1%
  • 0/10

پردازنده مدیاتک دایمنسیتی ۹۳۰۰ بهینه‌تر از قبل خواهد بود

پردازنده مدیاتک دایمنسیتی ۹۳۰۰ بهینه‌تر از قبل خواهد بود ۰ ۰۹ شهریور ۱۴۰۲ علم و فناوری کپی لینک
دایمنسیتی ۹۳۰۰

مدیاتک قصد دارد دایمنسیتی ۹۳۰۰ را به عنوان پردازنده‌ی پرچم‌دار جدید خود با گرافیک جدید و البته کم‌مصرف‌تر از قبل رونمایی کند.

مدیاتک یکی از شرکت‌های خوب تولیدکننده‌ی تراشه برای گوشی‌های هوشمند است که طی چند سال اخیر پیشرفت چشمگیری هم از این لحاظ داشته است. پیشرفت این شرکت بیشتر به خاطر تولید پردازنده‌هایی است که از لحاظ مصرف انرژی در شرایط بسیار خوبی دارند و کاملاً پایدار هستند. موضوعی که ظاهرا در دایمنسیتی ۹۳۰۰ هم وجود خواهد داشت.

در حال حاضر دایمنسیتی ۹۲۰۰ پلاس، جدیدترین و بهترین پردازنده‌ای است که مدیاتک راهی بازار کرده که هم سرعت پردازشی خوبی دارد و هم گرافیک آن فوق‌العاده قدرتمند است. ولی اینطور که به نظر می‌رسد، جانشین این تراشه که قرار است با نام دایمنسیتی ۹۳۰۰ راهی بازار شود، علاوه بر سرعت و قدرت بیشتر، مصرف انرژی به مراتب کمتری هم خواهد داشت.

طبق گفته‌های Digital Chat Station که از افشاگران معروف حوزه‌ی فناوری محسوب می‌شود، پردازشگر گرافیکی به کار رفته در دایمنسیتی ۹۳۰۰ قرار است  Immortalis-G720 نام داشته باشد. گرافیکی که گفته می‌شود جدیدترین و بهترین فناوری‌های شرکت ARM در ساخت آن به کار گرفته شده است.

دایمنسیتی ۹۳۰۰ برخلاف اسنپدراگون ۸ نسل ۳ و اگزینوس ۲۴۰۰، ترتیب هسته‌ی مشخصی دارد؛ ۴ + ۴. بدین ترتیب این تراشه در مقایسه با قبل خود، ۵۰٪ بهینه‌تر است که عدد فوق‌العاده‌ای محسوب می‌شود. البته اگر واقعاً در عمل آن این میزان تفاوت را شاهد باشیم. البته این پیشرفت فقط در بحث مصرف انرژی نیست، بلکه در قدرت پردازشی و گرافیکی هم دیده خواهد شد.

پردازنده‌ی گرافیکی جدیدی که در دایمنسیتی ۹۳۰۰ به کار رفته، ۲۵٪ قدرتمندتر از Immortalis-G715 نسل گذشته است که پیشرفت خوبی محسوب می‌شود. متأسفانه در رابطه با نوع هسته‌های به کار رفته در این پردازنده اطلاعات خاصی در اختیار نداریم و در نتیجه نمی‌توانیم بگوییم آیا نماینده‌ی قدرتمند مدیاتک می‌تواند تراشه‌های قدر بازار نظیر اسنپدراگون ۸ نسل ۳ و A17 را شکست دهد یا خیر.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments