#مهسا_امینی

جاش ترنک از مذاکره‌اش با سونی برای کارگردانی Venom‌ می‌گوید

ونوم با چاشنی The Mask

کارگردان فیلم Chronicle

جاش ترنک در یک برهه به عنوان گزینه‌ی کارگردانی Venom انتخاب شده بود اما ایده‌اش چندان به مذاق مدیران ارشد سونی خوش نیامد.

اوایل سال ۲۰۱۲ میلادی فیلمی علمی تخیلی تحت عنوان Chronicle روانه‌ی سینماها شد و عملکردی دور از انتظار را به نمایش گذاشت. این اثر درباره‌ی اندرو، مت و استیو است که به‌واسطه‌ی تماس با یک شی ناشناخته به قدرت‌های بسیاری دست می‌یابند. آن‌ها از قدرت‌های خود برای خوشگذرانی و اهداف شخصی استفاده می‌کنند تا اینکه اندرو در گذر رمان به سمت اعمال خشونت‌آمیز تمایل پیدا می‌کند. اولین ساخته‌ی جاش ترنک (Josh Trank) در مقام کارگردان نه تنها بازخوردهای مثبتی را دریافت کرد، بلکه توانست در مقابل بودجه‌ی ۱۲ میلیون دلاری خود، ۱۲۶ میلیون دلار در سراسر جهان بفروشد.

موفقیت‌های فیلم Chronicle باعث شد جاش ترنک در مرکز توجه‌ها قرار گرفته و بسیاری از استودیوهای بزرگ و مشهور هالیوود برای همکاری با او تمایل نشان دهند که سونی یکی از آن‌ها بود. اینطور که به نظر می‌رسد، او پس از اتمام مذاکره و امضای قرارداد، طرحی را برای ساخت اقتباس سینمایی ونوم با رده‌بندی سنی R (نامناسب برای افراد زیر ۱۷ سال) ارائه داد اما با مخالفت شدید روبرو شد. ترانک همچنین برای یک برهه‌ی کوتاه روی اقتباس سینمایی Shadow of the Colossus کار کرد اما به دلایلی از این پروژه جدا شد. این فیلمساز آمریکایی نهایتا با فاکس قرن بیستم وارد همکاری شد و Fantastic Four را ساخت؛ اثری که به یک شکست تمام عیار تبدیل شد.

جاش ترنک اخیرا Capone را کارگردانی کرده است که تام هاردی (Tom Hardy) نقش اصلی‌اش را ایفا می‌کند. از آن‌جایی که فاصله‌ی چندانی با انتشار نسخه‌ی دیجیتالی این اثر نداریم، وب سایت Comic Book Movie تصمیم گرفت مصاحبه‌ای را با ترنک انجام بدهد. کارگردان فیلم Chronicle در بخشی از گفتگو به مذاکره‌اش با سونی برای ساخت اقتباس سینمایی ونوم پرداخت:

حدودا یک ماه بعد از اکران Chronicle، جلسات کاری متعددی با افراد مختلف داشتم. در همان زمان، با ایمی پاسکال (Amy Pascal) و تعدادی از مدیران ارشد سونی ملاقات کردم. ملاقات جالبی بود. ایمی شخصیت دوست‌داشتنی داشت و بقیه افراد حاضر در جلسه هم خودمانی بودند. آن‌ها عاشق Chronicle بودند و می‌خواستند پروژه‌ای برای من پیدا کنند که مناسب باشد. ایمی هم به‌طور ناگهانی بحث ونوم را مطرح کرد.

من از طرفداران پروپاقرص تاد مک‌فارلن (Todd McFarlane) هستم و ونوم هم یکی از شخصیت‌هایی است که همیشه عاشقش بودم. ذهنم فورا به سراغ اقتباس سینمایی ماسک رفت. خیلی جالب می‌شد اگر آن دسته از ویژگی‌های The Mask که از دید من دوست‌داشتنی بودند را با دنیای آن شخصیت مارولی ترکیب می‌کردم.

او در ادامه‌ی صحبت‌های خود گفت:

قرارداد امضا شد و آماده‌ی شروع به کار شدیم. من رابرت سیگل (Robert Siegel) را به تیم اضافه کردم که یکی از دوستانم بود. وقتی جوانتر بودم، نقش استاد را برای من داشت. او همچنین ویراستار ارشد روزنامه‌ی The Onion بود؛ فردی نابغه که دوست دارید ساعت‌ها با او حرف بزنید. رابرت ذهن فوق‌العاده‌ای داشته و در بهره بردن از جنبه‌های نه چندان خوشایند یک شخصیت بسیار ماهر است.

ما این نکته را در نظر نگرفته بودیم که استودیو اهمیت بسیاری به زیبایی‌شناسی می‌دهد. ایده را به پیش‌نویس تبدیل کردیم اما آن‌ها خوششان نیامد. نکته‌ی خنده‌دار ماجرا اینجا است که تام هاردی در فیلمی ایفای نقش کرد که از بسیار جهات به ایده‌ی اولیه‌ی من شباهت دارد.

کارگردان فیلم Chronicle در بخش دیگر مصاحبه گفت هنوز فرصت نکرده به تماشای Venom بنشیند؛ زیرا مشغول کار روی Capone بوده است. با این حال، ابراز خوشحالی کرد که الگوبرداری تام هاردی از فیلم ماسک برای به تصویر کشیدن ادی براک/ونوم مورد استقبال قرار گرفته است.

همان‌طور که از نامش می‌توان حدس زد، فیلم Capone درباره‌ی زندگی آل کاپون بدنام‌ترین گانگستر تاریخ آمریکا است. این اثر از تاریخ ۲۳ اردیبهشت (مصادف با ۱۲ مه) در دسترس علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا