آیا ساخت اسپین آف بلاداسپرت در دستور کار قرار گرفته است؟

کارگردان جوخه انتحار پاسخ می‌دهد

آیا ساخت اسپین آف بلاداسپرت در دستور کار قرار گرفته است؟ سورنا رضایی ۰ ۰۹ شهریور ۱۴۰۰ سینمای جهان
ساخت اسپین آف بلاداسپرت

جیمز گان فیلمنامه‌نویس و کارگردان آمریکایی اخیرا به شایعه‌ای درباره ساخت اسپین آف بلاداسپرت واکنش نشان داده است.

دومین اقتباس سینمایی تحت عنوان The Suicide Squad شناخته شده و اوایل آگوست سال جاری میلادی به صورت همزمان به سینماها و سرویس استریم HBO Max آمد. این فیلم دنباله‌ای مستقل برای Suicide Squad محصول سال ۲۰۱۶ میلادی به شمار می‌رود. به بیان دیگر، اتفاقات در یک جهان داستانی مشابه رخ می‌دهند اما ارتباطی میانشان وجود ندارد. در ضمن، قصه حول محور گروهی از ابرشرورها می‌چرخد که ماموریت می‌یابند به یک جزیره در آمریکای جنوبی رفته و تمامی اطلاعات مربوط به یک پروژه محرمانه را نابود کنند؛ پروژه‌ای که می‌تواند برای نسل بشر خطرساز شود.

The Suicide Squad شخصیت‌های زیادی را در خود جای داده که یکی از آن‌ها بلاداسپرت با نقش‌آفرینی ادریس البا (Idris Elba) است. رابرت دوبیس قبل از اینکه به زندان بیاید، یک مزدور بود و از لباس پیشرفته‌اش برای انجام ماموریت‌ها بهره می‌برد. لباس مزبور از قطعات مختلفی تشکیل شده و بلاداسپرت قادر است با چسباندن قطعات بهم سلاح مورد نیاز را ساخته و دشمنش را از پا دربیاورد. در ضمن، او بخاطر شلیک یک گلوله کریپتونایت شده به سوپرمن به زندان محکوم شد و پس از پیوستن به گروه جوخه انتخار، رهبری‌اش را بر عهده گرفت.

The Suicide Squad به خاطر همه‌گیری کرونا و سیاست اشتباه، عملکرد موفقیت‌آمیزی در زمینه مالی  نداشت اما از کیفیت بالایی برخوردار است. به همین دلیل، علاقه‌مندان به آثار ابرقهرمانی شدیدا منتظر سریال Peacemaker هستند که توسط جیمز گان (James Gunn) ساخته شده و روی شخصیت کریستوفر اسمیت تمرکز دارد. اخیرا شایعه شده وارنر و دی‌سی فیلمز تصمیم گرفته‌اند اسپین آف بلاداسپرت را در آگوست سال ۲۰۲۲ میلادی جلوی دوربین ببرند؛ اثری که به صورت اختصاصی برای او در نظر گرفته شده است. اگرچه جزئیات بیشتری در دسترس قرار نگرفت، طرفداران با شنیدنش به شدن هیجان‌زده شدند.

جیمز گان اخیرا به شایعه‌ای پیرامون ساخت اسپین آف بلاداسپرت واکنش نشان داده است. او در پاسخ به سوال یکی از کاربران توییتر نوشت احتمال تجدید دیدار با رابرت دوبیس وجود دارد اما در حال حاضر هیچ پروژه‌ای با محوریت او در دست تولید قرار دارد. فیلمنامه‌نویس و کارگردان آمریکایی همچنین به ملاقات دوباره با بلاداسپرت در پروژه‌های آینده ابراز تمایل کرد.

ساخت اسپین آف بلاداسپرت منطقی است. این شخصیت و سرگذشت او پتانسیل بالایی برای پرداخته شدن دارد، به خصوص اینکه بسیاری از مخاطبان می‌خواهند بدانند رابرت دوبیس چرا به سوپرمن شلیک کرد و او را به کما فرستاد. علاوه بر این، ادریس البا در فیلم The Suicide Squad ثابت کرد انتخاب فوق‌العاده‌ای برای این نقش بوده است. با وجود این موارد، بعید به نظر می‌رسد وارنر و دی‌سی فیلمز حالا تمرکزشان روی چنین اسپین آفی قرار دهند؛ زیرا قسمت دوم جوخه انتحار اخیرا منتشر شده و به زودی هم شاهد انتشار سریال Peacemaker خواهیم بود.

در صورتی که هنوز پیرامون تماشا یا عدم تماشا The Suicide Squad تصمیم نگرفته‌اید، توصیه می‌کنیم نقد آن به قلم رسول خردمندی را مطالعه کنید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا