نقدهای Mafia: Definitive Edition منتشر شدند

محصول جدید هنگر 13 نقدهای مثبتی را دریافت کرده است

نقدهای Mafia: Definitive Edition

در حالی که فاصله‌ی چندانی با انتشار نداریم، نقدهای Mafia: Definitive Edition روی خروجی وب سایت‌های فعال در حوزه‌ی سرگرمی قرار گرفته‌اند.

وب سایت‌های فعال در حوزه‌ی ویدیو گیم معمولا مدت کوتاهی قبل از عرضه‌ی رسمی بازی، آن را دریافت می‌کنند تا به تجربه‌اش پرداخته و بر اساس نقاط قوت و ضعفی که پیدا کرده‌اند یک مطلب نقد آماده کنند. بسیاری از ناشران اجازه می‌دهند نقدها چند روز پیش از انتشار محصول، در فضای مجازی قرار گرفته تا علاقه‌مندان بتوانند بر اساس بازخوردها نسبت به خرید یا عدم خرید تصمیم‌گیری کنند. تعدادی از شرکت‌ها هم بنا به دلایلی چنین اجازه‌ای نداده و ترجیح می‌دهند نقدها در فاصله‌ی زمانی کوتاهی نسبت به عرضه، روی خروجی‌ها قرار بگیرند.

در شرایطی که تنها چند ساعت تا عرضه‌ی جهانی فاصله داریم، نقدهای Mafia: Definitive Edition در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته‌اند. این بازی با انتشار ۱۵ نقد مثبت و ۶ نقد متوسط نقد روی پلتفرم پلی‌استیشن 4، به متای ۷۶ دست یافته است. تا به این لحظه هیچ یک از کارشناسان ریمستر مافیا را لایق نمره‌ی کامل ندانسته و بالاترین نمره‌ای که برای آن در نظر گرفته‌اند، ۹۱ بوده است. نویسنده‌ی وب سایت Player 2 در مطلب خود گفت اگرچه این بازی ریمستر شده اما همچنان به ریشه‌های خود پایبند مانده است. او همچنین در بخشی از متنش نسبت به چالش‌برانگیزی بیش از حد بازی حتی در درجه‌‌های سختی پایین گله کرده است. طبق ادعای او، بسته‌های سلامتی به شدت کمیاب بوده و گلوله‌ها هم صدمه‌ی کمی به دشمنان وارد می‌کنند.

نویسنده‌ی وب سایت Hobby Consolas نمره‌ی ۸۵ را به Mafia: Definitive Edition داده است. او در بخشی از مطلب خود نوشت محصول مشترک هنگر 13 و 2K Games نمونه‌ی بی‌نقصی از یک بازسازی است که حال و هوای نسخه‌ی اصلی را حفظ کرده و در عین حال از لحاظ جلوه‌های گرافیکی و همچنین مکانیک‌های گیم‌پلی (اضافه شدن مکانیک مبارزات تن به تن و سوار شدن روی موتور سیکلت) پیشرفت می‌کند. او نسخه‌ی ریمستر مافیا را به فیلم‌های مارتین اسکورسیزی (Martin Scorsese) تشبیه کرده است.

منتقدی که نقد Mafia: Definitive Edition را از طرف وب سایت Push Square آماده کرده، این بازی را لایق نمره‌ی ۷۰ دانسته است. او مانند بسیاری از کارشناسان به تحسین این نسخه‌ی بازسازی پرداخت و گفت با وجود تغییرات قابل‌توجه و غیرقابل‌انکاری که در بخش‌های مختلف به وجود آمده، از ریشه‌های خود فاصله نگرفته و اثری وفادار به شمار می‌رود. او در بخش دیگری از مطلب خود از کنترل کاراکتر و سیستم رانندگی گله کرد که به هیچ وجه مطابق با استانداردهای امروزی نیستند. این منتقد همچنین گفت داستان، کارگردانی سینماتیک‌ها و صداپیشگی شخصیت‌ها به قدری عالی کار شده که نقاط ضعف یادشده را تا حدودی زیر سایه‌ی خود می‌برند.

۵۵، کمترین نمره‌ای بوده که تاکنون به Mafia: Definitive Edition تعلق گرفته و از سوی وب سایت Game Informer اهدا شده است. طبق ادعای نویسنده، اگر این بازی اکشن و ماجراجویی را به عنوان بخشی از Mafia trilogy در نظر بگیریم، با محصول جذابی روبرو هستیم اما در صورتی که بخواهیم آن را در کنار عناوین جهان باز و امروزی قرار داده و به مقایسه بپردازیم، حرفی برای گفتن باقی نخواهد ماند.

Mafia: Definitive Edition در برخی کشورها هم اکنون برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن 4، ایکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی در دسترس قرار دارد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا