#مهسا_امینی

پیروزی جانی دپ و خشم هرد در دادگاه!

پیروزی جک اسپارو!

در نهایت پیروزی جانی دپ در دادگاه جنجالی او و امبر هرد مشخص شد و ظاهرا تصمیم داوران دادگاه امبر هرد را دلشکسته کرده است. 

پس از شش هفته نفس‌گیر، سرانجام دادگاه رسیدگی به شکایت جانی دپ (Johnny Depp) بازیگر مشهور سینمای هالیوود، علیه همسر سابق او یعنی امبر هرد (Amber Heard) به پایان رسید و پس از اعلام رای نهایی این دادگاه، مشخص شد که تمام اعضای هئیت منصفه پس از مشورت با یک‌دیگر طی جلسه‌ای طولانی و تقریبا ۱۳ ساعته به دروغ بودن اتهام‌های امبر هرد علیه جانی دپ در نشریه واشینگتن پست رای داده‌ و اعلام کردند که در حققت این جانی دپ است که قربانی خشونت خانگی بوده است.

هیئت منصفه این دادگاه در نهایت عنوان کرد که امبر هرد به علت بیان تهمت دروغ در رابطه با دپ مجرم است. در طول هفت هفته گذشته، ازدواج پر چالش و ماجرای این زوج در معرض دید عموم مردم قرار گرفت. در حقیقت هر یک از طرفین سعی کردند ثابت کنند که قربانی یک رابطه خشونت آمیز بوده‌اند.

طرفین این دعوا در بازه زمانی بین ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۷ قبل از ثبت طلاق خود که در آن هرد دستور منع داده بود و هر دو طرف یک NDA امضا کردند که مانع از اظهار نظر در مورد دلایل جدایی شدند، ازدواج کردند. در دسامبر ۲۰۱۸،  مقاله‌ای توسط هرد در واشنگتن پست منتشر شد که در آن خود را قربانی خشونت خانگی نشان داد. اگرچه در این مقاله به دپ اشاره نشده بود، اما اکثر استودیوهای بزرگ سعی کردند روابط خود را با بازیگر مذکور قطع کنند. در این مقاله، هرد خود را به عنوان نماینده آزار خانگی توصیف کرد و در مورد اینکه چگونه موسسات مختلف از مردان متهم به آزار بانوان محافظت می‌کنند صحبت کرد. با توجه به پاسخ به نوشته هرد، دپ تصمیم گرفت در سال ۲۰۱۹ از هرد به دلیل افترا شکایت کند، که تبدیل به سرچشمه محاکمه‌ای شد که طی هفت هفته گذشته در مرکز بحث عمومی قرار گرفت.

 لحظه اعلام رای دادگاه جانی دپ و امبر هرد + زیرنویس فارسی

در طول محاکمه، هر یک از طرفین وقایع آزاردهنده‌ای را که در طول ازدواج خود تجربه کرده بودند، آشکار کردند. در نهایت پای خانواده، دوستان و همکاران دپ و هرد نیز به این ماجرا کشیده شد، زیرا آنها برای شهادت در دادگاه احضار می‌شدند و گاهی اوقات نسخه‌های متناقضی از حقایق بازگو شده به دادگاه را ارائه می‌کردند. در طول هفت هفته گذشته، هر یک از طرفین پیام‌ها، عکس‌ها و حتی فایل‌های صوتی متعددی را ارائه کردند که نشان دهنده رابطه پیچیده دپ و هرد بود. جای تعجب نیست که جزئیات این محاکمه هدف بحث‌های شعله‌ور در جوامع مختلف قرار گرفت و در حالی که میم‌های مختلف از این ماجرا در اینترنت پخش می‌شد، دادگاه جانی دپ و امبر هرد به موضوع مورد بحث تمام رسانه‌های مهم تبدیل شد. اکنون، این حکم به بحث‌های ناخوشایند پایان می‌دهد و هرد را متهم به افترا علیه دپ می‌کند. به نظر می‌رسد تصمیم‌گیری برای حکم این دادگاه کمی سخت بوده و هیأت منصفه تقریباً ۱۳ ساعت قبل از اعلام رأی به بحث پرداختند.

هرد به پرداخت ۱۰ میلیون دلار غرامت به دپ و ۵ میلیون دلار به عنوان غرامت تنبیهی در دعوای افترا محکوم شد. دپ ابتدا ۵۰ میلیون دلار غرامت درخواست کرده بود و هرد ۱۰۰ میلیون دلار متقابلا خواسته بود. هیئت منصفه همچنین دپ را به پرداخت ۲ میلیون دلار به عنوان غرامت به هرد، اما بدون خسارت تنبیهی، محکوم کرده و تأکید کرد که این تصمیم به نفع دپ در پرونده افترا بوده است. این پرونده پرمخاطب در شهر ویرجینیا اتفاق افتاد و در سراسر جهان به صورت زنده پخش شد. هرد در صورت صلاحدید مجاز به درخواست تجدیدنظر در حکم صادر شده خواهد بود. حرکتی که بعید هم نیست از سوی او انجام شود زیرا ظاهرا وی به شدت از تصمیمات دادگاه عصبانی است. 

عصبانیت امبر هرد از پیروزی جانی دپ اینگونه مشخص شد که او به تازگی در اولین واکنش خود نسبت به رای دادگاه اعلام کرد که او از تصمیم هیئت منصفه دلشکسته است. این بازیگر ۳۶ ساله در ادامه اشاره کرد که:

ناامیدی‌ای که امروز احساس می‌کنم، فراتر از گفتار است. وکلای دپ با متقاعد کردن هیئت منصفه به نادیده گرفتن موضوع کلیدی آزادی بیان و نادیده گرفتن شواهد قاطعانه‌ای که ما را در بریتانیا به پیروزی رسانده بود، پیروز شدند.

او عنوان کرده است که او بیشتر از اینکه در رابطه با شکست خود در دادگاه ناراحت و نا امید باشد، از این موضوع ناراحت است که به عقیده او، حقی که تصور می‌کرده به عنوان یک آمریکایی دارد، زیر پا پایمال شده. 

اما نظر شما در رابطه با نتیجه این دادگاه چیست؟ آیا به نظر شما در حق هرد اجحاف شده؟ 

 

 


guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا