شخصیت اصلی بازی Alan Wake 2
1%
  • 0/10

نگاهی عمیق به دو شخصیت اصلی بازی Alan Wake 2 و تاثیر آن‌ها بر یکدیگر

ساگا اندرسون، مکملی کامل برای داستان سرای ما!

نگاهی عمیق به دو شخصیت اصلی بازی Alan Wake 2 و تاثیر آن‌ها بر یکدیگر ۰ ۰۵ خرداد ۱۴۰۲ مقالات جانبی (گیم) کپی لینک

شخصیت اصلی بازی Alan Wake 2 برخلاف نسخه ابتدایی تنها نقطه تمرکز این عنوان نخواهد بود، اما نمی‌توان از اثر بیش از حد او در این بازی غافل شد! در این مطلب قصد داریم نگاهی عمیق به شخصیت آلان ویک و شخصیتی تازه وارد و تاثیر او در بازی آلان ویک ۲ داشته باشیم.

مراسم پلی استیشن شوکیس ماه می سال ۲۰۲۳، نگاهی عمیق به یکی از مورد انتظارترین بازی‌های سال یعنی بازی Alan Wake 2 داشت. بخش مرتبط با این بازی نه تنها اطلاعات گذشته ما از خود را تکمیل کرد، بلکه برخی اطلاعات کاملا جدید به انتشار رساند که بخش‌های تاریک زیادی از این بازی را برای ما روشن کرد. بر خلاف تریلر بازی Alan Wake 2 در مراسم گیم آواردز سال ۲۰۲۱ که تقریبا هیچ اشاره‌ای به داستان بازی نداشت، تریلر گیم پلی نمایش داده شده در پلی استیشن شوکیس از داستانی گیرا و پویا خبر داد که بازیکن به طور مستقیم در آن دست دارد.

یکی از خاص‌ترین ویژگی‌های دنیای آلان ویک، درگیری داستان‌های نوشته شده توسط شخصیت اصلی بازی با دنیای واقعی اوست. این دو دنیا به نحوی به طور موازی با یکدیگر پیش رفته و در اختیار داشتن هر دوی آن‌ها می‌تواند عنوان Alan Wake 2 را تبدیل به عنوانی با پتانسیل بسیار بالا کند.

ما در این تریلر شاهد شخصیت جدیدی با نام ساگا اندرسون (Saga Anderson) نیز بودیم. ساگا یک مامور اف بی آی بوده که قصد دارد مرگ‌های صورت گرفته با پشت پرده مذهبی و عقیدتی را در منطقه برایت فالز (Bright Falls) بررسی کند. طبق گیم پلی نمایش داده شده، ما دنیای آلان ویک ۲ را از دید هر دو شخصیت می‌بینیم. در حال حاضر ما نمی‌دانیم خط داستانی شخصیت ساگا چند ساعت بوده، با این حال می‌دانیم که تاثیر مستقیم بر خط داستانی آلان، شخصیت اصلی ما دارد. این بازی همچنین بیش از نسخه اول خود وارد سبک ترس و بقا شده است. تریلر نمایش داده شده، تا حد زیادی ما را به یاد اتفاقات رخ داده در دنیای Resident Evil 2 می‌اندازد، با این حال یک تفاوت بزرگ در این میان وجود داشته و آن عدم اعتماد ما به آلان ویک در زمان تایپ کردن است! همین موضوع می‌تواند داستان این عنوان را داستانی خاص و بیتا کند.

ما در نسخه ابتدایی به طور کامل متوجه شدیم که نوشته‌های شخصیت اصلی بازی ما در دنیای حقیقی رخ داده و دنیای ساختگی و دنیای حقیقی آلان ویک به شکل مستقیم با یکدیگر در ارتباط هستند. از سوی دیگر، تبدیل داستان این بازی به بخش‌های کوچک، آن را بیش از یک رمان، در قالب یک سریال تلویزونی در اختیار ما قرار داده و حال با ورود شخصیت ساگا به نسخه دوم، ما از نو شاهد روندی سریالی در این بازی خواهیم بود. همچنین نا گفته نماند که جهان متصل استودیو رمدی (Remedy) می‌تواند نقشی اساسی در پیشرفت داستان بازی Alan Wake 2 داشته باشد.

داستان بازی آلان ویک، در حقیقت توسط شخصیت اصلی که در اختیار ماست، نوشته می‌شود و غیر قابل اعتماد بودن این شخصیت چیزی است که این دنیا را زیبا و در عین حال مرموز کرده و ما را شیفته خود می‌کند. وجود این موضوع نه تنها در دنیای آلان ویک، بلکه در تمام دنیای استودیو رمدی یعنی ما باید در انتظار هر اتفاق غیر منتظره‌ای در نسخه دوم آلان ویک باشیم. ما در نسخه پیشین آلان ویک برگه‌هایی با نام Manuscript Page داشتیم. این برگه‌ها تاثیری در روند بازی نداشتند، با این حال اطلاعات جالبی از دنیای بازی را در اختیار ما قرار می‌دادند. حال به باور ما بازگشت آن‌ها می‌تواند اطلاعات قابل توجهی از شخصیت ساگا و البته خود آلان را در اختیار ما قرار دهند.

همانطور که اشاره شد داستان سرای ما، شخصیت اصلی بازی ما نیز بوده و شخصیتی غیر قابل اعتماد است. این موضوع می‌تواند تاثیری مستقیم بر آینده شخصیت ساگا داشته باشد و سب رخ دادن اتفاقاتی غیر قابل پیشبینی در مسیر او شود. از سوی دیگر، ما خود نیز بخشی از داستان بازی را می‌نویسیم که از نو به دلیل غیر قابل اعتماد بودن آلان، می‌تواند پیش آمدهای عجیبی را در برابر ما قرار دهد. همچنین نباید فراموش کرد که شما می‌توانید داستان شخصیت‌های بازی را به ترتیب پیش نبرید و این موضوع از نو می‌تواند سبب ایجاد تغییرات عمده در داستان بازی شود. این ویژگی یکی از بخش‌هایی بود که طرفداران را به شدت به وجد آورد.

این ویژگی یک چیز را می‌تواند به ما تفهیم کند. داستان بازی Alan Wake 2 را از هر فصلی که آغاز کنید معنا پیدا کرده و یک داستان ثابت و اصلی در آن وجود ندارد. از سوی دیگر این احتمال وجود داشته که ما شاهد دو بخش داستانی مجزا، یکی به صورت خطی و یکی به صورت غیر خطی باشیم. به هر نحوی که داستان بازی برای ما تعریف شود، قدرت ترکیب دو جهان آلان و جابجایی زمان باعث می‌شود داستان ما معنی پیدا کند و حتی سبب شود داستان نسخه ابتدایی را نیز بهتر درک کنیم. البته نباید فراموش کرد که در نهایت تمام بخش‌های داستان به یکدیگر متصل هستند، با این وجود آغاز بازی از نقاط مختلف می‌تواند بخش‌هایی جدید از داستان را به ما نشان دهد.

بدون شک تماشای تصادف دو داستان مجزا می‌تواند بسیار برای ما جذاب باشد و این نحوه داستان سرایی آلان ویک می‌تواند آن را تبدیل به شاهکاری بی بدیل کند. در پایان باید اشاره داشت که سایه دنیای Resident Evil در این بازی بسیار واضح است، با این حال تاثیرات شخصیت آلان در این دنیای جذاب رمدی، آن را تبدیل به اثری خاص و دست اول خواهد کرد که شاید پیش‌تر شاهد آن در دنیای ویدیو گیم نبوده‌ایم.

به گفته استودیو رمدی، بازی Alan Wake 2 در تاریخ ۱۷ اکتبر سال ۲۰۲۳، برابر با ۲۵ مهر ماه سال ۱۴۰۲ برای کنسول‌های نسل نهمی پلی استیشن ۵ و ایکس باکس سری ایکس/سری اس و همچنین رایانه شخصی به انتشار می‌رسد. همچنین باید اشاره داشت با توجه به روند توسعه فوق العاده این بازی، احتمال تاخیر در انتشار آن بسیار پایین است. نظر شما درباره شخصیت اصلی بازی Alan Wake 2 و اتفاقاتی که احتمالا شاهد آن‌ها در این بازی خواهیم بود چیست؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments