فروش فیلم جان ویک 4 در این فرانچایز، رسما از درآمد بقیه قسمت‌ها بالاتر رفت

صدرنشینی قسمت چهارم

فروش فیلم جان ویک 4 در این فرانچایز، رسما از درآمد بقیه قسمت‌ها بالاتر رفت آیدا امشاسفند ۱ ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۲ سینمای جهان
فروش فیلم جان ویک 4

رقم فروش فیلم جان ویک 4 از درآمد بقیه قسمت‌های فرنچایز بیشتر شد و رسما جان ویک 4 به پردرآمدترین قسمت فرنچایز تبدیل شد. در آخرین قسمت سری جان ویک، جان ویک با بازی کیانو ریوز (Keanu Reeves) برای به دست آوردن آزادی خود ناامیدانه تلاش می‌کند و سعی در این دارد که دنیا را از دست High Table خلاص کند. در این مسیر که دوستان به دشمن تبدیل می‌شوند ویک افراد کم و کمتری را برای اعتماد خود دارد. این برای ویک به معنی جنگیدن برای نجات زندگی خود و برای استودیو به معنی درآمدی هنگفت می‌باشد.

فروش جان ویک 4 رسما از ۳۴۹.۷ میلیون دلار گذر کرد و به پایان اکران سینمایی حتی نزدیک هم نشده است. این موفقیت جان ویک 4 بعد از موفقیت در بازار داخلی و بین المللی به دست آمد و توانست فروش ۳۲۸ میلیون قسمت سوم را پشت سر بگذارد. این اتفاق با درنظر گرفتن رقابت بسیار شدید و اکران فیلم‌های The Super Mario Bros و Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves و Renfield افتاد و فروش جان ویک 4 توانست در زمینه فروش از بقیه قسمت‌ها جلوتر بنشیند.


آیا قسمت پنجمی در کار است؟

موفقیت این فیلم سوال بزرگی را در مورد دنباله‌ای برای این سری مطرح می‌کند. در حالی که جان ویک 4 به طور قطعی با مرگ ویک به پایان می‌رسد، اعداد بالای باکس آفیس می‌تواند به این معنی باشد که استودیو لاینزگیت (Lionsgate) ممکن است بخواهد چیزهای بیشتری از این فرنچایز پرطرفدار داشته باشد. البته اگر قرار باشد دنباله‌ای ساخته شود کیانو ریوز باید با بازگشت موافقت کند، و این موضوع هنوز هم سوالی بزرگ برای طرفداران است. در ابتدا قرار بود John Wick: Chapter 4 و John Wick: Chapter 5 با هم فیلمبرداری شوند. این طرح در نهایت به دلیل نگرانی‌های کیفی کنار گذاشته شد، چون با ساخت هردو قسمت باهم، احتمال اینکه دو قسمت شبیه هم شوند بسیار زیاد است.

امید برای ساخت John Wick: Chapter 5 به سرعت کاهش یافت، زیرا هرگز خبری از تجدید آن نشد. ریوز قبلا اعلام کرده که ساخت John Wick: Chapter 5 احتمال بسیار کمی دارد و اول باید نظرات و پاسخ مخاطبین خود را ببیند. با توجه به اینکه قسمت چهارم جان ویک توانسته امتیاز ۸.‍۱ را در سایت IMDB دریافت کند، به نظر می‌رسد پاسخ طرفداران به این فیلم بسیار خوب بوده است. همچنین فروش فیلم جان ویک 4 در باکس آفیس هم چراغ سبزی برای ساخت قسمت بعدی توسط لاینزگیت است و مسئله مرگ جان ویک هم می‌تواند بسیار راحت توسط تظاهر به قتل رسیدن خودش حل شود. بالاخره جان ویک در چهار قسمت گذشته در حال تلاش برای به دست آوردن آزادی خود بوده و تظاهر به مرگ برای او منطقی به نظر می‌رسد. جان ویک شاید در پایان قسمت چهارم لیاقت آزادی خود را داشته باشد، اما آزادی به سختی دوام می‌آورد و جان ویک هم همیشه آماده جنگ است.

5 1 رأی
امتیاز مطلب


guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا