1%
  • 0/10

یک آیفون پس از سقوط از هواپیما در ارتفاع 16 هزار پایی جان سالم به در برد!

جانشین نوکیا 3310 بعد از 20 سال پیدا شد!

یک آیفون پس از سقوط از هواپیما در ارتفاع 16 هزار پایی جان سالم به در برد! ۰ ۱۸ دی ۱۴۰۲ اخبار فناوری کپی لینک
آیفون سقوط هواپیما

یک گوشی آیفون پس از اینکه از ارتفاع 16 هزار پایی از هواپیما در حال پرواز به زمین سقوط کرد توانست جان سالم به در ببرد.

اطلاعات جدیدی که اخیراً منتشر شده، از وقوع یک حادثه جالب حکایت دارد. دو روز پیش، در ارتفاع ۱۶ هزار پایی (تقریباً ۵ کیلومتر) و به صورت ناگهانی، یکی از درهای هواپیمای بویینگ ۷۳۷ مکس ۹ کاملا از آن جدا شد. در نتیجه این حادثه، یک گوشی آیفون به زمین سقوط کرد، اما در کمال تعجب توانست جان سالم به در ببرد.

امروز، در تاریخ ۸ ژانویه، «سیناتان بیتس» یک پست جالب در شبکه اجتماعی ایکس (توییتر سابق) منتشر کرد. او اعلام کرد که در حین پیاده‌روی، یک گوشی آیفون را کنار جاده پیدا کرده که هنوز در حالت هواپیما بوده و شارژ آن نیز تا نیمه پر بوده است.

سیناتان می‌گوید در داخل گوشی، صفحه‌ای از ایمیل حاوی اطلاعات مربوط به چمدان پرواز شرکت هواپیمایی آلاسکا را مشاهده کرد. با اطلاعات بیشتر، مشخص شد که این گوشی آیفون از هواپیما بویینگ ۷۳۷ سقوط کرده است. به نظر می‌رسد که این هواپیما با ۱۷۱ مسافر و ۶ خدمه در مسیر پورتلند به اونتاریو در کالیفرنیا، در روز شنبه ۶ ژانویه ۲۰۲۴ پرواز کرده بود، اما تنها ۶ دقیقه پس از پرواز با یک واقعه عجیب روبرو شده بود.

هواپیمای مذکور با سرعتی حدود ۷۰۰ کیلومتر بر ساعت و در ارتفاع ۱۶ هزار پایی (تقریباً ۵ کیلومتر) در حال پرواز بود که به دلیل مشکلاتی در اختلاف فشار، بخشی از در اضطراری نزدیک به صندلی‌های مسافران از آن جدا شد. در نتیجه‌ی این موضوع، ظاهرا یک آیفون در حال شارژ بود که سیمش قطع شد و از داخل هواپیما به زمین سقوط کرد.

مشخص نیست این گوشی آیفون چه بوده اما از تصاویر پیداست که یا آیفون ۱۵ پرو است یا ۱۴ پرو. یکی از افراد هم به شوخی زیر پست سیناتان نوشت که بعد از ۲۰ سال بالاخره جایگزین گوشی نوکیا 3310 پیدا شده است. البته به نظر می‌رسد این گوشی آیفون در یک محل بسیار نرمی به زمین برخورد کرد که حتی یک خراش هم روی نمایشگر آن ایجاد نشد. اما با این حال مقاومت این گوشی پس از سقوط در این ارتفاع واقعا ستودنی است.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments