قیمت آیفون ۱۵ احتمالا بیشتر از قبل خواهد بود

آیفون ۱۵ گران

ظاهرا اپل قصد دارد قیمت آیفون ۱۵ را افزایش دهد که در این صورت باید انتظار داشته باشیم پرچم‌داران اندرویدی هم گران‌تر شوند.

تا رونمایی از گوشی‌های سری آیفون ۱۵ فقط چند هفته باقی مانده و قرار است شاهد محصولاتی باشیم که به خاطر وجود یک سری تغییرات مثبت، جذاب‌ترین گوشی‌های آیفون تاکنون خواهند بود. نخست اینکه هر چهار مدل قرار است به جزیره‌ی پویا یا همان Dynamic Island مجهز شوند که در حال حاضر فقط در دو مدل پرو و پرو مکس آیفون ۱۴ دیده می‌شود. دوم، تجهیز هر چهار مدل به پورت USB-C است که باعث افزایش سرعت شارژر و انتقال اطلاعات در هر چهار مدل خواهد شد. همچنین گفته می‌شود مدل پرو مکس احتمالا اولترا نام‌گذاری خواهد شد و یک سری امکانات بیشتر حتی در مقایسه با مدل پرو خواهد داشت که از جمله این موارد می‌توان به دوربین پریسکوپی اشاره کرد.

اما تمام این موارد سبب شده انتظار داشته باشیم قیمت این گوشی‌ها در مقایسه با نسخه‌های کنونی افزایش محسوسی داشته باشد. اتفاقی که مدت زمان زیادی است رخ نداده و کسی هم نمی‌داند دقیقا چه میزان افزایش قیمت را شاهد خواهیم بود. با این حال شایعات حاکی از آن است که دو مدل آیفون ۱۵ پرو و پرو مکس احتمالا ۱۰۰ تا ۲۰۰ دلار افزایش قیمت خواهند داشت. البته نمی‌دانیم آیا این افزایش قمیت برای دو مدل استاندارد و پلاس هم خواهد بود یا خیر اما این گوشی‌ها قرار است از یک سری جهات نظیر پردازنده، شکل ظاهری و احتمالا دوربین، پیشرفت‌هایی داشته باشند.

با این حال افزایش قیمت گوشی‌های سری آیفون ۱۵ حتی برای یک مدل، قطعا رخ خواهد داد و همین کافی است تا شرکت‌های اندرویدی هم دست به کار شده و قیمت پرچم‌داران خود را هم افزایش دهند. شرکت‌های اندرویدی معمولا برای قیمت‌گذاری محصولات خود اپل را زیر نظر می‌گیرند. حتی اگر این کار برای ترغیب کاربران به خرید گوشی‌هایشان با قیمت کمتر و امکانات بیشتر از آیفون باشد، با این حال آن‌ها برای اینکه تعیین کنند کاربران حاضرند برای چه قابلیت‌هایی چقدر هزینه کنند، قطعا اپل را الگوی قیمت‌گذاری خود قرار می‌دهند.

به عبارتی ساده‌تر، باید انتظار داشته باشید شرکت‌های اندرویدی هم قیمت گوشی‌هایشان را طی سال‌های آتی افزایش دهند. نخستین گوشی‌ها هم احتمالا سری گلکسی اس ۲۴ سامسونگ خواهند بود که بعد از افزایش قیمت سری آیفون ۱۵ شاید با قیمت بیشتری در مقایسه با اس ۲۳ راهی بازار شوند.

2 1 رأی
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا