#مهسا_امینی

جیمز گان از علاقه‌اش برای ساخت کراس‌اور مارول و دی‌سی پرده برداشت

فیلمی با حضور گروت، راکت راکون و دو شخصیت دیگر

ساخت کراس‌اُور MCU و DCEU

جیمز گان فیلمامه‌نویس و کارگردان آمریکایی در پاسخ به سوال یکی از کاربران توییتر از علاقه‌اش برای ساخت کراس‌اُور MCU و DCEU پرده برداشت.

جیمز گان (James Gunn) یکی از فیلمسازانی است که علاقه‌مندان به آثار ابرقهرمانی نامش را طی سال‌های گذشته زیاد شنیده‌اند. او اواسط دهه‌ی ۹۰ میلادی به عنوان فیلمنامه‌نویس به سینما و تلویزیون ورود پیدا کرد و سپس روی صندلی کارگردانی چند فیلم نشست. اگرچه برخی از فیلم‌هایش بازخوردهای مثبتی را دریافت کرده یا در لیست آثار کالت قرار گرفتند اما هیچ وقت طعم فروش بالا در باکس آفیس جهانی را نچشید. این شرایط ادامه داشت تا اینکه Guardians of the Galaxy در سال ۲۰۱۴ روی پرده‌ی نقره‌ای آمد و برخلاف پیش‌بینی‌ها، به اثری موفق تبدیل شد.

جیمز گان سه سال بعد برگشت و Guardians of the Galaxy Vol. 2 را جلوی دوربین برد؛ اثری که عملکرد مالی بسیار خوبی داشت. او سپس به عنوان فیلمنامه‌نویس و کارگردان قسمت سوم محافظان کهکشان انتخاب شد اما مورد توجه قرار گرفتن چند جوک قدیمی‌اش در توییتر، اخراج از والت دیزنی را به همراه داشت. استودیوی برادران وارنر هم نهایت استفاده را از شرایط برد و او را به عنوان کارگردان The Suicide Squad انتخاب کرد؛ فیلمی که فاز پس‌تولید را پشت سر می‌گذارد. با رخ دادن این اتفاق، گان در لیست فیلمسازانی قرار گرفت که پروژه‌ای از دنیای سینمایی مارول و دنیای سینمایی دی‌سی را ساخت. در ضمن، این کارگردان آمریکایی برای ساخت سومین اقتباس محافظان کهکشان بار دیگر استخدام شده است.

یکی از کاربران توییتر چندی پیش از جیمز گان پرسید اگر فرصت ساخت کراس‌اُور MCU و DCEU به او داده شود، چه نام‌هایی را به عنوان شخصیت اصلی انتخاب می‌کند. فیلمساز آمریکایی در پاسخ نوشت کینگ شارک، گروت، ویسل و راکت راکون را ترجیح می‌دهد. از حضور گروت در لیست نباید تعجب کرد. گان در زمان ساخت اولین اقتباس سینمایی محافظان کهکشان از علاقه‌اش نسبت به شخصیت مزبور پرده برداشته بود. همین علاقه‌مندی هم به خلق و نمایش بیبی گروت در Guardians of the Galaxy شد؛ شخصیتی که امروزه محبوبیت بالایی در میان علاقه‌مندان به آثار کمیک بوکی برخوردار است.

گروت و راکت راکون به واسطه‌ی حضور در مجموعه‌ی فیلم‌های محافظان کهکشان نیاز به معرفی ندارند اما کینگ شارک و ویسل احتمالا شخصیت‌هایی ناشناخته برای مخاطبان عادی باشند. کینگ شارک یک کوسه‌ی انسان‌نما است که می‌تواند در زیر آب و روی خشکی نفس بکشد. همین ویژگی او را به شکارچی‌ای خطرناکی تبدیل کرده است. او فرزند پادشاه کوسه‌های هاوایی بوده و قرار است به واسطه‌ی The Suicide Squad قدم به دنیای لایو اکشن بگذارد. ویسل هم یک قاتل سریالی است که لباسی شبیه به راسو پوشیده و اهدافش را به کام مرگ می‌فرستد. اولین قتل او زمانی رخ داد که متوجه شد تعدادی از هم‌مدرسه‌ای‌هایش شرایط کاری بهتری دارند؛ هم‌مدرسه‌هایی که او را سال‌ها قبل مورد تمسخر قرار داده بودند. در ضمن، ویسل در دنباله‌ی Suicide Squad حضور خواهد داشت.

در حوزه‌ی کمیک بوک‌ها چندباری کراس‌اُور بین مارول و دی‌سی اتفاق افتاده اما بعید است استودیوهای مارول و برادران وارنر در صنعت سینما و تلویزیون دست به اقدام مشابهی بزنند؛ موضوعی که جیمز گان بهتر از هر فرد دیگری از آن اطلاع دارد. در انتها، لازم به ذکر است فیلم The Suicide Squad در تاریخ ۱۵ مرداد سال ۱۴۰۰ (مصادف با ۶ آگوست سال ۲۰۲۱ میلادی) به سینماها خواهد آمد.


guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا