۱۰ آموزش مهم بازی Elden Ring

۱۰ کار مهم در بازی Elden Ring که باید انجام دهید و احتمالا از وجودشان اطلاع ندارید!

راه‌های ساده همیشه در برابر ما ظاهر می‌شوند، اما ما همیشه به دنبال راه سخت هستیم!

باید با این حقیقت روبه رو شد که بازی Elden Ring تا حدی سخت است که اکثریت کاربران این بازی را با استفاده از آموزش‌ها و ویدیوهای کاربران حرفه‌ای تر پیش می‌برند. ما نیز قصد داریم ۱۰ حرکت کاربردی که تجربه بازی Elden Ring را آسان‌تر و البته جذاب‌تر می‌کند در اختیار شما قرار دهیم.

این که شما یک تارنیشد در دنیای The Lands Between باشید، در حقیقت یک طلسم است! چشم غره‌های دشمنان که البته همیشه ختم به مبارزه‌ای تمام عیار می‌شوند، لحظه به لحظه آرامش شما را در بازی Elden Ring بر هم می‌زنند. در کنار آن دنیای پهناور و مملو از محتوای این بازی گاهی اوقات شما را در عین لذت بردن و گیج و مبهوت می‌کند. اما همه این‌ها قابل درک است! هر کاری بکنید شما شخصی تبعید شده برای سال‌های طویل هستید و میازاکی  به نحوی شما را مستحق این سختی‌ها می‌داند. با این حال کاربران با نبوغ همیشگی خود راه‌هایی برای آسان ساختن رسیدن به لقب شاه الدن پیدا کرده‌اند!

همانطور که می‌دانید و در ابتدا گفته شد، چالش‌های بسیاری در بازی Elden Ring وجود داشته که البته با طبیعت بازی‌های Soulslike کاملا سازگار است و گاهی شما را مجبور به تماشای ویدیوهای آموزشی و استفاده از روش‌های دیگر برای گذر از برخی مناطق و باس‌ها می‌کند. حال ما قصد داریم ۱۰ کاری که می‌توانید در بازی Elden Ring انجام دهید ولی به احتمال بسیار بالا از آن‌ها بی خبر بوده‌اید را به شما آموزش دهیم. بازی‌های این سبک همیشه نکاتی ریز در خود دارند که باید طی زمان آن‌ها را کشف کرد و می‌توان اسرار چنین عناوینی را حتی بی پایان دانست. این نکات می‌توانند اعمالی بسیار ساده باشند که حتی به آن‌ها توجه نمی‌کنید یا می‌توانند قدرت‌هایی ماورایی باشند که به دست آوردن آن‌ها بسیار دشوارتر از مبارزه با برخی باس‌هاست!

عبور کردن از Margit the Fell Omen بدون مبارزه

رسیدن به مارجیت در بازی Elden Ring به خصوص اگر از همان ابتدا با تورنت خوب سواری کنید بسیار آسان است. شما به راحتی از محافظان دروازه گذر کرده و به مارجیت می‌رسید. از همین رو، رسیدن به این باس غول پیکر و قوی و شکست خوردن از او توسط کاربران تازه کار یا حتی حرفه‌ای‌هایی که هنوز سطح بالایی در این بازی ندارند چیز نادری نیست. به عبارت دیگر مارجیت اولین دژ مستحکم از میان صدها دژ الدن رینگ است که در برابر شما ظاهر می‌شود.

مارجیت در برابر شما ظاهر نمی‌شود، بلکه خودتان ظاهرش کنید! بدون شک می‌پرسید چطور؟ شما می‌توانید با عبور از Liurnia of the Lakes و بدون عبور از Stormveil Castle از این منطقه گذر کنید. فقط نیاز است در عوض چرخیدن به سمت چپ در Stormhill Shack، مسیر خود را در انشعاب جاده مستقیم بروید. البته مارجیت همیشه منتظر شما می‌ماند و بد نیست ۲۰ یا ۵۰ سطح بعد به سراغ این پیرمرد بروید.

استفاده از افکت‌های آب و هوا

یکی از زیبایی‌های بازی Elden Ring اثر مستقیم وضعیت جوی در بازی است. افکت‌های آب و هوایی در این بازی در حد جلوه‌های بصری نبوده و تاثیر مستقیم در بازی، به خصوص برای کسانی که از جادوها، حملات و دیگر چیزهای مربوط به آتش و رعد و برق استفاده می‌کند دارد. برای مثال، افکت‌های هوای بارانی سبب افزایش یا کاهش قدرت ضربات وارد شده، بسته به نوع ضربات می‌شود.

ضرباتی که با آتش در ارتباط هستند، در زمان بارش باران یا به طور کلی وجود آب تضعیف می‌شوند. در سوی دیگر ضربات مرتبط با رعد و برق در زمان وجود آب قدرتمندتر می‌شوند. شاید تفاوت آن‌ها آنچنان محسوس نباشد (در حدود ۱۰ درصد تفاوت نسبت به قدرت ضربه در حالت نرمال)، ولی طی درگیری با باس‌های جهان باز بازی می‌توانند موثر واقع شوند.

پریدن یا نشستن برای فرار از حملات دشمنان

هیت باکس‌های بازی Elden Ring نسبت به نیاکان خود بسیار دقیق‌تر بوده و واقعا شگفت انگیز هستند. هیت باکس‌های این بازی به قدری دقیق هستند که می‌توان گفت تقریبا هیچگونه هیت باکس نامرئی در این بازی دیده نمی‌شود. چنین ساختار دقیقی در بازی، سبب شده کاربران تنها به شیرجه رفتن و عقب نشینی برای فرار از حملات دشمنان بسنده نکرده و راه‌های آسان‌تر و برخی اوقات موثرتر را نیز استفاده کنند.

در همین راستا، بسیاری کاربران متوجه شده‌اند که گاهی با پرشی ساده می‌توان از حملاتی که زمین زیر پای شما را تکان داده و باعث آسیب شما می‌شوند فرار کرد. در سوی دیگر، فرار از ضربات دشمنانی با جثه بزرگ و حرکاتی با شعاع بالا را می‌توان با نشستن ساده دفع کرد و از آن‌ها جان سالم به در برد. ناگفته نماند که بخش سخت این موضوع عادت کردن به استفاده از آن‌هاست، ولی همه چیز با تمرین آسان می‌شود.

بازگشت به منطقه شروع بازی Elden Ring

مرگ در دقایق ابتدایی بازی Elden Ring اجتناب ناپذیر است! در حقیقت شما زمانی که شخصیت خود را در بازی تکمیل می‌کنید، باید کشته شوید و فرار کردن از دست باس اول بازی ناممکن است. بدون شک بسیاری از شما فکر شکست دادن او و انتقام از ذهنتان پاک نشده است. برای برگشت به منطقه شروع بازی و رویارویی دوباره با باس اول، کافی است به گوشه غربی Liurnia of the Lakes و سپس Four Belfries رفته و در برج Preceipice of Anticipation از کلید Imbued Stone Key استفاده کنید تا به آن منطقه بازگردید.

زمانی که قدرت بازگشت به این منطقه را بیابید، احتمالا به قدری پیشرفت کرده‌اید که باس اول بازی در حد سربازی خام و سطح پایین در برابر شماست و زمان انتقام فرا می‌رسد. علاوه بر آن، شما می‌توانید برخی جعبه‌ها را در اطراف بازگشایی کرده و فراتر از آن چیز خاصی پیدا نخواهید کرد. این منطقه در حقیقت جزیره‌ای در بخش غربی Stormveil Castle است.

کنترل کردن تورنت در هوا

بدون شک تورنت یکی از بزرگ‌ترین نعمت‌های بازی‌های جهان باز تاریخ است. او در حقیقت شباهت بسیار زیادی با Link در بازی The Legend of Zelda: The Breath of the Wild دارد. شما می‌توانید با تورنت پرش دو مرحله‌ای (Double Jump) کرده که بسیار کاربردی است. علاوه بر آن، شما می‌توانید با استفاده از پرش دو مرحله‌ای جهت حرکت و ارتفاع پرش تورنت را در صورتی که یک پرش انجام داده‌اید به لطف پرش دوم تغییر دهید. چنین چیزی برای تصحیح اشتباهات شما و البته یافتن برخی پلتفرم‌های مخفی بسیار کاربردی است. در کنار آن شما می‌توانید از ضربه بر اثر پرش از ارتفاع (Fall Damage) با فعال سازی پرش دوم در نزدیکی سطح زمین جلوگیری کنید.

ترساندن حیوانات دشمن

حیوانات درون بازی الدن رینگ مثل گرگ‌ها، مورچه‌ها، سگ‌ها، شاهین‌ها یا دیگر سگ‌های شبیه به تی‌رکس به سادگی می‌توانند برای شما مشکل ساز باشند و خطر آن‌ها زمانی که به طور گروهی به شما حمله ور می‌شوند بسیار بیشتر است. ولی خوشخبتانه نیاز نیست همیشه با آن‌ها به مبارزه بپردازید و می‌توانید به سادگی و به لطف مشعل Beast-Repellent آن‌ها را ترسانده و از خود دور کنید.

تمام کاری که باید با این مشعل انجام دهید چرخاندن آن است تا این حیوانات درنده و ترسناک درجا پا به فرار بگذارند. البته اگر به دنبال انتقام باشید، می‌توانید آن‌ها را با مشعل دنبال کرده و در زمان درست آن‌ها را از بین ببرید. مشعل Beast-Repellent را می‌توانید از Isolated Merchant در بخش Dragonbarrow منطقه Caelid خریداری کنید. در پایان بد نیست از درس مهمی که ما یاد گرفتم نیز عبرت بگیرید. این مشعل در برابر خرس‌های غول پیکر بازی بی اثر است!

استفاده از دو سلاح یکسان به طور همزمان برای قدرت بیشتر

استفاده همزمان از دو شمشیر برگشته و بسیار لذت بخش و کشنده بوده و از لحاظ تنوع و قدرت ضربه سلاح‌ها برای استفاده به صورت همزمان بسیار شبیه به بازی Dark Souls 2 است. استفاده همزمان از دو سلاح یکسان که به اصطلاح Power-Stance نامیده می‌شود و در این بازی به بهترین شکل طراحی شده و قدرتی فوق العاده به شما می‌دهد. شما به لطف Power-Stance می‌توانید کمبوهایی خاص مخصوص دو سلاح یکسان را استفاده کنید.

برای مثال، استفاده همزمان از دو کاتانا یا شمشیر، به شما این اجازه را داده که تنها با یک ضربه از دست چپ یا راست خود، کمبویی خاص را به کار برده که قدرت بیشتری نسبت به یک ضربه معمولی دارد. متاسفانه این مکانیسم در صورت استفاده همزمان از دو سلاح از کلاس‌های مختلف، سبب چنین ضرباتی نشده و به صورت کاملا عادی از همان دستی که شما دکمه‌اش را فشار داده‌اید استفاده می‌کند.

یافتن معادن در زمان کوتاه‌تر

گشت و گذار و مبارزه در معادن در بازی الدن رینگ، پس از عبور از نیمه بازی تقریبا برای هر کسی الزامی است. شما نیازمند Smithing Stone هستید و پس از میانه بازی یافتن آن‌ها بسیار دشوار است، ولی بازی الدن برای چشمان تیز و کسانی که به جزئیات نقشه اهمیت می‌دهند هدایایی در نظر گرفته است. نقشه خود را باز کرده و به دنبال حفره‌های سیاه با درخشش نارنجی بگردید. آن‌ها معادن سرزمین The Lands Between‌ هستند.

علاوه بر آن، بد نیست بدانید که این حفره‌های مشکی و نارنجی معمولا در کنار تپه‌ها و کوه‌ها پیدا می‌شوند که کاملا منطقی است. ما با معادن سر و کار داریم! معادن سرزمین پهناور بازی Elden Ring معمولا غنی بوده و مملو از Smithing Stone عادی و Somber هستند. ما پیشنهاد می‌کنیم پس از یافتن معادن آن‌ها را علامت گذاری کنید.

یافتن تکه‌های نقشه در زمان کوتاه‌تر

سرزمین The Lands Between ناشناخته‌ترین منطقه برای یک تارنشید است و شاید یکی از لذت بخش‌ترین حس‌های بازی الدن رینگ یافتن نقشه‌های تکه‌های تاریک این سرزمین پهناور است. بازی الدن رینگ برای چشمان تیز یک تارنیشد در کنار معادن، مکان‌هایی برای یافتن نقشه‌ها نیز قرار داده است. کافی است به ستونی که یک شمع روی آن قرار دارد را در بخش‌های تاریک نقشه پیدا کرده و به سمت آن‌ها بروید.

با رفتن به چنین مناطقی، شما بخشی تازه از نقشه بازی را بازگشایی می‌کنید و به شکل تعجب برانگیزی دسترسی به این ستون‌ها آسان بوده و همیشه در کنار جاده‌ها دیده می‌شوند. البته ناگفته نماند که باید حواس خود را جمع کنید چون ممکن است نور ساطع شده از آیتم توسط ستون‌های سفید این مناطق مشخص نشده و شما نقشه را مشاهده نکنید.

یافتن آسان Golden Seed و Sacred Tear

اگر به دنبال پر کردن فلاسک‌های خود هستید، نیازی به نقشه ندارید. تمام Golden Seed‌های درون بازی یا در کنار درخت‌های Illusory یا در کنار درخت‌های کوچک و بی شاخ و برگ طلایی بازی یافت می‌شوند. متاسفانه آن‌ها به وضوح در نقشه دیده نمی‌شوند، اما به آسانی در دور دست قابل تشخیص هستند.

اگر به دنبال Sacred Tear هستید، باید گفت که کار شما آسان‌تر است. کافی است به دنبال کلیسا یا بناهایی شبیه به کلیسا که معمولا با مستطیل همراه با گنبد یا برج در نقشه مشخص شده‌اند را پیدا کنید. آیتم Sacred Tear تنها در این مکان‌ها و معمولا در کنار مجسمه‌ها یافت می‌شوند.

بدون شک تارنیشدهای بسیاری به این اسرار در بازی Elden Ring پی برده‌اند و اگر تا به حال متوجه این ۱۰ موضوع نشده بودید، به شما اطمینان می‌دهیم که مسیر شما با مطالعه و دانستن این ده موضوع برای تبدیل شدن به شاه الدن آسان‌تر خواهد شد. همانطور که می‌دانید دنیای بازی Elden Ring بسیار وسیع بوده و نمی‌توان به این سادگی و در زمان کوتاه تمام جزئیات این بازی را کشف کرد. ما گمان داریم که تا سال‌های سال باید منتظر کشف بخش‌ها و اسرار تازه مانند بازی‌هایی چون Red Dead Redemption 2 باشیم. شما چند موضوع از این ده موضوع را می‌دانستید؟ آیا شما رازی که به آن اشاره نکردیم را کشف کرده‌اید؟ منتظر نظرات و تجربیات شما هستیم.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

نظرات

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا