آترئوس در خدای جنگ
1%
  • 0/10

آیا زمان آن رسیده که آترئوس در خدای جنگ تبدیل به شخصیت اصلی شود؟

مسیر سخت آترئوس و سانتا مونیکا پس از کریتوس!

آیا زمان آن رسیده که آترئوس در خدای جنگ تبدیل به شخصیت اصلی شود؟ ۰ ۱۷ اسفند ۱۴۰۲ مقالات جانبی (گیم) کپی لینک

آترئوس در خدای جنگ شخصیتی فوق العاده مهم و مملو از پتانسیل است. اما آیا زمان آن رسیده که سانتا مونیکا کریتوس را بازنشسته کرده و از آترئوس به عنوان شخصیت اصلی نسخه بعدی سری بازی محبوب خود بهره ببرد؟

آترئوس (Atreus) شخصیت اصلی نسخه بعدی سری بازی خدای جنگ یا همان God of War خواهد شد! این موضوع هنوز به شکل رسمی توسط تیم‌های سونی، پلی استیشن یا توسعه دهنده این سری بازی یعنی استودیو سانتا مونیکا (Santa Monica) تایید نشده است، اما می‌توان گفت این موضوع اجتناب ناپذیر و غیر قابل انکار است.

ما می‌دانیم که دو نسخه اخیر سری بازی خدای جنگ به نحوی طراحی شده‌اند که جایی برای آترئوس به عنوان شخصیت مکمل خالی داشته باشند، اما ما می‌دانیم زمانی فرا رسیده که فرزند کریتوس (Kratos) پا جای پای پدر خود قرار داده و تبدیل به شخصیت اول این سری بازی می‌شود. اما آیا زمان تبدیل آترئوس به شخصیت اصلی فرا رسیده یا باید زمان بیشتری به او داده شود؟

بازی جذاب God of War: Ragnarok اینگونه به پایان رسیده که آترئوس پدر خود کریتوس را رها کرده و با همراهی انگربودا (Angrboda) به سراغ باقی مانده غول‌ها (Giants) می‌رود. شما می‌توانید پس از به ثمر رساندن داستان آترئوس، بار دیگر این بازی را به لطف بسته الحاقی والهالا با کریتوس قهرمان تجربه کنید. اما به خاطر داشته باشید که این احتمالا آخرین مرتبه بوده که جهان خدای جنگ را با حضور شخصیت اصلی این سری یعنی کریتوس تجربه می‌کنید!

داستان دو نسخه اخیر سری بازی خدای جنگ یعنی بازی‌های God of War و God of War: Ragnarok، درباره پشت سر گذاشتن زندگی مملو از خون و خشونت و روی آوردن به زندگی پر از آرامش بوده و این ایده به خوبی در بسته الحاقی والهالا به مخاطب تفهیم می‌شود. حال که کریتوس افسار اسب خود را کشیده و استراحت می‌کند، نیازمند جانشینی است که مسیر او را ادامه دهد و به باور عموم جانشین او نباید شخصی جز فرزندش، آترئوس، باشد!

مسیر پیش روی آترئوس مسیر آسانی نیست!

یکی از عمده نقاط تمرکز سری بازی خدای جنگ از ابتدا تا آخرین نسخه و حتی بسته الحاقی والهالا، نشان دادن عمق شخصیت و مشکلات درونی کریتوس بوده است. نسخه سال ۲۰۱۸ بازی خدای جنگ تقریبا تمام پل‌های ارتباطی با سه نسخه ابتدایی را تخریب کرد، با این حال ما نمی‌توانیم سه گانه ابتدایی را نادیده بگیریم و نا خود آگاه کریتوس قدیمی را با کریتوس جدید مقایسه می‌کنیم.

همین موضوع خواسته یا نا خواسته به ما تغییرات درونی کریتوس، حسرت و پشیمانی از برخی کارهای قدیمی و خوشحالی و سعادت از برخی دیگر را به ما گوش زد می‌کند. به عبارت دیگر، هر چند که توسعه دهندگان کریتوس قدیم را از کریتوس جدید جدا کنند، مخاطب نخواهد پذیرفت که کریتوس قدیم و کریتوس جدید هیچگونه ارتباطی با یکدیگر ندارند. در نظر گرفتن کریتوس جدید بدون تفکر به کریتوس قدیمی، عملی بیهوده و اشتباه است.

آترئوس از سوی دیگر تاریخچه کوتاهی داشته و در حالی که ما رشد او را دیده‌ایم، چیز زیادی از او در خاطر نداریم. شخصیت آترئوس صفحه‌ای نسبتا سفید برای ماست! این موضوع برای مخاطب و البته استودیو سانتا مونیکا موضوعی بسیار عالی و جذاب است. آترئوس به تازگی به خود شناسی رسیده است. او حال می‌تواند نه تنها در قالب یک خدا، بلکه در قالب مردی جوان پیشرفت و رشد کند. آترئوس در بازی God of War Ragnarok تنها ۱۴ سال سن داشته و در حالی که زندگی مملو از زیر و بالا را تجربه کرده، مسیرهای زیادی را کشف نکرده و این وظیفه استودیو سانتا مونیکاست که برای او جاده‌های جدید ساخته و او را تبدیل به شخصی بالغ و قابل پذیرش برای طرفداران کند.

آترئوس می‌تواند در مسیر پر از پیچ و خم خود تبدیل به شخصیتی قدرتمند شده و در عین حال از طریق آشنا شدن با افراد مختلف، از نظر ذهنی و روانی نیز پرورش یابد. اما این موضوع را باید در نظر داشت که از این پس مربی و پدری مانند کریتوس در کنار او نبوده و می‌توان انتظار داشت که آترئوس مسیری متفاوت نسبت به پدر خود را پیش بگیرد. به عبارت دیگر، می‌توان انتظار تغییرات در روابط، خصوصیات اخلاقی، دید کلی نسبت به دنیا را توسط آترئوس داشت!

گیم پلی سری بازی خدای جنگ با حضور آترئوس

در همین ابتدا باید اشاره داشت که حضور آترئوس به عنوان شخصیت اصلی سری بازی God of War از نظر گیم پلی به اندازه تاثیر او در داستان بازی مورد توجه نیست. با این وجود، ما می‌دانیم که آترئوس تفاوت‌های زیادی با پدر خود دارد. آترئوس سرعت بیشتری داشته، از حملات دور برد بیشتر استفاده کرده و قدرت استفاده از جادو را نیز در خود دارد.

ما برای مدتی کوتاه موفق به تجربه سری خدای جنگ با آترئوس شدیم، اما اگر سانتا مونیکا قصد داشته از آترئوس به عنوان شخصیت اصلی بعدی خود استفاده کند، انتظار می‌رود که مکانیسم‌های جدید زیادی به این شخصیت بیافزاید. به عبارت دیگر، ما انتظار نداریم که در نسخه بعدی در عوض آترئوس، کریتوسی را ببینیم که تیر و کمان در دست گرفته است!

در نتیجه باید اشاره داشت که سانتا مونیکا کار سختی برای جا انداختن آترئوس به عنوان شخصیت اصلی داستان خود دارد، با این حال آترئوس مملو از پتانسیل کشف نشده بوده که می‌تواند کمک زیادی به توسعه دهندگان چه از نظر داستان سرایی و چه از نظر گیم پلی کند.

در نهایت باید افزود که بسیاری از بزرگان صنعت ویدیو گیم باور دارند که آترئوس در خدای جنگ می‌تواند مسیر موفقیت این سری بازی را ادامه دهد، با این حال سانتا مونیکا نباید در استفاده از این شخصیت تعجیل کند. نظر شما درباره حضور آترئوس به عنوان شخصیت اصلی سری بازی God of War چیست؟ آیا از حضور او در این نقش حمایت می‌کنید؟ در انتظار نظرات شما هستیم.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments