1%
  • 0/10

دلیل تنفر کوین فایگی از فیلم‌های مارولی قبل از MCU مشخص شد

شرایط حالا به کام است

دلیل تنفر کوین فایگی از فیلم‌های مارولی قبل از MCU مشخص شد ۰ ۰۹ آبان ۱۴۰۲ سینمای جهان کپی لینک
فیلم‌های مارولی قبل از MCU

دلیل تنفر کوین فایگی (Kevin Feige) از فیلم‌های مارولی قبل از MCU در کتاب MCU: The Reign of Marvel Studios مشخص شده است.

سال‌ها پیش از اینکه Marvel Cinematic Universe با اکران Iron Man در سال ۲۰۰۸ میلادی شکل بگیرد، مارول توانایی تولید فیلم را نداشت. به همین دلیل، مجبور شد با امضای قراردادهایی امتیاز برخی از شخصیت‌های خود را به استودیوهای فیلمسازی بسپارد. نتیجه چنین سیاستی، اکران فیلم‌های متعددی از جمله Hulk ،Daredevil ،Ghost Rider ،Spider-Man ،Fantastic Four و مجموعه مردان ایکس (X-Men) بود. برخی از این آثار عملکرد بسیار خوبی را به ثبت رساندند و برخی هم خیلی زود به دست فراموشی سپرده شدند.

دلیل تنفر کوین فایگی از فیلم‌های مارولی قبل از MCU در بخشی از کتاب MCU: The Reign of Marvel Studios مورد کندوکاش قرار می‌گیرد. طبق آن، تهیه کننده آمریکایی بابت نداشتن کنترل روی آن فیلم‌ها چنین حسی داشت. نکته جالب ماجرا اینجاست که ظاهراً فایگی پیشنهادهایی را برای بهتر شدن آثار اقتباسی ارائه می‌داد اما استودیوها گوش شنوایی نداشتند:

ما مواردی را پیشنهاد می‌کردیم اما آن‌ها گوش نمی‌دادند. کنترلی نداشتیم و از این قضیه متنفر بودم.

کریگ کایل (Craig Kyle) یکی از نویسنده‌های کمیک بوک‌های مارول بوده و در ساخت تعداد انگشت شماری از فیلم‌های سینمایی آن مانند Thor: Ragnarok مشارکت داشت. طبق گفته او، کوین فایگی از مدت‌ها قبل از اینکه امتیاز شخصیت‌ها به مارول بازگردانده شود، تمام تلاش خود را به کار گرفته بود تا بتواند شرایط را برای هر چه زودتر رخ دادن این اتفاق مهیا کند.

مشکلات حقوقی تا همین چند سال پیش گریبانگر مارول بود. همکاری آن‌ها با سونی پیکچرز در یک برهه زمانی پایان یافت و برخلاف انتظار، هیچ قرارداد جدیدی به امضا نرسید تا شاهد خروج مرد عنکبوتی (Spider-Man) از MCU باشیم. البته با گذشت چند وقت مذاکراتی صورت گرفت و توافقی برای همکاری‌های بیشتر حاصل شد. در ضمن، اختلاف حقوقی مارول و یونیورسال بابت هالک ظاهراً همچنان پابرجاست. هر چند، برخی منابع معتقد هستند حل شده است.




نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments