1%
  • 0/10

تهیه‌کننده‌ی Justice League به اتهامات اخلاقی علیه جاس ویدون واکنش نشان داد

همه چیز از یک توییت آغاز شد

تهیه‌کننده‌ی Justice League به اتهامات اخلاقی علیه جاس ویدون واکنش نشان داد ۰ ۱۴ تیر ۱۳۹۹ سینما و تلویزیون (کمیک) کپی لینک
تهیه‌کننده‌ی Justice League

جان برگ تهیه‌کننده‌ی Justice League در بخشی از مصاحبه‌ی خود با وب سایت Variety به اتهامات مطرح شده علیه جاس ویدون پرداخت.

زک اسنایدر (Zack Snyder) پس از کارگردانی Man of Steel و Batman v Superman: Dawn of Justice و بنا نهادن پایه‌های دنیای سینمایی دی‌سی، وظیفه‌ی ساخت Justice League را بر عهده گرفت. روند پیش‌تولید و فیلمبرداری بدون هیچ مشکلی به پایان رسیدند اما روند پس‌تولید فراز و نشیب‌های بسیاری داشت. دست‌اندرکاران فاصله‌ی چندانی با به اتمام رساندن فاز پس‌تولید نداشتند که اسنایدر به‌خاطر مرگ دخترش پروژه را ترک کرد و جاس ویدون (Joss Whedon) به عنوان کارگردان جایگزین به تیم پیوست. او که ایده‌های متفاوتی را در سر می‌پروراند، با موافقت استودیوی برادران وارنر تعداد زیادی از صحنه‌ها را دوباره فیلمبرداری کرد و تغییرات قابل‌توجهی را در داستان به وجود آورد.

پس از اینکه انتشار اسنایدر کات Justice League از سوی استودیوی برادران وارنر و مدیران سرویس HBO Max مورد تایید قرار گرفت، بازیگران و دست‌اندرکاران صحبت‌های جالبی را درباره‌ی تغییرات به وجود آمده در داستان انجام دادند. در این بین، ری فیشر (Ray Fisher) که قبلا از عملکرد جاس ویدون در جریان فیلمبرداری دوباره‌ی صحنه‌ها تمجید کرده بود، رفتارهای او را «توهین‌آمیز» و «غیرحرفه‌ای» توصیف کرد. بازیگر نقش سایبورگ در ادامه‌ی صحبت‌های خود جان برگ (Jon Berg) تهیه‌کننده‌ی Justice League و جف جانز (Geoff Johns) مدیر ارشد نوآوری دی‌سی اینترتینمنت را مقصر آن رفتارها دانست. از دید او، برگ و جانز می‌توانستند جلوی آن رفتارها را بگیرند اما دست به هیچ اقدامی نزدند.

جان برگ اخیرا مصاحبه‌ای را با وب سایت Variety انجام داد و در بخشی از گفتگو به اتهامات اخلاقی مطرح شده علیه جاس ویدون واکنش نشان داد. او پذیرفت ری فیشر در جریان فیلمبرداری Justice League رضایت نداشت اما اینکه او یا جف جانز باعث به وجود آمدن چنین شرایطی شده باشند را رد کرد. برگ درباره‌ی دلیل نارضایتی فیشر گفت:

به یاد می‌آورم فیشر بابت اینکه از او خواسته بودیم کلمه‌ی «بویا» را به زبان بیاورد ناراحت بود؛ کلمه‌ای مشهور که سایبورگ آن را در یکی از انیمیشن‌های تلویزیونی بیان می‌کند.

تهیه‌کننده‌ی Justice League

«بویا» معنای خاصی ندارد اما سایبورگ در انیمیشن‌های تلویزیونی Teen Titans و Teen Titans Go در صحنه‌های مختلف به کار می‌برد و بیشتر جنبه‌ی طنز دارد. ری فیشر در یکی از مصاحبه‌های قدیمی خود گفته بود هرگز دوست نداشت سایبورگ در Justice League یک «سیاهپوست باحال» به تصویر کشیده شود. با در نظر گرفتن این جمله، می‌توان گفت احتمال صحیح بودن ادعای جان برگ وجود دارد اما یک سوال مهم وجود دارد که در حال حاضر پاسخی برای آن نداریم: آیا نارضایتی فیشر تنها به خاطر بیان یک کلمه بوده یا عوامل دیگری هم در آن دخیل بودند؟ اینطور که به نظر می‌رسد، برگ سعی دارد اصل ماجرا را از رسانه‌ها پنهان کرده و جلوی پیچیده‌تر شدن اوضاع را بگیرد.

نخستین باری نیست که جاس ویدون به انجام رفتارهای ناشایست متهم می‌شود. پیش از این، کی کول (Kai Cole) همسر سابق ویدون فاش کرده بود او روابط نامشروع داشته و فرد متظاهری است. طبق ادعای کول، ویدون در ظاهر طرفدار فمینیست‌ها است اما در خفا به گونه‌ای دیگر عمل می‌کند. این کارگردان آمریکایی تاکنون به اتهامات مطرح شده واکنشی نشان نداده است.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments