چرا شخصیت ولورین در سری فیلم های مردان ایکس عضلانی‌تر می‌شود؟

جدیدترین تئوری طرفداران از راز ولورین پرده برداشت

چرا شخصیت ولورین در سری فیلم های مردان ایکس عضلانی‌تر می‌شود؟ پارسا خلیلی ۴ ۲۷ مرداد ۱۴۰۲ سینما
شخصیت ولورین در سری مردان ایکس

اخیرا تئوری جدیدی در فضای مجازی دست به دست می‌شود که دلیل تغییر کردن ظاهر شخصیت ولورین در سری فیلم های مردان ایکس کمپانی فاکس را توضیح می‌دهد.

هیو جکمن (Hugh Jackman) اولین بار در سال ۲۰۰۰ به ایفای نقش ولورین پرداخت و کم کم با بازی در هر دنباله‌ و اسپین‌آف‌ فرانچایز مردان ایکس به ظاهر و هیکلی بهتر دست پیدا کرد. حالا با بازگشت دوباره جکمن به نقش ولورین در فیلم مولتی‌ورسی Deadpool 3، یکی از طرفداران در وب‌سایت ردیت با مطرح کردن تئوری جالبی، این موضوع را به خوبی توضیح داده است.

طبق این تئوری، هر وقت ولورین جکمن در یکی از فیلم های مردان ایکس آسیب می‌بیند، به‌واسطه توانایی شفابخش خود، بدنش را ترمیم و در عین حال قوی‌تر می‌سازد. در اولین فیلم X-Men، لوگان تنها در مسابقات بوکس شرکت کرده و آسیب کمی می‌دید اما وقتی رفته رفته با دشمنان بزرگتر و قدرتمندتر مواجه می‌شد، بیشتر از قابلیت شفابخش خود استفاده کرده و ضمن درمان شدن، هیکلش نیز تغییر می‌کرد.

درحالیکه این تئوری جالب، توضیحی معقول و منطقی محسوب می‌شود، اما دلیل واقعی این امر، تمرین‌های سخت و طاقت فرسای جکمن بود. جالب اینجاست که هیو جکمن اولین انتخاب مارول و فاکس برای نقش ولورین نبوده، زیرا برایان سینگر (Bryan Singer)، کارگردان سری فیلم های مردان ایکس، ابتدا داگری اسکات (Dougray Scott)، بازیگر فیلم Batwoman را زیر نظر داشت. خوشبختانه وقتی داگری اسکات به‌خاطر بازی در فیلم ماموریت غیرممکن نتوانست با مارول قرارداد امضا کند، برایان سینگر با هیو جکمن تماس گرفت و نقش ولورین را به او پیشنهاد داد.

سال ۲۰۲۰، اسکات در مصاحبه‌ای با The Telegraph فاش کرد که تام کروز (Tom Cruise) دلیل از دست دادن نقش ولورین به هیو جکمن بوده است. در واقع او قصد داشت حین فیلمبرداری ماموریت غیرممکن، سر صحنه فیلم مردان ایکس حاضر شود و دو نقش را به‌صورت همزمان بازی کند، اما تام کروز تاکید داشت که “تو باید بمانی و فیلم را تمام کنی”. اسکات از این وضعیت ابراز تاسف کرد و گفت: “اگر هر کسی جای من بود هر کاری می‌کرد تا نقش ولورین را از دست ندهد”. این یعنی به‌لطف تام کروز، هیو جکمن توانست در قامت ولورین ظاهر و به اسطوره‌ای فراموش نشدنی در تاریخ آثار کمیک بوکی تبدیل شود.

فیلم به‌شدت مورد انتظار Deadpool 3 در تاریخ ۳ می سال ۲۰۲۴ (۱۴ اردیبهشت سال ۱۴۰۳) در سینماها اکران خواهد شد.

5 6 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

4 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا