1%
  • 0/10

درخواست غرامت یک تریلیون دلاری کاربر آمریکایی از اپل

ادعای مالکیت حق ثبت اختراع

درخواست غرامت یک تریلیون دلاری کاربر آمریکایی از اپل ۰ ۲۰ خرداد ۱۳۹۹ اخبار فناوری کپی لینک
درخواست غرامت یک تریلیون دلاری - آیفون 7

درخواست غرامت یک تریلیون دلاری از اپل توسط کاربری صورت گرفته که مدعی است آیفون7 او دارای ویژگی‌های جدیدی بوده و اپل این موضوع را پنهان کرده است.

کاربری در منطقه شرقی میسوری پرونده‌ای را علیه اپل در دادگاه ایالات متحده به جریان انداخته و مدعی شده که اپل باید مبلغ یک تریلیون دلار به او غرامت بدهد. ادعایش این است که آیفون 7 که برای تعمیر به اپل داده بود، دارای ویژگی‌های جدیدی بوده که به اپل در ساخت iOS 12 کمک کرده است.

راون ترل پارکر معتقد است که اموال شخصی او توسط اپل تصاحب و در راستای منافع عمومی مورد استفاده قرار گرفته و منجر به درآمد تریلیون دلاری برای این شرکت شده است. بنابراین براساس قوانین حق مالکیت ثبت اختراع، وی از اپل درخواست غرامت یک تریلیون دلاری کرده است.

جریان از این قرار است که در سال ۲۰۱۸ پارکر برای تعمیر آیفون 7 خود به یکی از فروشگاه‌های اپل مراجعه می‌کند. او می‌گوید که این دستگاه دارای “ویژگی‌های جدید” بوده و اپل پس از متوجه شدن این موضوع، آن را از او پنهان کرده و وی را فریب داده است.

پارکر معتقد است که آیفون 7 وی دارای ویژگی‌هایی بوده که عملکرد بهتری داشته و سریع‌تر با سایر دستگاه‌ها ارتباط برقرار می‌کرده است.

او ادعا می‌کند برای iOS 12 و iOS 13 مالکیت حق ثبت اختراع دارد، زیرا تلفن وی از ویژگی‌های جدیدی برخوردار بوده و باید بر این اساس جبران شود.

البته این اولین بار نیست که پارکر چنین دادخواستی علیه اپل طرح کرده است؛ وی پیش از این سعی کرده بود در سال گذشته برای غرامت دو تریلیون دلاری از اپل شکایت کند. در نهایت دادگاه این ادعا را بی اساس خواند و در سال ۲۰۱۹ به راحتی توسط دادگاه رد شد. هنوز تاریخ دادگاه برای این پرونده جدید تعیین نشده است.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments