1%
  • 0/10

دلیل مرگ متیو پری مشخص شد

پایان گمانه زنی‌ها

دلیل مرگ متیو پری مشخص شد ۱ ۲۷ آذر ۱۴۰۲ اخبار جهان (تلویزیون) کپی لینک
دلیل مرگ متیو پری

دپارتمان پزشک قانونی لس آنجلس ساعاتی قبل دلیل مرگ متیو پری بازیگر محبوب سریال فرندز را اعلام کرد تا پایانی بر گمانه زنی‌ها باشد.

صنعت سینما و تلویزیون حدوداً دو ماه پیش در شک فرو رفت: متیو پری (Matthew Perry) که بواسطه سریال Friends به محبوبیتی جهانی رسیده بود، اوایل پاییز و در سال ۵۴ سالگی جان خود را از دست داد. به بیان دقیقتر، جسد بی جان او در استخر خانه‌اش واقع در لس آنجلس پیدا شد. از آنجایی که نشانه‌هایی از خودکشی یا ورود غیرمجاز به خانه دیده نمی‌شد، اداره پلیس لس آنجلس تاکید کرد دلیل مرگ مشخص نبوده و نیاز به تحقیقات بیشتر است.

دپارتمان پزشک قانونی لس آنجلس ساعاتی قبل دلیل مرگ متیو پری را اعلام کرده است. طبق آنچه در بیانیه آمده، بازیگر چندلر نه خودکشی کرده و نه به قتل رسیده است، بلکه جانش را بخاطر «اثرات حاد کتامین» از دست داد. دپارتمان پزشک قانونی همچنین غرق شدن، بیماری عروق کرونر و اثرات بوپنورفین را دیگر عوامل موثر در رخ دادن این اتفاق تلخ دانست و علت مرگ را «تصادف» عنوان کرد.

کتامین یکی از داروهایی است که برای درمان افسردگی بکار می‌رود. طبق آنچه دپارتمان پزشک قانونی لس آنجلس گفته، کتامین موجود در بدن او بالاتر از حد مجاز بوده که باعث شد قلب و عروق متیو پری بیش از حد تحریک شده و سرکوب تنفسی اتفاق بیافتد. در ضمن، بوپنورفین برای درمان اعتیاد به مواد مخدر مورد استفاده قرار می‌گیرد و میزان موجود در بدنش بالا نبود اما کتامین بیش از حد باعث شده بود تاثیری منفی بگذارد.

متیو پری طی دهه‌های گذشته در آثار متعددی از جمله The Ron Clark Story هنرنمایی کرد اما در میان مخاطبان سینما و تلویزیون همچنان بعنوان بازیگر چندلر در سریال Friends شناخته می‌شد. در ضمن، او یک کتاب بنام Friends, Lovers, and the Big Terrible Thing نوشت و تاثیر سیتکام بر زندگی و چالش‌های مرتبط با اعتیاد به مواد مخدر را در آن شرح داد. نسخه انگلیسی این کتاب هم اکنون در وب سایت‌های ایرانی در دسترس قرار دارد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments