نقش جیمز باند نباید به یک زن داده شود!

اظهارات جنجالی دنیل کریگ در مورد فیلم بعدی 007

نقش جیمز باند نباید به یک زن داده شود! نریمان هروی ۱ ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ سینمای جهان
جیمز باند

آقای دنیل کریگ، بازیگر نقش جیمز باند در مصاحبه‌ای تازه اعلام کرده که نقش جیمز باند را نباید هیچ زنی بازی کند!

این ستاره‌ی مشهور سینما در مصاحبه با Radio Times در مورد فیلم No Time To Die و آینده‌ی کاری خود پس از این فیلم صحبت کرده است. در بخشی از مصاحبه، بحث به سمت جیمز باند مونث و بازی کردن نقش مامور 007 توسط یک زن می‌رود. آقای کریگ در این بخش اعلام کرد که صنعت سرگرمی باید نقش‌های بهتر و مناسب‌تری را برای زنان و بازیگران رنگین‌پوست تدارک ببیند. دنیل کریگ گفت که مشکل کار در این‌جاست که نقش‌های بزرگ و کلیدی شبیه 007 در حال حاضر برای زنان وجود ندارد. همان‌گونه که احتمالا می‌دانید، هالیوود مدتیست که در تلاش برای دستکاری در فرنچایز‌های قدیمی مثل فرنچایز 007 است و چند سال پیش نیز بسیاری‌ها در فضای اینترنت از علاقه‌ی خود به بازی آقای ادریس البا در نفش این مامور ماهر گفته‌اند. اخیرا نیز برخی از افراد فکر می‌کنند که خانم لاشانا لینچ می‌تواند مامور 007 بعدی باشد.

آقای دنیل کریگ گفته که:

پاسخ به این مسئله کاملا ساده است. باید نقش‌های بهتری برای زنان و بازیگران رنگین‌پوست وجود داشته باشد. چرا باید یک زن نقش جیمز باند را بازی کند وقتی که نقش‌های بهتری برای یک زن وجود داشته باشد؟

خانم باربارا بروکولی در حال حاضر تهیه‌کننده‌ی این سری بزرگ و قدیمی محسوب می‌شود. از او در مورد مامور 007 سوال شده و او نیز گفته که به هر نحوی، این کارکتر در واقع یک کارکتر مذکر است.

خانم باربارا بروکولی گفته:

این کارکتر می‌تواند هر رنگ پوستی داشته باشد، اما او یک فرد مذکر است. من معتقدم که باید نقش‌های جدید و قدرت‌مندی برای زنان به وجود آید. من حقیقتا علاقه‌ای ندارم که یک کارکتر مذکر را حذف و به جای او یک زن را قرار دهم. فکر می‌کنم زنان هم با عقیده‌ی من موافق باشند.

او در مصاحبه‌ای در سال ۲۰۱۸ با گاردین هم تقریبا چنین عقیده‌ای در مورد نقش جیمز باند داشت. او در این مصاحبه گفته که:

باند مذکر است. او یک کارکتر مذکر محسوب می‌شود. از ابتدا نوشته شده که او یک فرد مذکر است و قاعدتا نیز تا ابد مذکر خواهد ماند. ما هم نمی‌خواهیم که یک کارکتر مرد را تبدیل به یک زن کنیم. بهتر است تا کارکتر‌های زن، ساخته شوند و داستان نیز برای کارکتر‌های زن مناسب باشد. ببینید چقدر دنیا عوض شده است و همچنین باند هم دچار تغییراتی با گدشت زمان شده و من تلاش خودم را به بهترین شکل کرده‌ام.

جدیدترین فیلم از سری جیمز باند، یعنی فیلم No Time To Die قرار است روز ۳۰ سپتامبر (مصادف با ۸ مهر) در سینما‌های بریتانیا اکران شود.

نظر شما در مورد اظهارات اخیر دنیل کریگ چیست؟ فکر می‌کنید زنان برای بازی در نقش مامور 007 مناسب نیستند؟ ممنون می‌شویم که نظر خود را با ما در میان بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا