#مهسا_امینی

نسخه‌ی سیاه و سفید اسنایدر کات Justice League چه نام خواهد داشت؟

اطلاعاتی از تاریخ انتشار در دسترس نیست

نسخه‌ی سیاه و سفید اسنایدر کات Justice League

زک اسنایدر فیلمنامه‌نویس و کارگردان آمریکایی در بخشی از مصاحبه‌ی اخیر خود نام نسخه‌ی سیاه و سفید اسنایدر کات Justice League را فاش کرد.

Justice League که پنجمین فیلم دنیای سینمایی محسوب می‌شود، یکی از عجیب‌ترین سرگذشت‌ها را در میان فیلم‌های چند دهه‌ی اخیر سینما داشته است. زک اسنایدر (Zack Snyder) در ابتدا وظیفه‌ی کارگردانی را بر عهده گرفت. او پروژه را تا مراحل پایانی پس‌تولید پیش برده بود که دخترش خودکشی کرد. در پی این اتفاق، تصمیم گرفت از تیم جدا شده و خانواده‌اش را در این شرایط سخت همراهی کند. استودیوهای برادران وارنر و دی‌سی فیلمز که نمی‌خواستند اکران با تاخیر مواجه شود، جاس ویدون (Joss Whedon) را به عنوان کارگردان جایگزین انتخاب کردند.

جاس ویدون چشم‌انداز متفاوتی برای Justice League داشت. در نتیجه، با استودیوهای برادران وارنر و دی‌سی فیلمز وارد مذاکره شد تا اجازه و بودجه‌ی مورد نیاز برای تغییر فیلمنامه و ضبط دوباره‌ی تعداد قابل‌توجهی از صحنه‌ها را دریافت کند. کارگردان The Avengers 2012 به خواسته‌ی خود رسید اما نتیجه‌ی نهایی چیزی نبود که بتواند کم‌توقع‌ترین طرفدار را راضی کند. در نتیجه، اولین اقتباس سینمایی لیگ عدالت با شکست مواجه شد. کاربران فضای مجازی که متوجه شده بودند نسخه‌ی سینمایی با آنچه زک اسنایدر در نظر داشت تفاوت دارد، کمپینی را راه اندازی کرده و خواستار انتشار نسخه‌ی اولیه شدند. در حالی که چند سال از آغاز تلاش‌ها می‌گذشت و به نظر نمی‌رسید فایده‌ای داشته باشد، سرویس HBO Max تصمیم گرفت نسخه‌ی اسنایدر را منتشر کند.

زک اسنایدر اخیرا مصاحبه‌ای را با کانال یوتیوب Minutemen انجام داد. او در بخشی از گفتگوی خود فاش کرد نسخه‌ی سیاه و سفید اسنایدر کات Justice League هم در دست ساخت بوده و قرار است عرضه شود. او همچنین گفت این نسخه تحت عنوان Justice is Grey Edition شناخته خواهد شد:

ساخت نسخه‌ی سیاه و سفید اسنایدر کات Justice League به‌زودی به اتمام می‌رسد. من اسم Justice is Grey Edition را برایش انتخاب کرده‌ام.

کارگردان Man of Steel در یکی از مصاحبه‌های قدیمی خود گفته بود دوست دارد روزی نسخه‌ی سیاه و سفید اسنایدر کات Justice League در سینماهای آیمکس اکران شود. در حال حاضر رخ دادن چنین اتفاقی امکان‌پذیر نیست؛ زیرا تعداد قابل‌توجهی از سینماهای جهان به خاطر همه‌گیری ویروس کرونا تعطیل هستند. علاوه بر این، احتمالا وارنر تمایلی برای پرداخت هزینه به منظور اکران این فیلم چهار ساعته را نداشته باشد. البته موفقیت اسنایدر کات در جلب نظر مشترکان HBO Max می‌تواند روی تصمیم‌گیری‌های مدیران وارنر تاثیر بگذارد.

آینده‌ی Zack Snyder’s Justice League در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. زک اسنایدر در صحبت‌های اخیر خود گفته است مدیران وارنر علاقه‌ای به ساخت ادامه ندارند. پیش از این هم مدیر دی‌سی فیلمز اسنایدر کات را به یک بن بست تشبیه کرده بود که راه به جایی ندارد. در انتها، لازم به ذکر است نسخه‌ی جدید لیگ عدالت از تاریخ ۲۸ اسفند (مصادف با ۱۸ مارس) در دسترس خواهد بود.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا