#مهسا_امینی
نگاه جامع به بازی Elden Ring

نگاهی جامع به بازی مورد انتظار Elden Ring

برخیز. برخیز و شاه الدن شو!

کمتر از یک هفته تا انتشار یکی از نامزدهای احتمالی بهترین بازی سال ۲۰۲۲ یعنی Elden Ring باقی مانده و از همین رو قصد داریم نگاهی جامع به این بازی مورد انتظار داشته باشیم.

عنوان Elden Ring در سبک اکشن نقش آفرینی، مملو از عناصر سبک سولزلایک بوده و مانند سری بازی محبوب Dark Souls که به گفته بسیاری بهترین سری بازی تاریخ بازی‌های ویدیویی است توسط استودیو فرام سافتور (FromSoftware) و به کارگردانی هیدتاکا میازاکی (Hidetaka Miyazaki) توسعه یافته است. دنیای بازی Elden Ring که با نام The Lands Between شناخته می‌شود دنیایی مملو از اسراری بوده که کشف آن‌ها برای هر کسی هدفی دشوار و برای بسیاری غیل قابل دستیابی است. سرزمین The Lands Between متعلق به نوادگان ملکه ماریکای جاودان (Queen Marika the Eternal) است. دنیای تحت سلطه ملکه را باید دنیایی تیره و تاریک دانست و نوادگانش که دشمنان ما و قهرمانان او هستند، همگی موجوداتی عجیب الخلقه هستند که بر این سرزمین حکم رانی کرده و مانع پیروزی شما می‌شوند.

شما در این میان از نوادگان گروهی از قهرمانان هستید که سال‌ها پیش از The Lands Between بیرون رانده شده و تبعید شده‌اید و حال با نام Tarnished یا لکه داران شناخته می‌شوید. مسیر شما به The Lands Between به دلیل قدرت جادویی Erdtree که تمام قدرت خود را از حلقه الدن (Elden Ring) می‌گیرد بسته شده است. اما سرانجام حلقه شکسته و موهبت‌های Erdtree، درخت نورانی و زندگی بخش سرزمین The Lands Between از بین می‌رود و بار دیگر پای Tarnished که شما باشید، برای سلطه بر سرزمین اسرار آمیز و جادویی The Lands Between باز می‌شود و بار دیگر به دنبال عزت از دست رفته خود می‌روند.

خطر، مرگ، خون، جادو و اسرار حقیرترین کلمات برای توصیف دنیای وسیع The Lands Between هستند و زمانی که یک Tarnished به این سرزمین پا می‌گذارد، کمتر کسی او را دوست خطاب کرده و هر قدم شما با رعشه بر پیکرتان و خنجر بر رگ گردنتان پیش می‌رود! زمین بازی شما مناطقی مملو از دشمنان غول پیکر با فضا سازی خارق‌العاده هستند که با اولین نگاه ترس را در برابر شما قرار می‌دهند.

رویارویی با قهرمانان سرزمین The Lands Between نه تنها آسان نیست، بلکه گذر از ضعیف‌ترین قهرمانان این سرزمین نیز قدرتی فوق‌العاده می‌خواهد. در این میان منتظر ناشناخته‌ها باشید. اما ناشناخته‌ها در این بازی بی هدف نیستند، بلکه پشت پرده هر شخصیت در این بازی، دنیایی به وسعت دنیای The Lands Between وجود دارد. در کنار دشمنان ناشناخته، مسیرها، غارها، معادن، سیاه چال‌ها و بسیاری مکان‌های ناشناخته دیگر انتظار شما را برای کشف راه‌های مخفی و رسیدن به گنج‌های با ارزش می‌کشند. در این بازی جوینده یابنده است و جوایز بزرگی برای آن‌ها در نظر گرفته شده است. اگر در این مسیر به موفقیت بسیار زیادی برسید، به Legacy Dungeonها رسیده که همه مملو از جوایز با ارزش‌تر از سیاه چال‌های معمولی هستند، با این حال هیچ چیز با ارزشی آسان به دست نیامده و شمشیری تیز یا جادوهایی کارآمد را طلب می‌کنند. ناگفته نماند که دنیای سیاه چال خود دنیایی جدا از جهان بیرون بوده و تفاوت بسیار زیادی در نحوه پیشرفت و پیروزی میان آن‌ها دیده می‌شود.

سرزمین The Lands Between آزادی بسیار زیادی را در اختیار یک Tarnished قرار می‌دهد و زیبایی تاریک و خیره کننده این سرزمین هرکسی را وادار به دوری از دشمنان و گشت و گذار در این سرزمین پهناور می‌کند. تم تاریک بازی Elden Ring زیبایی به خصوصی داشته و گشت و گذار در مناطق اسرار آمیز آن شما را به هیچ عنوان خسته نمی‌کند. اگر به دنیاهای تاریک و سبک‌های هنری چون گوتیک علاقه دارید، سرزمین The Lands Between روح شما را ارضا می‌کند. تیم فرام سافتور که خود از این دنیای زیبا مطلع هستند، روش‌های بسیاری برای سهولت گشت و گذار در این دنیا را فراهم کرده و شما می‌توانید با علامت گذاری در نقشه بازی و همچنین استفاده از قابلیت Fast Travel در جای جای این سرزمین به سرعت سفر کنید.

علاوه بر آن، شما زمانی که خارج از سیاه چال‌ها هستید، می‌توانید اسب مورد اعتماد خود با نام تورنت (Torrent) را در هر زمانی فراخوانی کنید. تورنت توسنی خارق‌العاده سریع با پرش‌هایی بلند است که گشت و گذار در The Lands Between را نه تنها سهولت بخشیده، بلکه لحظات کوتاه خارج از مبارزات را بسیار آرامش بخش می‌کند. در مسیر خود شما با شخصیت‌هایی روبه‌رو می‌شوید که شاید دوست شما نباشند، ولی هدفی مشابه با شما دارند. داستان آن‌ها را درک کنید، به کمکشان رفته و مشکلشان را رفع کنید تا در پایان خودتان پیشرفت کرده و به هدف نهایی نزدیک شود.

قابلیت شخصی سازی در بازی Elden Ring بی نظیر است. دست شما به طور کامل چه از لحاظ ظاهر، چه از لحاظ مهارت‌ها و چه از لحاظ سلاح یا جادو کاملا باز بوده و این بازی گزینه‌های بسیار زیادی را در اختیار شما قرار می‌دهد. شما می‌توانید دشمنان خونین خود را با استادی در سلاح سرد و تیر کمان اختصاصی خود از بین برده یا آن‌ها را طعمه جادوهای خود کنید. البته می‌توانید از آن‌ها به طور ترکیبی بهره برده و دشمنان خود را غافلگیر کنید.

مانند هر بازی سبک نقش آفرینی دیگر، همیشه اشیا، گیاهان و بسیاری آیتم‌ها دیگر روی زمین و درون جعبه‌های جای جای بازی پیدا شده که به شما قدرت ساخت ابزار مختلف از جمله تیر برای کمان، غذاها، معجون‌ها، بمب‌ها و بسیاری ابزار دیگر را داده که توشه سفر هر ماجراجوی جنگجو قلمداد می‌شوند.

در میدان نبرد، شما تنها نیستید و قدرت احضار ارواح برای جنگیدن در کنار خودتان را دارید. ارواحی تحت اختیار شما نمونه‌های متفاوتی دارند و انتخاب ارواح درست در نبرد درست، می‌تواند کلید پیروزی سریع شما در نبردهای خونین در سرزمین The Lands Between باشد. در کنار ارواح شما می‌توانید از دوستان خود در دنیاهای دیگر برای تشکیل لشکری از لکه داران دعوت کنید و قهرمانان دنیای The Lands Between را به خاک و خون بکشید.

زمانش رسیده تا سفر خود را در دنیای تاریک ملکه ماریکای جاودان شروع کرده و تخت شاهی را از آن خود کنید. زمان آن رسیده تا لکه دار گذشته، پادشاه الدن (Elden Lord) شود.

حقیقت این است که انتظار ما از بازی الدن رینگ بسیار بالا بوده و گذشته درخشان فرام سافتور و تبلیغات بی حد و اندازه آن‌ها برای الدن رینگ، نوید عنوانی بی نقص و زیبا را می‌دهند. بازی Elden Ring در تاریخ ۲۵ فوریه سال جاری میلادی، برابر با ۶ اسفند ماه سال ۱۴۰۰ برای پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان، پلی استیشن ۵ و ایکس باکس سری ایکس/سری اس و همچنین ویندوز منتشر خواهد شد. نظر شما چیست؟ چه انتظاراتی از بازی Elden Ring دارید؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.


نظرات

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا