1%
  • 0/10

داستان فصل دوم سریال لوکی از زبان تهیه‌کننده پروژه

فصل دوم به معنای واقعی کلمه ماری است که دم خود را می‌خورد!

داستان فصل دوم سریال لوکی از زبان تهیه‌کننده پروژه ۱۶ ۲۵ مهر ۱۴۰۲ مارول کپی لینک
داستان فصل دوم سریال لوکی

به‌دنبال سردرگمی طرفداران، تهیه‌کننده پروژه کمی بیشتر و واضح‌تر درباره داستان فصل دوم سریال لوکی صحبت کرده است.

پس از مرگ شوکه‌کننده او که باقی می‌ماند (یکی از نسخه‌های مولتی‌ورسی کانگ فاتح) در پایان فصل اول، خدای شرارت باری دیگر بازگشته تا با کمک مامور موبیوس و سازمان تناقضات زمانی (TVA)، خط زمانی مقدس را از تهدیدی بزرگ نجات بدهد. همانطور که دومین سکانس پس از تیتراژ فیلم Ant-Man and the Wasp: Quantumania نشان داد، ظاهرا لوکی قصد دارد با سفر به دهه ۷۰ و شکست دادن ویکتور تایملی، اولین واریانت کانگ فاتح، ماموریت بزرگ خود را به پایان برساند. بااینکه تنها دو قسمت از دیزنی پلاس پخش شده، علامت سوال‌های بسیاری در ذهن طرفداران بوجود آمده است. برای مثال هنوز نمی‌دانیم وقتی لوکی در آینده گم شده بود، چه کسی او را نجات داد یا سیلوی دقیقا دنبال چه چیزی بود؟

کوین رایت (Kevin Wright)، تهیه‌کننده اجرایی سریال که پیش‌تر درباره نقش سازمان TVA در آینده دنیای سینمایی مارول و احتمال رویارویی مجدد لوکی با ثور صجبت کرده بود، در مصاحبه اختصاصی با نشریه کلایدر اظهار داشته که داستان فصل دوم سریال لوکی درست مانند ماری است که دم خودش را می‌خورد.

در اتاق نویسندگان ما درباره تمامی ایده‌های ممکن صحبت کردیم و درنهایت به پدیده لغزش زمانی لوکی رسیدیم. در واقع گذر به گذشته دو کار برای ما انجام داد؛ اول از همه در نوشتن داستانی که برای فصل دوم در نظر داشتیم کمک کرد و از طرف دیگر به ما اجازه داد تا شخصیت‌پردازی خدای شرارت را وارد بعدی جدید کنیم. من همیشه داستان سریال را به ماری که دم خود را می‌خورد تشبیه کردم زیرا با ایده سفر در زمان و تکرار مکرر وقایع مختلف سر و کار داریم. اینکه لوکی چطور با لغزش زمانی خود کنار می‌آید یکی از معماهای سریال است که در قسمت‌های بعدی بیشتر بهش پرداخته می‌شود.

ماری که دم خود را می‌خورد در واقع استعاره از چرخه بی‌نهایتی است که ظاهرا لوکی در آن گیر افتاده است. مارول حتی قبل از پخش سریال در یکی از ویدیوهای تبلیغاتی به‌ این موضوع اشاره کرده بود. در این ویدیو لوکی با نگرانی و اضطراب از شخصی مرموز می‌پرسد که این‌بار چه کاری را می‌توانستیم متفاوت انجام بدهیم. اینطور که پیداست خدای شرارت در یک لوپ زمانی گیر کرده و سعی دارد به نوعی از آن خارج بشود. اگر این موضوع حقیقت داشته باشد، درک سکانس پایانی قسمت اول راحت‌تر می‌شود، چراکه بسیاری معتقدند شخص مرموزی که لوکی را نجات داده، آینده خودش است.

شایان ذکر است که این موضوع تنها یک گمانه‌زنی است و خیلی نباید نسبت به حقیقت داشتن آن مطمئن بود. قسمت‌های جدید فصل دوم سریال لوکی جمعه هر هفته از سرویس استریم دیزنی پلاس پخش می‌شوند.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

16 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments