مت ریوز از دلایل علاقه‌اش به فیلم ابرقهرمانی The Dark Knight می‌گوید

کارگردان The Batman می‌خواهد نسخه‌ی بازسازی اثری متمایز باشد

فیلم ابرقهرمانی The Dark Knight

مت ریوز کارگردان The Batman در بخشی از مصاحبه‌ی جدید خود از دلایل علاقه‌اش به فیلم ابرقهرمانی The Dark Knight پرداخت.

مدتی پس از آغاز اکران عمومی Batman v Superman: Dawn of Justice، دو شرکت برادران وارنر و دی‌سی کامیکس تصمیم گرفتند فیلم اختصاصی بتمن را با کارگردانی و نقش‌آفرینی بن افلک (Ben Affleck) بسازند اما اتفاقات آنطور که باید و شاید پیش نرفت. افلک که شرایط روحی و جسمی خوبی نداشت، در ابتدا کارگردانی و سپس نقش‌آفرینی در نقش بتمن را کنار گذاشت تا به‌طور کامل از دنیای سینمایی دی‌سی خداحافظی کند. پس از این اتفاق، مت ریوز (Matt Reeves) به تیم تولید اضافه شد تا کارگردانی این فیلم را بر عهده بگیرد.

وقتی یک فیلمساز وظیفه‌ی کارگردانی آثار ابرقهرمانی را بر عهده می‌گیرد، علاقه‌مندان دوست دارند بدانند آن فرد به کدام یک از کمیک بوک‌ها یا فیلم‌های قدیمی مرتبط با آن شخصیت علاقه‌مند است. روزی نایت (Rosie Knight) خبرنگار وب سایت Nerdist که از این موضوع مطلع بود، یکی از سوال‌های مصاحبه‌ی جدید خود با مت ریوز را به همین موضوع اختصاص داد. پاسخ‌های کارگردان The Batman هم چندان غافل‌گیرکننده نبودند. این فیلمساز آمریکایی فاش کرد که از طرفداران The Dark Knight و Batman Returns است:

خب، همیشه پیش خودم فکر می‌کردم فیلم‌های خیلی خوبی از بتمن ساخته شده‌اند و نمی‌خواهم اقتباسی که روی آن کار می‌کنم، فیلمی معمولی در میان دیگر آثار ساخته‌شده بر اساس این ابرقهرمان باشد. حس می‌کنم آن‌ها آثار متمایزی نسبت به بقیه بودند. کاری که کریستوفر نولان (Christopher Nolan) انجام داد شگفت‌انگیز بود یا کاری که تیم برتون (Tim Burton) موفق شد انجام دهد واقعا فوق‌العاده بود.

مت ریوز در ادامه‌ی صحبت‌های خود درباره‌ی دلایلش توضیح داد:

The Dark Knight واقعا شگفت انگیز بود. فکر می‌کنم عملکرد هیث لجر (Heath Ledger) و ایده‌های مربوط به شخصیت جوکر برای همیشه ماندگار خواهند بود. در ضمن، تقابل میان جوکر و بتمن/بروس وین واقعا جذاب کار شده بود. شما به عنوان شخصیت اصلی هیچ کاری نمی‌توانستید بکنید. اگر جوکر را می‌کشتید، او را به اهدافش می‌رساندید.

من عاشق Batman Returns هستم. میشل فایفر (Michelle Pfeiffer) باورنکردنی بود و همچنان عاشق نقش‌آفرینی او هستم. من همچنین عاشق زمانی هستم که پنگوئن به عنوان یک نوزاد وارد شبکه‌ی فاضلاب می‌شود. 

کارگردان The Batman سپس به شخصیت بتمن در جدیدترین محصول مشترک برادران وارنر و دی‌سی کامیکس پرداخت:

همیشه با خودم فکر می‌کردم دوست دارم روی نسخه‌ای از بتمن کار کنم که هنوز شخصیت او به‌طور کامل شکل نگرفته است. در چنین کانتکستی، می‌توانید به انجام کارهای مختلف پرداخته و ببینید او چه چیزهایی یاد می‌گیرد و نهایتا به چه فردی تبدیل می‌شود.

اگر به یاد داشته باشید، مت ریوز در بخشی از مصاحبه گفت تمایز Batman Returns و The Dark Knight با دیگر فیلم‌های اقتباسی بتمن، آن‌ها را به فیلم‌های بسیار خوبی تبدیل کرد. احتمالا به همین دلیل قصد دارد در جدیدترین فیلم خود روی مهارت‌های کارآگاهی بتمن تمرکز ویژه‌ای داشته باشد. این ویژگی بروس وین چندان در فیلم‌های قدیمی بتمن چندان مورد توجه قرار نگرفته بود.

از بازیگران حاضر در The Batman می‌توان به رابرت پتینسون (Robert Pattinson)، کالین فارل (Colin Farrell)، زوئی کراویتز (Zoe Kravitz)، اندی سرکیس (Andy Serkis) و جان تورتورو (John Turturro) اشاره کرد. این فیلم از تاریخ ۴ مارس سال ۲۰۲۲ (۱۳ اسفند ۱۴۰۰) در سینماهای آمریکا اکران خواهد شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا