را ذخیره کرده، از آن خارج شده و از نو وارد بازی شوید، وارد دمویی کوتاه از یک بازی هک اند اسلش می‌شوید! این بازی هیچگونه موسیقی نداشته و تنها مردی شنل پوش و شمشیر به دست به مبارزه با دشمنان می‌پردازد. این بخش در حقیقت دموی عنوانی هرگز از منتشر نشده است و اسنیک پس از بیداری آن را یک کابوس می‌خواند!

ومپ در Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty

در یکی از مهم‌ترین بخش‌های متال گیر سالید ۲، ومپ (Vamp) ورودی خیره کننده دارد. تیمی ۱۰ نفره در حال کاوش در اتاق‌ها هستند که ومپ با پرتاب شمشیرهای خود گلوی دو سرباز را می‌برد. دیگر سربازان شروع به تیراندازی کرده، اما آن‌ها نیز با حملات چاقوی ومپ روبرو می‌شوند. در نهایت ومپ در حال تغذیه از سربازان دیده شده و با حک کردن علامتی بر جسد آن‌ها، تعداد قتل‌های خود را به دیگران گوش زد می‌کند.

عمل اورژانسی پز در Metal Gear Solid 5: Ground Zeroes

این نسخه از سری بازی متال گیر نسخه‌ای بسیار کوتاه بود، اما لحظات ماندگار زیادی داشت و از جمله آن‌ها می‌توان به نجات پز (Paz) توسط بیگ باس (Big Boss) اشاره داشت. بدن پز مملو از مواد منفجره بود و تنها راه برای زنده نگه داشتن او، انجام عمل جراحی اورژانسی بدون بی هوشی بود. در ادامه ما شاهد صحنه دل خراش زنده شکافی پز، عذاب و فریادهای او و خارج کردن مواد منفجره هستیم. دوربین بازی نیز با بی رحمی تمام مدت اعضای درونی بدن پز را نشان می‌دهد!

اختاپوس خندان در Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots

اولین باس فایت نسخه چهارم متال گیر همه چیز دارد. اختاپوس خندان (Laughing Octopus) و قایش موشک بازی بر زمین خون آلود، اصلا صحنه آرامش بخشی نیست. پس از پایان مبارزه نیز اختاپوس قطعه قطعه شده و به طور مداوم برای خنده‌های خود عذر خواهی می‌کند. حرکات آرام و بی آزار اختاپوس در حالی که از هم پاشیده می‌شود، صحنه‌ای است که کمتر کسی علاقه دارد چندین مرتبه تجربه‌اش کند.

سارو در Metal Gear Solid 3: Snake Eater

رویارویی با سارو (The Sorrow) در متال گیر سالید ۳ در حقیقت یک باس فایت نبوده و بیشتر شبیه سفری کوتاه به اعماق عذاب است! پس از فرار از زندان، نیکد اسنیک خود را در رودی کم عمق می‌بیند و در حال فرار از فانتوم اشخاصی است که طی مسیر کشته شده‌اند. در کنار آن باید از خود سارو که خود نیز یک روح است، فرار کند. شما نمی‌توانید با کسی ارتباط برقرار کنید و زمانی که قصد دارید این کار انجام دهید، همه به شما می‌گویند که شما مرده‌اید. در پایان مسیر حتی صفحه Game Over نیز نمایان می‌شود و اسنیک کشته می‌شود. راه حل رهایی از این وضعیت، استفاده از قرص‌های مرگ مصنوعی یا همان Fake Death Pill است.

فرار از ارواح در Metal Gear Solid: Peace Walker

بیگ باس در یکی از عجیب‌ترین مراحل سری بازی متال گیر سالید دیده می‌شود. شما در این بازی پیش از عملیات فرعی Dead Man’s Treasure باید وسایلی را از جسد یاران کشته شده خود در شب بردارید. اما اگر ارواح آن‌ها شما را ببینند، به شما حمله‌ور می‌شوند. برای از بین بردن آن‌ها باید به جسد آن‌ها تنفس مصنوعی و  CPRدهید! در عین حال تماس با مقر اصلی بی پاسخ است، اما اگر کمی صبر کنید، با ایستراگی خوفناک از نسخه سوم این بازی روبرو می‌شوید که هرگز از خاطرتان نخواهد رفت.

قرنطینه مقر اصلی در Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain

در میانه بازی فانتوم پین، مقر اصلی یا همان Mother Base درگیر بیماری می‌شود. در بخشی از بازی ونوم اسنیک باید از کنار بیمارانی که در قرنطینه زندانی شده‌اند عبور کند. در پایان به دستگاهی رسیده که نشان می‌دهد چه کسانی مبتلا شده‌اند و اسنیک با تعجب متوجه می‌شود که هیچکس سالم نیست! در این بخش شما مجبور به کشتن تک تک سربازان می‌شوید. برخی از آن‌ها با ترس و استرس به شما نگاه کرده و برخی برای مبارزه تلاش می‌کنند، اما برخی دیگر به اسنیک ادای احترام کرده و کشته می‌شوند. در عین حال هووی (Huey) به طور مداوم شما را سرزنش می‌کند. کاری که می‌کنید عذاب آور بوده، اما تنها روش رهایی است!

کلنل دیوانه در Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty

دستگیری و زندانی شدن ریدن (Raiden) نتیجه عجیبی دارد! به دنبال این اتفاق، کلنل حرف‌های عجیبی از جمله «کنسول را همین حالا خاموش کن» به ریدن می‌گوید یا حتی از او درخواست ۶۱ قیچی کرده و از جملات قدیمی سری بازی Metal Gear استفاده می‌کند. در نهایت مشخص شده کسی که با ریدن صحبت می‌کند نه کلنل، بلکه یک هوش مصنوعی بوده که با اسنیک همکاری می‌کرده و در نهایت مونولوگی طولانی درباره The Patriots ادا می‌کند. دیالوگ‌های ادا شده در این بخش طبق نظر کاربران یکی از ترسناک‌ترین اتفاقات در سری بازی Metal Gear است!

سری بازی Metal Gear همیشه در میان عجیب‌ترین بازی‌های ویدیویی بوده و به سبب همین عجیب بودن، از جمله محبوب‌ترین سری بازی‌های ویدیویی طی تاریخ است. ما متاسفانه پس از جدایی کوجیما از کونامی از آینده این سری بازی خبر نداریم. شما کدام صحنه ترسناک از این سری بازی را به خاطر داشتید؟ در انتظار نظرات و خاطرات شما هستیم.

5 1 رأی
امتیاز مطلب


نظرات

اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا