آیفون ۱۶ پرو باتری پرظرفیتی نخواهد داشت؛ ناامیدی دیگر برای طرفداران اپل

آیفون ۱۶ پرو باتری

تصاویر لو رفته از باتری گوشی آیفون ۱۶ پرو نشان می‌دهد اپل در نسل بعد قصد ندارد خیلی کاربران را خوشحال کند.

اگرچه سری آیفون ۱۵ هنوز دو ماه هم نشده که در دسترس کاربران قرار گرفته اما با این حال شاهد انتشار خبرها و شایعاتی پیرامون مدل‌های مختلف آن هستیم. به تازگی هم متوجه شده‌ایم اپل قصد دارد آیفون ۱۶ پرو را به یک باتری با ظرفیتی بسیار کمتر از حد انتظار مجهز کند.

خبرها حاکی از آن است که آیفون ۱۶ پرو قرار است به یک باتری ۳۳۵۵ میلی‌آمپر ساعتی مجهز شود در حالی که در نسل کنونی یعنی آیفون ۱۵ پرو یک منبع تغذیه‌ی ۳۲۴۷ میلی‌آمپر ساعتی را در این محصول شاهد هستیم. این یعنی افزایش ظرفیت باتری برای نسل بعد فقط ۲٫۵٪ خواهد بود.

البته گفته می‌شود اپل می‌خواهد در نسل بعد از یک قاب فلزی و کانکتورهای جدید برای باتری استفاده کند. همچنین استفاده از خنک‌کننده گرافینی جدید هم مزید بر علت می‌شود تا سیستم دفع گرما به شکل بهینه‌تری در گوشی‌های آینده‌ی اپل کار کند.

در آیفون ۱۵ پرو و پرو مکس، سیستم دفع گرما به خوبی کار نمی‌کرد و گوشی‌ها به شدت داغ می‌شدند. البته بعدا متوجه شدیم این مشکل نرم‌افزاری است و اپل هم آن را با عرضه‌ی یک آپدیت برطرف کرد اما ظاهرا اپل تصمیم گرفته با خنک‌کننده‌ی جدید، فکری به حال این وضعیت بکند چون گرمای بیش از حد، تخلیه‌ی سریع‌تر باتری را در پی داشت.

اپل در حالی قصد دارد ۲٫۵٪ ظرفیت باتری آیفون ۱۶ پرو را در مقایسه با ۱۵ پرو ارتقا دهد که خود ۱۵ پرو در مقایسه با ۱۴ پرو ۲٫۳٪ ارتقا داشت. همچنین آیفون ۱۵ پرو مکس، ۱۵ و ۱۵ پلاس هم در مقایسه با نسل قبل پیشرفتی ۲٫۳، ۴٫۶ و ۱٫۴ درصدی را تجربه کرده‌اند.

حال باید منتظر ماند و دید در نهایت عملکرد سری آیفون ۱۶ پرو در نگهداری شارژ چگونه خواهد بود. یا این افزایش ظرفیت تأثیر خاصی نخواهد داشت و یا اینکه طراحی جدید اپل می‌تواند به شکل قابل توجهی وضعیت را بهتر کند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا