شایعه‌ی ساخت قسمت چهارم Bill & Ted چقدر حقیقت دارد؟

نویسنده‌ی Bill & Ted Face the Music پاسخ می‌دهد

ساخت قسمت چهارم Bill & Ted

اد سولومن فیلمنامه‌نویس، کارگردان و تهیه‌کننده‌ی آمریکایی با انتشار یک توییت به شایعه‌ی ساخت قسمت چهارم Bill & Ted واکنش نشان داد.

کیانو ریوز (Keanu Reeves) هنرپیشه‌ی مشهور آمریکایی در یکی از مصاحبه‌های خود در سال ۲۰۰۵ میلادی به ساخت قسمت سوم بیل و تد تمایل نشان داد. در پی چنین اظهار نظری، روند مذاکرات میان او، اد سولومن (Ed Solomon) و کریس متسون (Chris Matheson) برای تولید دنباله‌ای برای Bill & Ted’s Excellent Adventure و Bill & Ted’s Bogus Journey آغاز شد. در ابتدا به نظر نمی‌رسید پروژه چراغ سبز را دریافت کند اما موفقیت‌های ریوز با فرنچایز جان ویک و همچنین درخواست‌های فراوان طرفداران در شبکه‌های اجتماعی ورق را برگرداند.

قسمت سوم که با نام Bill & Ted Face the Music شناخته می‌شود، قرار بود از اواخر ماه آگوست به سینماها بیاید اما شیوع ویروس کرونا جلوی این اتفاق را گرفت. با ادامه‌دار شدن همه‌گیری و برقراری محدودیت‌های اجتماعی، استودیوی برادران وارنر تصمیم گرفت همزمان که آن را در سینماها اکران می‌کند، از طریق سرویس‌های دیجیتالی هم در دسترس قرار دهد. جدیدترین ساخته‌ی دین پاریزو (Dean Parisot) علی‌رغم فروش پایین در باکس آفیس جهانی، نقدهای عموما مثبتی را دریافت کرد و در میان آثار محبوب قرار گرفت. همین موفقیت‌ها هم باعث به وجود آمدن شایعه‌هایی شد.

دیروز بود که وب سایت We Got This Covered با انتشار یک گزارش اختصاصی مدعی شد ساخت قسمت چهارم Bill & Ted در دستور کار قرار گرفته و حتی اد سولومن و کریس متسون مذاکراتی در این رابطه داشته‌اند. نویسنده در بخش دیگری از مطلب خود گفت بازگشت کیانو ریوز و الکس وینتر (Alex Winter) برای ایفای نقش‌هایشان قطعی بوده و دخترانشان هم در جریان داستان حاضر هستند اما اینکه میزان اهمیتشان چقدر خواهد بود فعلا مشخص نیست. در حالی که مدت زیادی از مطرح شدن چنین ادعایی نمی‌گذشت، سولومن با انتشار یک توییت ساخت قسمت چهارم را به طور کامل رد کرد.

با توجه به توییت و همچنین صحبت‌هایی که در گذشته انجام شده بود، می‌توان به این نتیجه رسید که ماجراجویی‌های تد لوگان و بیل پرستون به پایان خود رسیده است. با این حال، احتمال ساخت اثری جدید با محوریت فرنچایز Bill & Ted همچنان وجود دارد. اد سولومن در گذشته اشاره کرده بود ممکن است یک اسپین‌آف با محوریت تئودورا و کلی دختران شخصیت‌های اصلی فرنچایز جلوی دوربین برود. او گفته بود همه چیز به تمایل طرفداران بستگی دارد.

اگرچه ساخت دنباله، روش مطمئن‌تری برای دست یابی به فروش بالا به شمار می‌رود اما اد سولومن با نساختن قسمت چهارم تصمیم درستی را اتخاذ کرده است. Bill & Ted Face the Music قصد داشت خط داستانی بیل و تد را به پایان خود برساند و این کار را هم به بهترین شکل ممکن انجام داد، به خصوص اینکه طرفداران بسیار رضایت داشتند. از همین رو، منطقی است که سولومن تمایلی به ساخت دنباله‌ای دیگر نداشته باشد.

برای مطالعه‌ی نقد فیلم Bill & Ted Face the Music می‌توانید به این لینک مراجعه کنید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا