کارگردان The Mandalorian احتمالا با استودیوی مارول همکاری خواهد کرد

احتمال می‌رود کارگردانی یکی از سریال‌ها را بر عهده بگیرد

کارگردان The Mandalorian

طبق گزارشی که چندی پیش منتشر شد، دبورا چاو کارگردان The Mandalorian مشغول مذاکره با مارول است تا روی یکی از پروژه‌های بعدی آن کار کند.

دبورا چاو (Deborah Chow) یکی از افراد فعال در حوزه‌ی تلویزیون است که موفق شد طی یک سال گذشته برای خود نامی دست و پا کند. او در استرالیا به دنیا آمد اما والدینش مدتی بعد به کانادا مهاجرت کردند. پدر او که اصالتا چینی بود، علاقه‌ی بسیاری به آثار کلاسیک و نحوه‌ی تولید فیلم‌های سینمایی داشت. همین موضوع هم باعث شد چاو به مرور زمان عاشق فعالیت در این حوزه شود. پس از ساخت چند فیلم کوتاه، اولین اثر بلند خود را تحت عنوان The High Cost of Living در سال ۲۰۱۰ میلادی کارگردانی کرد. او سپس به تلویزیون رفت.

بعد از کارگردانی سریال‌های مختلفی از جمله Copper و Mr. Robot، به تیم تولید The Mandalorian پیوست و دو قسمت از آن را کارگردانی کرد. عملکرد او به قدری کم‌نقص بود که دیزنی و لوکاس‌فیلم تصمیم گرفتند وظیفه‌ی کارگردانی تمامی قسمت‌های فصل اول سریال Obi-Wan Kenobi را به او بسپارند؛ این اتفاق امروزه چندان مرسوم نیست؛ زیرا تهیه‌کنندگان اجرایی معمولا چند کارگردان را برای ساخت قسمت‌های یک فصل استخدام می‌کنند. اینطور که به نظر می‌رسد، دیزنی و لوکاس‌فیلم تنها فعالانی نیستند که تحت تاثیر عملکرد چاو در اولین سریال لایو اکشن جنگ ستارگان قرار گرفته‌اند.

طبق گزارشی که روی خروجی MCU Cosmic قرار گرفته، دبورا چاو با مدیران مارول ملاقات داشته و درباره‌ی حضور در پروژه‌های آینده‌ی این استودیوی آمریکایی صحبت کرده است. در مطلب منتشر شده هیچ اشاره‌ای به نتیجه‌ی مذاکره یا پروژه‌هایی که مدیران برای چاو مد نظر دارند نشده است. با این حال، می‌توان حدس‌هایی زد. این استودیو در حال حاضر اقتباس‌های تلویزیونی Moon Knight ، Ms. Marvel ،Hawkeye و She-Hulk را در دست ساخت دارد که در فاز اولیه یا فاز پیش‌تولید بسر می‌برند. مارول همچنین به دنبال یک کارگردان زن برای قسمت دوم Captain Marvel می‌چرخد. در نگاه اول، او انتخاب مناسبی به نظر می‌رسد اما باید زمان‌بندی‌ها را هم در نظر گرفت.

طبق اطلاعات موجود، سریال Obi-Wan Kenobi در ژانویه‌ی سال آینده میلادی وارد فاز تولید خواهد شد؛ روند فیلمبرداری Captain Marvel 2 هم احتمالا در همین بازه‌ی زمانی آغاز می‌شود. با در نظر گرفتن این تداخل زمانی، می‌توان گفت دبورا چاو گزینه‌ی خوبی برای کارگردانی بیست و نهمین فیلم دنیای سینمایی مارول نیست. از همین رو، احتمال پیوستنش به یکی از پروژه‌های تلویزیونی بسیار بیشتر است. در ضمن، کارگردان The Mandalorian چندان با حال و هوای آثار کمیک بوکی، به خصوص مارول غریبه نیست. او در گذشته تعدادی از قسمت‌های Jessica Jones و Iron Fist را ساخته بود.

در پایان، لازم به ذکر است اولین موج از سریال‌های ابرقهرمانی دیزنی پلاس در ماه‌های پایانی سال جاری میلادی پخش خواهند شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا