کمتر از ۲ درصد کاربران استیم صاحب هدست واقعیت مجازی هستند

حتی با وجود تاثیر بزرگی که Half-Life: Alyx روی فروش آن داشت

کمتر از ۲ درصد کاربران استیم صاحب هدست واقعیت مجازی هستند سید مجتبی محمودی ۰ ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ اخبار بازی
استیم هدست واقعیت مجازی

گزارش جدید شرکت Valve نشان می‌دهد حتی با وجود انتشار بازی Half-Life: Alyx و تاثیر آن روی فروش انواع هدست واقعیت مجازی موجود، کمتر از دو درصد کاربران شبکه‌ی استیم دارای آن هستند.

شرکت Valve از طریق استیم همواره مشخصات سخت‌افزار کاربران شامل نوع قطعات سخت‌افزاری و سیستم عامل را دریافت و از آن‌ها آمار تهیه می‌کند. حال این شرکت گزارش تازه‌ای از این آمار منتشر کرده است که سهم کاربران دارای هدست واقعیت مجازی در استیم هم شامل آن می‌شود.

این اولین گزارشی است که ولو پس از انتشار عنوان Half-Life: Alyx منتشر می‌کند. طبق آمار این بازی موفق شده است تا کاربران زیادی را جذب هدست‌های واقعیت مجازی کند و تخمین زده می‌شود که حدود ۹۵۰ هزار نفر، هدست‌های خود را به استیم متصل کرده باشند؛ رقمی که طبق ادعای سایت Road to VR بزرگ‌ترین رشد ماهانه‌ی این پلتفرم به حساب می‌آید. البته این ارقام، تعداد هدست‌های تازه خریده شده را به حساب می‌آورد و شامل هدست‌هایی قدیمی هم می‌شود که صاحبان‌شان تا به حال از آن‌ها در استیم استفاده نکرده‌اند. موضوع دیگر این‌که این عدد توسط سایت Road to VR اعلام شده است و خود Valve آن را به صورت درصدی از کل کاربران نشان می‌دهد.

با این حال، حتی با وجود چنین رشد قابل توجهی در میزان استفاده کنندگان از هدست‌های واقعیت مجازی، این افراد کمتر از ۲ درصد کاربران کل استیم را تشکیل می‌دهند. از دلایلی که باعث شده تا پلتفرم VR خیلی فراگیر نشود، قیمت بالای آن و همچنین نیاز به یک سخت‌افزار قوی است که خودش نیاز به بودجه‌ی نسبتا بالایی دارد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا