#مهسا_امینی

کارگردان فیلم Stuber اقتباس سینمایی Just Cause را خواهد ساخت

نویسنده‌ی سه‌گانه‌ی جان ویک وظیفه‌ی آماده‌سازی فیلمنامه را بر عهده دارد

کارگردان فیلم Stuber

مایکل داوس کارگردان فیلم Stuber قرار است اقتباس سینمایی Just Cause را جلوی دوربین ببرد. بازیگر نقش اصلی این اثر هنوز مشخص نشده است.

اواسط مه سال گذشته‌ی میلادی گزارشی در فضای مجازی منتشر شد مبنی بر اینکه اسکوئر انیکس با همکاری دو شرکت کنستانتین فیلمز و پرایم یونیورس فیلمز روی اقتباس سینمایی جاست کاز کار می‌کند. در همان مطلب گفته شده بود درک کولستاد (Derek Kolstad) به عنوان نویسنده به تیم تولید اضافه شده است. او از سال ۲۰۱۲ میلادی وارد حوزه‌ی نویسندگی شد و با نوشتن فیلمنامه‌ی John Wick محصول سال ۲۰۱۴ میلادی توانست نام خود را بر سر زبان‌ها بیاندازد. او سپس روی John Wick: Chapter 2 و John Wick: Chapter 3 – Parabellum کار کرد. حال و با گذشت بیش از یک سال، شاهد اضافه شدن فرد جدیدی به تیم تولید فیلم Just Cause هستیم.

وب سایت Deadline اخیرا با انتشار یک گزارش اختصاصی به فیلم در حال ساخت جاست کاز پرداخت. طبق اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته شده، مایکل داوس (Michael Dowse) با دو استودیوی کنستانتین فیلمز و پرایم یونیورس فیلمز به توافق رسیده و قرار است روی صندلی کارگردانی Just Cause بنشیند. این فیلم‌ساز کانادایی در سال ۲۰۰۴ میلادی به عرصه‌ی کارگردانی ورود پیدا کرد و در طول این سال‌ها آثار مختلفی را ساخت اما شاخص‌ترینشان احتمالا Stuber باشد. این فیلم اکشن و کمدی که کمیل نانجیانی (Kumail Nanjiani) و دیو باتیستا (Dave Bautista) را در تیم بازیگری خود دارد، اوایل سال جاری میلادی روی پرده‌ی نقره‌ای رفت و بازخوردهای متوسطی را دریافت کرد. هفتمین فیلم بلند داوس در مقابل بودجه‌ی ۱۶ میلیون دلاری خود، حدودا ۳۲ میلیون دلار در سراسر جهان فروخت.

در بخش دیگری از گزارش جدید Deadline به فیلمنامه‌ی Just Cause پرداخته شد. اینطور که به نظر می‌رسد، داستان مانند بازی‌های ویدیویی روی ریکو رودریگز تمرکز دارد. هدف او، متوقف کردن گروهی از مزدوران است که تحت عنوان بلک هند (The Black Hand) فعالیت می‌کنند. در ضمن، ریکو تنها شخصیت اصلی ماجرا نیست و یک شخصیت مونث هم در کنار او حضور دارد. با توجه به مطلب، رابطه‌ای که بین شخصیت‌های اصلی وجود دارد، به رابطه‌ی مایکل داگلاس (Michael Douglas) و کاتلین ترنر (Kathleen Turner) در The Stone شباهت خواهد داشت. تا به این لحظه هیچ اشاره‌ای به بازیگران اصلی نشده و در نتیجه، نمی‌دانیم چه نام‌هایی به تیم بازیگری پیوسته‌اند. البته جیسون موموآ (Jason Momoa) در یک برهه برای ایفای نقش اصلی انتخاب شده بود اما ظاهرا از این پروژه جدا شده است؛ زیرا خبرنگار Deadline هیچ اشاره‌ای به این هنرپیشه‌ی آمریکایی نداشت.

ساخت فیلم سینمایی جذاب و موفق بر اساس بازی‌های ویدیویی در گذشته یک امر غیرممکن به نظر می‌رسید اما Detective Pikachu و Sonic the Hedgehog نشان دادند این اتفاق کاملا امکان‌پذیر بوده و تنها باید در مسیر درست قدم گذاشت. در نتیجه، باید صبر کرد و دید اقتباس سینمایی Just Cause می‌تواند مسیر درست را پیدا کند یا خیر. در انتها، لازم به ذکر است که این اثر فعلا هیچ گونه تاریخ یا سال اکرانی ندارد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا