#مهسا_امینی

آیا تولید بازی Elden Ring لغو شده است؟

از آخرین پروژه‌ی معرفی شده از سوی استودیوی From Software چه خبر؟

آیا تولید بازی Elden Ring لغو شده است؟ محمد مراقی ۰ ۲۹ بهمن ۱۳۹۹ اخبار بازی
آیا تولید بازی Elden Ring لغو شده است؟

از زمان معرفی شدن بازی Elden Ring ساخته‌ی جدید استودیوی From Software در جریان مراسم E3 2019 تقریبا هیچ خبر جدیدی از آن منتشر نشده است. آیا پروسه‌ی ساخت پروژه‌ی مشترک استودیوی From Software و خالق کتاب‌های Game of Thrones لغو شده است؟

انگار سال‌های زیادی از آخرین خبری که از بازی Elden Ring منتشر شده است، می‌گذرد. در واقع آخرین باری که توییتر رسمی بازی Elden Ring آپدیت شد، برمی‌گردد به 28 ژوئن سال 2019 و بیشتر از یک سال و نیم قبل. این بازی پس از اینکه در جریان مراسم E3 2019 رونمایی شد، همواره با وجود اینکه اطلاعات بسیار کمی را از خود به اشتراک گذاشته بود، در صدر اخبار دنیای بازی‌های ویدیویی جای گرفته و به یکی از مورد انتظارترین بازی‌های درحال توسعه تبدیل شده بود. طرفداران دوآتیشه‌ی دیگر بازی‌های استودیوی From Software از جمله Dark Souls و Bloodborne به شکلی دیوانه‌وار و مشتاقانه از استودیوی مورد علاقه‌ی خود حمایت می‌کنند، اما این سکوت خبری طولانی‌مدت، هر طرفدار پروپاقرص و وفاداری را به اعتراض وا می‌دارد و تمامی آن‌ها می‌خواهند از سرنوشت این پروژه‌ی مورد انتظار باخبر شوند. این سکوت خبری بسیاری از طرفداران بازی را به این موضوع مشکوک کرده که شاید پروسه‌ی ساخت بازی Elden Ring به هر دلیل نامشخصی لغو شده است. آن‌ها حتی در شبکه‌های مجازی و فروم‌های ردیت هم این سوال را دست به دست منتقل می‌کنند که آیا پروسه‌ی ساخت بازی Elden Ring لغو شده است؟

کوتاه‌ترین پاسخ به این سوال نه است. پروسه‌ی ساخت بازی Elden Ring لغو نشده. اما سکوت بسیار شدید سازندگان بازی از زمان معرفی آن، این حس را برای طرفداران تداعی می‌کند که گویا ساخت این بازی لغو شده و باید منتظر رونمایی از یک بازی جدید باشیم. مدتی قبل پس از اینکه یک به‌روزرسانی جدید برای بازی Sekiro: Shadows Die Twice منتشر شد، عطش طرفداران بازی Elden Ring نسبت به دریافت جزئیات جدید از پروسه‌ی ساخت این بازی دوچندان شد و یکی از اعضای ارشد استودیوی From Software را برآن داشت که در توییتر اعلام کند که بازی Elden Ring همچنان درحال ساخت است و در آینده منتشر خواهد شد. این خبر با اینکه هیچ جزئیاتی را از روند بازی به اشتراک نمی‌گذاشت، مخاطبین استودیوی From Software را باری دیگر به صبر و شکیبایی دعوت کرد.

آیا تولید بازی Elden Ring لغو شده است؟
با وجود همکاری این دو شخص حاضر در تصویر، بی‌دلیل نیست که بازی Elden Ring یکی از مورد انتظارترین بازی‌های در دست توسعه باشد و کوچکترین شایعه‌ای مبنی بر خبر لغو شدن تولیدش در همه‌جا سروصدا به پا کند

مدت زیادی است که استودیوی From Software و سبک اختصاصی بازی‌هایش که امروزه تحت عنوان Soulsborne و Soulslike شناخته می‌شود، به یکی از محبوب‌ترین عضوهای دنیای بازی‌های ویدیویی تبدیل شده و خبر ساخت یک پروژه با همکاری جورج آر. آر. مارتین (خالق Game of Thrones) بازی Elden Ring را به یکی از موردانتظارترین عناوین درحال توسعه‌ی این استودیو تبدیل کرد. اما متاسفانه اینطور که از شواهد پیداست، بازی Elden Ring یک رونمایی پیش از موعد را تجربه کرده و در تمام این مدت سازندگان بازی لب‌های خود در مقابل به اشتراک گذاشتن اطلاعات جدید از این بازی بسته نگه داشته‌اند. با اینکه تمامی نسخه‌های سری بازی Dark Souls، بازی Demon’s Souls، Bloodborne و همچنین بازی Sekiro را می‌توان جهان باز (Open World) به شمار آورد، سازندگان بازی Elden Ring بیش از هرچیزی بر وسعت جهان این بازی مانور داده‌اند. هیدتاکا میازاکی کارگردان بازی‌های استودیوی Froms Software که کارگردانی بازی Elden Ring را نیز برعهده دارد، بارها از توصیف جهان بازی جدید خود با کلماتی مثل “وسیع” و “درندشت” استفاده کرده است. میازاکی این توصیفات را در یک مصاحبه با IGN بعد از رونمایی بازی در E3 2019 به زبان آورد و در همانجا به طرفداران اطمینان داد که سیستم طراحی مراحل پیچیده و چالش برانگیز سری بازی Dark Souls همچنان در جهان بازی Elden Ring نیز وجود خواهد داشت.

 

بازی Elden Ring نه‌تنها از نظر وسعت نقشه و جهان بازی، بزرگ و وسیع خواهد بود. بلکه از لحاظ داستانی و اسطوره‌سازی نیز جهانی بسیار غنی و عمیق خواهد داشت. بازی‌های استودیوی From Software همواره با روایت‌هایی عمیق، فلسفی و درگیرکننده همراه بوده‌اند و حالا اینبار به لطف همکار جدید این استودیو، قرار است با سطح جدیدی از روایت‌های From Software در بازی Elden Ring همراه شویم. جورج آر. آر. مارتین که با نوشتن سری کتاب‌های فانتزی A Song of Ice and Fire به شهرتی جهانی دست یافته است، به عنوان نویسنده‌ی داستان در پروسه‌ی ساخت بازی Elden Ring حضور دارد و به طرفداران بازی این وعده را داده است که با یک جهان غنی برای گم شدن در آن روبه‌رو خواهند شد.

در هر صورت، هر اطلاعات جدیدی از بازی Elden Ring می‌تواند این اطمینان را برای طرفداران بازی بدهد که این پروژه لغو نشده و در آینده‌ای نزدیک به دست آن‌ها خواهد رسید.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا