چه کسی هفتمین جیمز باند سینما خواهد بود؟ تام هاردی؟

معرفی رسمی او ظاهرا برای مدتی به تاخیر افتاده است

چه کسی هفتمین جیمز باند سینما خواهد بود؟ تام هاردی؟ سورنا رضایی ۰ ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ سینمای جهان
هفتمین جیمز باند سینما

وب سایت The Vulcan Reporter با انتشار یک گزارش مدعی شد هفتمین جیمز باند سینما انتخاب شده و طی ماه‌های آینده رسما معرفی خواهد شد.

پس از اینکه Spectre روی پرده‌ی نقره‌ای رفت، گمانه‌زنی‌هایی مبنی بر عدم تمایل دنیل کریگ (Daniel Craig) برای ایفای نقش جیمز باند در فضای مجازی به وجود آمد. این هنرپیشه‌ی بریتانیایی نهایتا گمانه‌زنی‌ها را تایید و اعلام کرد ایفای نقش مامور ۰۰۷ را به دلیل چالش‌های فراوان کنار می‌گذارد. کریگ در جریان فیلمبرداری Skyfall ،Quantum of Solace و Spectre بارها صدمه دیده بود. در شرایطی که طرفداران گزینه‌های مد نظر را برای معرفی به عنوان بازیگر جدید جیمز باند مطرح می‌کردند، بازیگر Casino Royale از بازگشت خود برای آخرین بار خبر داد تا خط‌های داستانی‌ای که در فیلم‌های پیشین ایجاد شده بود به سرانجام برسند.

وب سایت The Vulcan Reporter با انتشار یک مطلب اختصاصی اعلام کرد هفتمین جیمز باند سینما انتخاب شده و طی ماه‌های آینده رسما معرفی می‌شود. طبق ادعای نویسنده، تام هاردی (Tom Hardy) چندی پیش برای دریافت نقش مامور ۰۰۷ تست بازیگری داد. تهیه‌کنندگان فرنچایز هم که نظر مثبتی نسبت به عملکردش داشته‌اند، ایفای نقش را به او پیشنهاد دادند. اینطور که به نظر می‌رسد، استودیوی مترو گلدوین میر قصد داشت معرفی جیمز باند جدید را همزمان با اکران No Time to Die در ماه نوامبر سال جاری میلادی انجام دهد اما ظاهرا همه‌گیری ویروس کرونا آن‌ها را به عقب انداختن برنامه‌های خود مجبور کرده است. احتمالا این اتفاق در ماه دسامبر یا اوایل سال آینده‌ی میلادی رخ خواهد داد.

انتخاب بازیگر Mad Max: Fury Road برای ایفای نقش جیمز باند به هیچ وجه اتفاق غافل‌گیرکننده‌ای نبوده است. تام هاردی پس از حضور در Black Hawk Down که اولین تجربه‌ی بازیگری‌اش در عرصه‌ی سینما به شمار می‌رفت، پله‌های ترقی را یکی پس از دیگری پیمود و در حال حاضر یکی از هنرپیشه‌های مشهور و محبوب به شمار می‌رود. طبیعتا او تنها گزینه‌ی محتمل نبوده است. طی سال‌های اخیر نام‌های بسیاری از سوی کاربران فضای مجازی و همچنین رسانه‌ها مطرح شد که از شناخته‌شده‌ترینشان می‌توان به تام هیدلستون (Tom Hiddleston)، ادریس البا (Idris Elba) و ریچارد مدن (Richard Madden) اشاره کرد. در این میان، شایعه‌هایی مبنی بر انتخاب یک بازیگر زن برای نقش جیمز باند هم به گوش رسیده بود که حقیقت نداشته‌اند.

داستان بیست و پنجمین فیلم جیمز باند چند سال پس از اتفاقات قسمت پیشین جریان دارد. مامور ۰۰۷، سازمان جاسوسی را ترک کرده و به همراه معشوقه‌ی خود روزهای خوشی را در جامائیکا پشت سر می‌گذارد. این شرایط ادامه دارد تا اینکه دوست قدیمی و همکار جیمز باند در سازمان سیا به سراغش آمده و برای یافتن یک دانشمند گم‌شده از او درخواست کمک می‌کند. باند در جریان ماموریت نه تنها اطلاعاتی درباره‌ی دانشمند و یک تکنولوژی بسیار خطرناک به دست می‌آورد، بلکه با رازی از گذشته‌ی معشوقه‌اش مواجه می‌شود. همین شرایط پیچیده هم او را به ملاقات دوباره با فرانز اوبرهاوزر سوق می‌دهد.

در انتها لازم به ذکر است  No Time to Die از تاریخ ۵ آذر (مصادف با ۲۵ نوامبر) روی پرده‌ی نقره‌ای خواهد رفت.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا