#مهسا_امینی

آیا نسخه‌ی ریمستر Marvel’s Spider-Man به صورت مستقل عرضه می‌شود؟

شواهد که اینگونه می‌گویند

نسخه‌ی ریمستر Marvel’s Spider-Man

اینطور که به نظر می‌رسد، بخش سرگرمی‌های تعاملی سونی قصد دارد نسخه‌ی ریمستر Marvel’s Spider-Man را به صورت جداگانه برای فروش قرار دهد.

پس از اینکه توسعه‌ی Marvel’s Spider-Man به پایان رسید، اینسامنیاک گیمز تمرکز خود را روی ساخت Marvel’s Spider-Man: Miles Morales قرار داد که یکی از عناوین لانچ پلی‌استیشن 5 به شمار می‌رود. استودیوی آمریکایی همچنین وظیفه‌ی توسعه‌ی نسخه‌ی ریمستر Spider-Man را به بخش دیگری از تیم خود سپرد. در حالی که انتظار می‌رفت این دو محصول به صورت جداگانه عرضه شوند، بخش سرگرمی‌های تعاملی سونی تصمیم گرفت Miles Morales و نسخه‌ی ریمستر اسپایدرمن را در قالب باندل آلتیمیت به فروش برساند. اینطور که به نظر می‌رسد، شرایط به‌زودی دچار تغییر خواهد شد.

تعدادی از کاربران چندی پیش به صورت اتفاقی متوجه شدند شعبه‌ی بریتانیا و ایالات متحده‌ی آمریکای فروشگاه پلی‌استیشن صفحه‌های جداگانه‌ای را برای نسخه‌ی ریمستر Marvel’s Spider-Man راه‌اندازی کرده‌اند. نکته‌ی جالب ماجرا اینجا بود که علاقه‌مندان می‌توانستند با پرداخت ۳۹.۹۹ دلار این محصول را به صورت جداگانه خریداری کرده و به تجربه‌اش بپردازند. البته با گذشت مدت کوتاهی از راه‌اندازی صفحات، قابلیت خریداری برداشته شد.

اگر بخواهیم خوشبینانه به ماجرا نگاه کنیم، کارمندان سونی متوجه شدند قابلیت خرید را پیش از موعد مقرر در دسترس عموم کاربران قرار داده‌اند. در نتیجه، به صورت موقت برداشته شده است. اگر بخواهیم بدبینانه به ماجرا نگاه کنیم، کارمندان سونی به اشتباه قابلیت خرید جداگانه را به صفحات نسخه‌ی ریمستر Marvel’s Spider-Man اضافه کرده بودند. در نتیجه، حالا آن را برداشته و خبری هم از بازگشت گزینه‌ی خرید نخواهد بود. در حال حاضر نمی‌توان گفت کدام گمانه‌زنی درست است اما بدون شک گذر زمان پاسخ این سوال را مشخص خواهد کرد.

نسخه‌ی ریمستر Marvel’s Spider-Man در مقایسه با نسخه‌ی اصلی تفاوت‌های زیادی دارد که از مهم‌ترینشان می‌توان به تغییر چهره‌ی پیتر پارکر اشاره کرد. برای طراحی چهره‌ی این شخصیت در نسخه‌ی اصلی از یک بازیگر آمریکایی به نام جان بابنیاک (John Bubniak) الهام گرفته شده بود اما تیم توسعه ترجیح داد یک مدل کاملا جدید بر اساس بن جردن (Ben Jordan) طراحی کرده و آن را در نسخه‌ی ریسمتر قرار دهد. در ضمن، جزئیات مدل‌ها و متریال‌های موجود در محیط‌ها بهبود یافته و پشتیبانی از تکنولوژی رهگیری پرتو هم به بازی اضافه شده است. در نتیجه، تمامی شیشه‌ها بازتاب واقعی‌تری از مقابلشان را نشان می‌دهند.

تفاوت‌‎های نسخه‌ی ریمستر و نسخه‌ی اصلی Marvel’s Spider-Man به همین موارد ختم نمی‌شود. نسخه‌ی ریمستر به لطف هماهنگی با SSD موجود در پلی‌استیشن 5، لودینگ‌های بسیار کوتاهی دارد. علاوه بر این، سیستم کنترل شخصیت اصلی تغییراتی داشته تا میزان هماهنگی گیم‌پلی با قابلیت‌های مهم کنترلر دوال‌سنس، یعنی تریگرهای تطبیق‌پذیر و بازخورد لمسی به بالاترین حد ممکن برسد. در انتها، لازم به ذکر است Marvel’s Spider-Man: Miles Morales Ultimate Edition با قیمت ۷۰ دلار به فروش می‌رسد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا