تئوری جدید به هویت واقعی ونوم در بازی اسپایدرمن 2 اشاره دارد

پیتر پارکر در قامت ونوم

تئوری جدید به هویت واقعی ونوم در بازی اسپایدرمن 2 اشاره دارد پارسا خلیلی ۱۳ ۰۷ خرداد ۱۴۰۲ مقالات بازی

با اینکه هنوز مدت زیادی از نمایش گیم‌پلی بازی نگذشته، طرفداران تئوری و نکات جالبی مطرح کردند که یکی از آنها به هویت واقعی ونوم در بازی اسپایدرمن 2 اشاره دارد.

رویداد پلی استیشن هفته گذشته کمی ناامید کننده بود، چراکه به‌جز معرفی معدود عناوین خوب نظیر ریمیک Metal Gear Solid 3، گیم‌پلی Alan Wake 2، نسخه واقعیت مجازی Resident Evil 4 و تریلر گیم‌پلی Assassin’s Creed Mirage، چیز خاصی برای ارائه نداشت. اما صادقانه بگویم، هیجان‌ انگیزترین بخش رویداد، پیش نمایش بازی Marvel’s Spider-Man 2 بود، زیرا حدود دو سالی می‌شود که سونی و اینسامنیاک گیمز ما را در تاریکی نگه داشته و حتی یک کلمه هم درباره بازی صحبت نکرده بودند. از معرفی کریون شکارچی به‌عنوان آنتاگونیست اصلی گرفته تا رونمایی از توانایی‌های جدید مایلز و لباس سیمبیوتی پیتر، دلایل زیادی برای هیجان‌زده شدن وجود دارد. اما صرف نظر از ظاهر و قدرت‌های سیمبیوتی جدید پیتر، سوال مهمی وجود دارد که هنوز بهش پاسخ داده نشده است، چه کسی قراره به ونوم تبدیل شود؟ هری آزبورن، ادی براک یا پیتر پارکر؟

تئوری جدید از تبدیل شدن پیتر پارکر به ونوم می‌گوید

بدون شک اولین سوالی که هنگام تماشای گیم‌پلی به ذهن همه خطور کرده، این است که پیتر چگونه به سیمبیوت ونوم دست پیدا کرده است؟ خب طبق سکانس پس از تیتراژ دو بازی Marvel’s Spider-Man و Marvel’s Spider-Man: Miles Morales، می‌دانیم که نورمن آزبورن سعی دارد بیماری پسرش را با ماده‌ای سیاه رنگ مشابه سیمبیوت ونوم درمان کند. پس گزینه احتمالی اول هری آزبورن است که به‌دنبال وخیم‌تر شدن اوضاعش، به ونوم تبدیل می‌شود و حین مبارزه با اسپایدرمن کل یا بخشی از سیمبیوت را از دست می‌دهد. گزینه احتمالی دوم کسی نیست جز ادی براک، روزنامه‌نگاری حیله‌گر که شهرتش توسط اسپایدرمن نابود می‌شود. نامه یافت شده در بخش کلکسیون بازی اول حضور ادی براک در دنیای اینسامنیاک گیمز را تایید می‌کند و با توجه به اینکه جی جونا جیمسون در یکی از کمیک‌های پیش درآمد بازی، نشریه دیلی بیوگل را بازخرید کرده، ادی براک می‌تواند نقشی کلیدی در داستان بازی داشته باشد. اگر همه چیز مثل کمیک‌ها و قسمت سوم سه‌گانه ریمی پیش برود، پیتر لباس سیمبیوتی خود را از دست می‌دهد و درنتیجه‌اش ادی براک به‌عنوان میزبان جدید توسط ونوم انتخاب می‌شود.

اما از آنجایی که استودیو اینسامنیاک گیمز همواره دوست دارد با وفادار بودن به کمیک‌ها، داستانی جدید و منحصر به‌فرد روایت کند، احتمال دارد با جان بخشیدن به یکی از معروف‌ترین خطوط داستانی کمیکی، یعنی Ultimate Spider-Man، پیتر پارکر را به ونوم تبدیل کنند. اگر به گیم‌پلی دقت کنید، متوجه می‌شوید که طرز حرف زدن و رفتار کردن پیتر به‌کلی تغییر کرده است. از نحوه مبارزه‌اش با شکارچیان کریون گرفته تا قطع کردن صحبت مایلز، به‌وضوح می‌توان دید که چقدر پیتر تحت تاثیر نیروی منفی سیمبیوت قرار گرفته است. حتی کمک کردنش به دکتر کانرز هم مشکل دارد، چراکه معتقده او تنها کسی است که می‌تواند هری را نجات بدهد. شاید بگویید پیتر فقط سعی دارد به دوستش کمک کند، اما اینکه تنها دلیل محافظت از کانرز، نجات جان هری باشد، نشان می‌دهد که پیتر اصلا به مربی خود اهمیت نمی‌دهد و فقط دنبال منافع شخصی خودش است.

از دیگر دلایل تبدیل شدن پیتر به ونوم، دقایق پایانی گیم‌پلی است. وقتی مایلز می‌گوید “مطمئنی می‌خواهی تنها بری سراغش؟ اون دندان‌های بزرگی دارد”، پیتر با لحنی ترسناک می‌گوید “منم همینطور”. در واقع بسیاری معتقدند که اینجا ونوم کنترل پیتر را بدست گرفته و داره از جانب او صحبت می‌کند. اگر کمی به این صحنه دقت کنید، متوجه می‌شوید که چشمان پیتر کمی تغییر می‌کند و شبیه ونوم می‌شود. حالا برای تفهیم بهتر موضوع دو سال به عقب برمی‌گردیم، درست زمانیکه تریلر معرفی بازی در رویداد پلی استیشن 2021 منتشر شد. در این تریلر صدای کریون را می‌شنویم که می‌گوید “من تمام عمرم دنبال حریفی قدرتمند بودم اما تنها چیزی که پیدا کردم ناامیدی بوده است. آیا یکی از شما دو نفر می‌تواند آن چیزی که دنبالش هستم را به من بدهد؟”. اینجا همه فکر می‌کردند مخاطب کریون، پیتر و مایلز است، اما وقتی ونوم با صدای بی‌نظیر تونی تاد (Tony Todd) می‌گوید “بله، ما می‌توانیم”، اوضاع کمی پیچیده می‌شود. 

اینطور که به‌نظر می‌رسد، ونوم قراره یکی از آنتاگونیست‌های بازی باشد، پس مقابله‌اش با کریون خیلی منطقی نیست، مگر اینکه ونوم دیده شده در انتهای تریلر قبلی پیتر پارکر باشد. اینگونه تمامی قطعات پازل سر جای خود قرار می‌گیرند و ونوم می‌شود همان چالش و حریف بزرگی که کریون سال‌ها دنبالش می‌گشت. البته برخی از طرفداران معتقدند تریلر قبلی دستکاری شده و پاسخ ونوم خطاب به سوال کریون نبوده است. این موضوع کاملا منطقی و قابل قبول است، زیرا مارول همیشه تریلرها و ویدیوهای تبلیغاتی پروژه‌هایش را دستکاری می‌کند تا چیز مهمی اسپویل نشود. درست مثل زمانی که دکتر اختاپوس را در پیش نمایش گیم‌پلی بازی اول حذف کردند تا حضورش به‌عنوان آنتاگونیست اصلی لو نرود. در کل این موضوع تنها یک تئوری است و هیچ‌کس از هویت واقعی ونوم در بازی اسپایدرمن 2 خبر ندارد. شاید در آینده‌ای نزدیک تیم توسعه به جزئیات این موضوع بپردازند اما تا آن موقع کاری جز حدس زدن از کسی برنمی‌آید.

بازی به‌شدت مورد انتظار Marvel’s Spider-Man 2 پاییز سال جاری به‌صورت انحصاری برای کنسول پلی استیشن 5 عرضه می‌شود.

3.9 21 آراء
امتیاز مطلب


نظرات

اشتراک
به من اطلاع بده
guest

13 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا