انیمه های رزمی

لیستی ده تایی از بهترین انیمه های رزمی!

هنرهای رزمی در انیمه‌ها!

انیمه های رزمی معمولا به دلیل مبارزات و شخصیت‌های خوبش برای اوتاکوها خیلی جذابند؛ و ما در این لیست سعی می‌کنیم به شما لیستی که ارزش دیدن را دارد معرفی کنیم.

وقتی صحبت از قدرت خالص به میان می‌آید، انیمه‌های رزمی به‌خاطر توانایی در شوکه کردن مخاطبان بسیار مورد علاقه طرفداران قرار هستند. تعادل آنها بین اکشن شونن معمولی و رئالیسم انیمه‌های ورزشی، مخاطبان زیادی را به خود جذب می‌کند. به لطف تمرکز کلی آنها بر رشد قهرمانان، بسیاری از سریال‌ها از همان ابتدا اوتاکوها و مخاطبان زیادی را جذب کرده‌اند. 

برخی از داستان‌ها با تمرکز بر مبارزات قهرمان داستان و با تصویری محکم از هنرهای رزمی واقعی رویکردی واقع‌گرایانه‌تر دارند، بعضی دیگر با دعوا شروع می‌شوند و بعد تصمیم گرفته می‌شود چه اتفاقاتی در آنها بیفتد. در هر صورت، این انیمه‌ها مطمئناً با هر قسمت به خوبی ضربان قلب بینندگان را بالا می‌برند. رسانه سرگرمی سعی دارد در این لیست ده تایی بهترین انیمه های رزمی را لیست کرده؛‌ اگر به این ژانر علاقه دارید با ما همراه باشید:

۱۰. Megalobox

داستان این انیمه در آینده‌ایی دیستوپیایی و در قرن اواخر قرن ۲۱ رخ می‌دهد؛ حول جو با نام مستعار Junk Dog در صحنه مسابقات می‌چرخد. در دنیای این انیمه، محبوب‌ترین ورزش دنیا مگالوباکس شناخته می‌‌شود؛ تقلیدی از بوکس کلاسیک که در آن اندام‌ها با استفاده از اندام‌هایی مکانیکی به نام Gear بهبود پیدا کرده‌اند. با توجه به اینکه هر مسابقه سخت‌تر از مسابقه قبلی است، مگالوباکس داستانی در مورد یک مرد ضعیف است که در راه رسیدن به قله مبارزه می‌کند. هنگامی که افراد خوش شانس در شهر زندگی می‌کنند و بقیه در زاغه ها فراموش می‌شوند، Junk Dog با تنها راهی که می شناسد به اوج می‌رسد: مشت‌هایش.

۹. Tiger Mask W

ٰچهل سال پس از رویدادهای اصلی فیلم اصلی Tiger Mask که در سال ۱۹۶۹ پخش شد، Tiger Mask W نائوتو آزوما را دنبال می‌کند که وارد یک سازمان کشتی زیرزمینی می‌شود. مانند Tiger Mask ماموریت نائوتو این است که گروه را از درون نابود کند، اما یک شگفتی پشت سر بزرگترین حریفش در انتظار اوست. در حالی که کشتی بیش از یک ورزش یک نمایش در نظر گرفته می‌شود، Tiger Mask W نشان دهنده قدرت و توانایی لازم برای زنده ماندن در دنیایی مانند این انیمه را در خود دارد. هر مبارزی سبک خاص خود را دارد که باعث می‌شود هر مسابقه با آخرین مسابقه متفاوت باشد و نائوتو به خاطر انتقام از هیچ چیز نمی‌ایستد تا زمانی که سازمان را در حال فروپاشی ببیند. یک واقعیت جالب در مورد سریال این است که توسط تبلیغات واقعی کشتی ژاپنی New Japan Pro Wrestling حمایت مالی شد، که منجر به حضور شخصیت اصلی در برخی از نمایش‌های NJPW (با بازی کوتا ایبوشی) شد.

۸. The God of High School

هنگامی که جین موری برای پیوستن به مسابقاتی دعوت می‌شود که قوی‌ترین دبیرستانی از کره را مشخص می‌کند، یک ثانیه هم به پذیرفتن دعوت شک نمی‌کند. حتی اگر سازمانی که در پشت آن قرار دارد به اندازه خود مسابقه ترسناک باشد، جین فقط می‌خواهد ثابت کند که تکواندوی او بهترین است. به لطف یکی از بهترین مسابقات انیمه، God of High School مملو از دعواهای چپ و راستی بوده که هر کدام بهتر از قبلی است. شرکت‌کنندگان با انواع سبک‌ها تمام تلاش خود را برای رسیدن به اوج می‌کنند و علیرغم اینکه سلاح‌هایی مانند چوب بیسبال یا شمشیر در مسابقات مجاز هستند، بهترین برخوردها قطعاً تن به تن انجام می‌شود.

۷. Kenichi: The Mightiest Disciple

کنیچی ۱۵ ساله پس از سال ها تحمل زورگویی وقتی با میو فورینجی ملاقات کرد، به این نتیجه رسید که تحمل این شرایط کافیست. کنیچی با دیدن اینکه میو عده‌ای را که می‌خواستند به او آسیب برسانند کتک می‌زند، از او خواست که به او یاد بدهد چگونه از خودش دفاع کند. این آغاز دوستی همراه شدن در مسیر کنیچی از طریق هنرهای رزمی بود. انیمه Kenichi: The Mightiest Disiple نام خود را گرامی می‌دارد زیرا می‌بینیم که قهرمان ما به Ryouzanpaku می‌پیوندد، یک دوجو که در آن چندین استاد از هنرهای رزمی مختلف، کنیچی را به سبک‌های مربوطه خود آموزش می‌دهند. هر کس دیگری از توانایی‌های جدید خود برای انتقام گرفتن از زورگویان خود استفاده می‌کند، اما کنیچی مانند یک رزمی کار واقعی از قدرت تازه یافته خود برای یافتن قدرت تازه‌تری استفاده می‌کند. قلاب داستان این است که کنیچی فاقد استعداد طبیعی رزمی‌کاران همکارش است، اما عزم او برای تحمل تمرینات جهنمی استادانش او را به ارتفاعات باورنکردنی سوق خواهد داد.

۶. Hinomaru Sumo

در میان هنرهای رزمی، سومو یکی از مواردی است که اندازه در آن بیشترین اهمیت را دارد. بدن بزرگی که می‌تواند نیروی فشار شدید را بدون برگشتن تحمل کنند، لازم هستند، اما داستان انیمه Hinomaru Ushio استثنا است. چیزی که شخصیت اصلی هینومارو سومو فاقد آن است اندازه است، اما با جرات جبران می‌کند. هینومارو می‌داند که در موقعیت ضعیفی قرار دارد، بنابراین سخت‌تر از بقیه کار می‌کند. انیمه‌های ورزشی با تمرکز بر افراد ضعیف از جمله مورد علاقه طرفداران هستند و Hinomaru Sumo نمونه بارز آن است. از قسمت اول، هینومارو نشان می‌دهد که او برای رسیدن به قله‌ی جهان سومو چیزهایی دارد. راه او از همه سخت‌تر است، اما این فقط پیروزی را شیرین تر می‌کند.

۵. Fist of the North Star

با وجود ظاهر قدیمی‌اش، Fist of the North Star مجموعه های فعلی را الهام داده و برای آنها نقطه عطفی واقعیست. این انیمه یک سری کلاسیک است که بسیاری از طرفداران بدون اینکه متوجه شوند آن را می‌شناسند. این انیمه کنشیرو را دنبال می‌کند که در حال عبور از زمین‌های بایر مانده پس از یک جنگ هسته ای در حالی که سعی می‌کند یوریا، نامزدش را نجات دهد. کنشیرو با خطرات و دشمنان شرور زیادی روبرو خواهد شد. با این حال او یک آس زیر آستین دارد: هوکوتو شینکن، یک هنر رزمی باستانی که او را تقریباً شکست ناپذیر می‌کند. او کم کم تبدیل به قهرمانی می‌شود که این دنیای دیستوپیایی به آن نیاز دارد، حتی اگر بتوان روش‌های او را نسبتاً خشن در نظر گرفت. با این حال، تنها هدف او گرفتن مردی است که عشق واقعی او را ربوده است.

۴. Baki

بیش از یک دهه پس از پخش اولیه Baki The Grappler، دنباله‌ای به نام Baki در سال ۲۰۱۸ روی سیستم پخش نتفلیکس رفت. این انیمیشن باکی هانما، پسر قوی‌ترین موجود روی زمین را در طول سفرش برای شکست دادن پدرش نشان می‌دهد. این انیمیشن به سرعت به یکی از محبوب‌ترین انیمه‌های روی پلتفرم تبدیل شد و دنباله‌ای با عنوان Baki Hanma به دست آورد. باکی تنها کسی نیست که سعی می کند ثابت کند قوی ترین است. چندین استاد مختلف برای این عنوان در درگیری با سبک های مختلف مبارزه خواهند کرد: جودو، کاراته، آیکیدو، بوکس، و بسیاری دیگر. مردم از سرتاسر جهان برای اثبات قدرت خود به ژاپن می‌آیند و در نهایت به برخوردهای اکشنی فراتر از تصور ختم می‌شوند.

۳. Ashita no Joe

هیچ لیستی در مورد انیمه های رزمی بدون Ashita no Joe کامل نخواهد بود. این داستان بوکس یکی از تاثیرگذارترین سریال های ژاپن به حساب می‌آید که حتی الهام بخش Megalobox است. علیرغم اینکه قدیمی‌ترین گزینه ما در این لیست بوده و پخش تلویزیونی آن در سال ۱۹۸۱ به پایان رسید، میراثی که در رسانه‌های ژاپنی دارد را نمی توان انکار کرد. انیمه Ashita no Joe در هسته داستانی خود یک داستان درمورد بوکس بوده؛ اما همچنین بسیار بیشتر از این است. این انیمه داستانی است درباره عزم راسخ و درباره دادن تمام وجود برای هدف تا آخرین نفس. مطمئناً، اکشن بوکس چشمگیر است، اما جو به عنوان یک شخصیت نشان می‌دهد که بدون توجه به تعداد سقوط، همیشه می‌توان بهتر شد. این انیمه به طرحی برای بسیاری از داستان‌های ورزشکار‌های ضعیف و هنرهای رزمی تبدیل شد.

۲. Kengan Ashura

در دنیای Kengan Ashura دعوای شرکت‌ها با حرف زدن حل نمی‌شود. در عوض، هر شرکت نماینده ای را برای حل اختلاف خود در یک مسابقه مبارزه می‌‌‌فرستد. و با قدرت، پول و اعتبار در خط، هر مدیر عامل مطمئن می‌شود که بهترین جنگجو را در اختیار دارد. Kengan Ashura از کاراته گرفته تا جودو، سومو تا موی تای، MMA تا Systema یا فقط قدرت خالص انبوهی از هنرهای رزمی را به نمایش می‌گذارد که مانند آن در هیچ انیمه دیگری وجود ندارد. این به لطف نویسنده آن یاباکو ساندروویچ که خود یک رزمی کار است امکان پذیر است. این مجموعه مطمئن می‌شود که هر تکنیک استفاده شده را نیز توضیح می‌دهد و به آن حسی تازه از واقع گرایی می‌دهد. البته، شاهکارهای غیرممکن هنوز اکثر مبارزات را تشکیل می‌دهند.

۱. Hajime no Ippo

هنرهای رزمی نه تنها بدن را تربیت می‌کنند، بلکه شخصیت را نیز شکل می‌دهند و به شیوه‌ای برای زندگی تبدیل می‌شوند، و هیچ انیمه هنرهای رزمی این را بهتر از Hajime no Ippo منعکس نمی‌کند. هنگامی که ایپو ماکونوچی در حالی که مامورو تاکامورا در حال انجام دویدن صبحگاهی خود بود با مامورو تاکامورا برخورد کرد، ایپو نمی‌توانست تصور کند زندگی او چگونه تغییر خواهد کرد. تحت تمرین مربی کاموگاوا، ایپو در کنار تاکامورا، آئوکی و کیمورا وارد دنیای بوکس حرفه ای خواهد شد. تمام بازیکنان حاضر در سالن ورزشی کاموگاوا هدف یکسانی دارند: قهرمان رده های وزنی مربوطه خود شوند و در طول مسیر با حریفان قدرتمندی روبرو شوند. با مبارزات باورنکردنی و احترام عمیق نسبت به بوکس، Hajime no Ippo نشان می‌دهد که هنرهای رزمی این انیمه شبیه هیچ انیمه دیگری نیست.

برخی عاشق مبارزات هستند، برخی دیگر پیشرفت ثانیه‌ایی را ترجیح می‌دهند، اما دنیای انیمه های رزمی هر دو را عالی به تصویر می‌کشد. مبارزات انیمه همیشه وقتی چیزهای بزرگی در خطر است لذت بخش تر است، اما گاهی اوقات دلایل شخصی بیشتر از آینده درگیر کننده‌است. وقتی داستان‌ها واقع‌گرایانه‌تر باشند، مخاطبان ارتباط نزدیک‌تری با قهرمان‌ها احساس می‌کنند، حتی اگر اندکی باشد. به همین دلیل است که انیمه های رزمی هرگز در به هیجان آوردن اوتاکوها ناامید کننده نیستند، درگیری نزدیک‌تر احساس می‌شود و اگر سریال‌ها چیزهایی را رعایت کنند؛ می‌توانند به کلاسیک‌های جاودانه تبدیل شوند.

امیدواریم لیست پیش‌رو مورد پسند شما بوده باشد! نظرات خود را با رسانه سرگرمی به اشتراک بگذارید!

3.9 20 آراء
امتیاز مطلب


نظرات

اشتراک
به من اطلاع بده
guest

4 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا