#مهسا_امینی

فروش آیفون سال آینده ۱۰ درصد بیشتر می‌شود

رشد چشمگیر فروش آیفون در سال ۲۰۲۰

فروش آیفون سال آینده ۱۰ درصد بیشتر می‌شود ساحره چمنی ۰ ۰۵ دی ۱۳۹۸ موبایل
آیفون ۱۱

فروش آیفون احتمالا سال آینده با عرضه نسخه 5G آن با افزایش چشمگیری روبه‌رو خواهد شد.

با توجه به اینکه اپل قصد دارد آیفون 5G را سال آینده راهی بازار کند، آمارها حاکی از آن است که میزان فروش آیفون در طول سالی که در پیش است با رشد ۱۰ درصدی همراه خواهد شد.

بر این اساس پیش‌بینی شده که میزان فروش آیفون در سال آینده میلادی به ۱۸۵ تا ۱۹۰ میلیون دستگاه برسد.

گمانه‌زنی‌ها حاکی از آن است که اپل قصد ندارد قیمت آیفون 5G را نسبت به گوشی‌های سال قبل افزایش دهد و اگرچه ساخت این گوشی‌ها هزینه‌ی بیشتری روی دست اپل خواهد گذاشت اما به دلیل رقابتی که در بازار موبایل دنیا حکمفرماست، اپل قصد دارد با همان قیمت گوشی‌های قبلی، آیفون‌ها جدیدش را به فروش برساند.

انتظار می‌رود اپل سال آینده ۵ مدل گوشی راهی بازار کند که ۴ مدل از‌ آنها از سرویس‌های شبکه 5G پشتیبانی می‌کنند.

آمارها حاکی از آن است که هم‌اکنون اپل ۹۰۰ میلیون کاربر آیفون در سراسر دنیا دارد که احتمال می‌رود سال آینده حدود یک سوم از این کاربران اقدام به تعویض گوشی‌های خود کرده و نسخه 5G آیفون را خریداری کنند.

اپل در سالی که گذشت با کاهش تقاضا در بازار چین، افزایش تعرفه‌های مالیاتی و رقابت در زمینه ساخت گوشی‌های 5G روبه‌رو شد که بسیاری از تحلیلگران معتقد بودند دوران طلایی اپل به پایان رسیده است. اما اپل تلاش کرد با حل و فصل تعرفه‌های مالیاتی و نیز خرید بخش تولید مودم‌های شرکت اینتل و پایان دادن به مجادلات و دعواهای حقوقی با کوالکام برخی از این مشکلات را از سر راه بردارد. بر این اساس اپل پیش‌بینی کرده که سال آینده از آیفون ۱۲ بیش از ۱۰۰ میلیون دستگاه به فروش برساند که این رقم نسبت به فروش ۸۰ میلیون دستگاه آیفون ۱۱، رشد چشمگیری را نشان می‌دهد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا